''Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok''
Başbakan Binali Yıldırım, 'ABD ile anlaşmamız şudur, bu Münbiç'de, bu bölgede bulunan PYD'lilerin nehrin doğusuna geçmesi lazım. Bu, ABD'nin bize taahhüdüdür, garantisidir. Bu gerçekleşinceye kadar burada bizim operasyonlarımız sürecek. Böylece sınırlarımızdan ülkemize yönelik hiç bir tehdidin olmadığından emin olmamız lazım.' dedi. Mesud Barzani'nin Ankara ziyaretiyle ilgi konuşan Yıldırım, 'Barzani ile özellikle ikili ilişkilerin yanı sıra terörle mücadelede etkin işbirliği yapmamız gerektiği kanaatine vardık.' diye konuştu.

Devlet Bahçeli: '19 Haziran bizim için yok hükmünde'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pazar günü muhaliflerce yapılması planlanan kongreyi değerlendirerek, 'Yargıtay karar verse de 19 Haziran bizim için yok hükmündedir. 19 Haziran oyundur, zorlamadır, ayak bağıdır. 19 Haziran'a davetiye çıkaranlar yalandır, riyadır, aldatmadır. Bizim 6. olağanüstü kurultayımız 10 Temmuz'da olacaktır' dedi.

Kılıçdaroğlu: ''Bizim kanımızı akıtmadan amacına ulaşamayacak''
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemini eleştirerek, 'O da sanıyor ki 'ben böyle dedim başkan olacağım'. Bizim bedenimizi çiğnemeden, bizim kanımızı akıtmadan, bizi yok etmeden amacına ulaşamayacaktır.' dedi.

Ensarioğlu: 'Parlamenter sistem bizim işimize gelir, yargı da bizde, yürütme de bizde, yasama da bizde'
AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, tartışma yaratan “Parlamenter sistem bizim işimize gelir, yargı da bizde yürütme de bizde yasama da bizde. Bizim yani Meclis’in AK Parti hükümetini denetlemek gibi birşeyi olabilir mi” sözlerine ilişkin olarak, 'Yanlışlıkla ağzımdan kaçırmadım' dedi. Adalet Bakanı Bozdağ, Ensarioğlu'nun bu sözleri için 'Dil sürçmesidir' demişti.

Galatasaray'dan büyük tepki: 'Acun bizim sırtımızdan para kazanıyor'
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un eski futbolcularının katılımıyla düzenlenen 4 Büyükler Salon Turnuvası, sarı kırmızılı kulübün bugün yapılan Divan Kurulu toplantısında da gündem oldu.

Bakan Çelik: 'Rusya bizim dost ülkemiz'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya ile yaşanan uçak düşürme krizinin tarım sektöründe 65 milyon dolarlık bir kayba neden olduğunu açıkladı.

Can Dündar: Bunlar bizim için şeref madalyası
MİT TIR'larıyla ilgili yayımlanan haber nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Dündar konuyla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada 'Üzülmeye gerek yok. Bunlar bizim için şeref madalyası. İçeride ve dışarıda mücadelemiz devam edecek.' yorumunda bulundu.

'Bizim evde bayram yok'
Temmuz ayında polis memurları Vedat Kaya ve Sedat Yabalak, ağustos ayında ise er Sedat Sorgun ve Astsubay Semih Özbey PKK'lı teröristlerce kaçırıldı.

Erdoğan: Bunlar bizim neslimiz olamaz, bu milletin evladı olamaz
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ensar Vakfı'nın 1453 Sosyal Tesisleri'ndeki iftar programına katıldı.

Almanya ayakta: Bizim bakkal kapanmasın!
Berlin'in Kreuzberg semtindeki küçük bakkalın kapanmaması için semt sakinleri önceki akşam yine toplandı. Sayıları 300-350 kişiyi bulan kalabalık, Ahmet Çalışkan'a ait 28 yıllık 'Bizim Bakkal' kapanmasın diye eylem yaptı.

'Şimdi tabi ne anlama geldiği belli de bizim edebimiz buna müsaade etmez'
Mersin'de Kadın Platformu üyesi bir grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programı öncesi sırt dönme eylemi yaptı.

90'larda çocuk olanlar: 'Bizim Ev' geri dönüyor
90'ların efsane dizisi Bizim Ev, nam-ı diğer 'Full House''dan muhteşem bir haber var!

-