Tatilde bilgisayar kullanırken dikkat!
Tatile çıkıyor ve bilgisayarınızı yanınıza alıyorsanız, kullandığınız ister notebook, tablet veya smartphone olsun korunmaya ihtiyacınız var demektir. Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, siber dünyada güvenli kalabilmek için evden çıkmadan önce, tatilde ve tatilden döndükten sonra yapılması gerekenleri bir video hazırlayarak sıraladı.

Whatsapp'ın bilgisayar uygulaması çıktı
Whatsapp'ın bilgisayarlar için özel bir uygulaması bu sabah kullanıcılara sunuldu.

Bilgisayar, çocukları hasta ediyor
Çocukların akıllı cihaz kullanma yaşı 2'ye kadar düştü. Aileleri tarafından baş ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen çocukların sayısında da büyük artış var

35 dolarlık bilgisayar yenileniyor
Bu son derece küçük ve ucuz olan harika bilgisayarın en büyük güncellemesi Raspberry Pi 3 olacak; çünkü hâlâ 35$’a satılacak olmasına rağmen artık Raspberry Pi 3’ünüzde Wi-Fi ve Bluetooth da olacak. Şirketin CEO’su Eben Upton’a göre Wi-Fi ve Bluetooth desteği çok uzun süreden beri Raspberry Pi kullanıcılarının istediği bir şeydi ve sonunda daha fazla ödemelerine gerek kalmadan istediklerine kavuşabilecekler.

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemenin yolu
Sadece mobilden yapılan yüklemeyi kabul eden Instagram'a artık bilgisayardan da fotoğraf yüklemek mümkün. İşte Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemenin yolu...

Bilgisayar patladı, 5 yaşındaki çocuk öldü
Adana'da bilgisayarın neden olduğu yangında alevlerin arasında kalan 5 yaşındaki Cumali Karahan yanarak can verdi. 

Yorulan gözlerinizi korumak için ''20-20-20'' kuralı
Uzun süre cep telefonuna bakan her dört kişiden birisi göz yorgunluğu şikayeti yaşıyor. Mobil cihazların minik ekranlarına uzun süre bakarak bulanık görme, baş ağrısı, boyun ve omuzlarda kas gerilmesi ve göz kuruluğu gibi bir dizi sağlık problemine de davetiye çıkarılmış oluyor. Uzmanlar, gözleri bu sıkıntılardan korumanın en kolay yolunun ise '20-20-20' yani 'üç 20 kuralı' olduğunu söylüyor.

Çakma USB-C kablosu 1000 dolarlık bilgisayarı bozdu
Tasarruf etmek amacıyla her şeyin ucuzunu satın alan kullanıcılardan birisi, aldığı USB-C kablosuyla bilgisayarını yaktı.

Bilgisayarından IŞİD'in Türkiye'deki hedefleri çıktı
Ankara Garı önünde gerçekleştirilen bombalı saldırının azmettiricisi olduğu tespit edilen Yunus Durmaz'a ait bilgisayarda, terör örgütü IŞİD'in 19 ilde 26 ayrı noktayı hedef aldığına ilişkin notlar bulundu.

Bilgisayarları dondurup fidye isteyen yazılımlara dikkat
Siber saldırılar almış başını gidiyor. Geçtiğimiz haftalarda internet üzerinden bankalarımıza yapılan saldırılar da artık herkesin malumu. Peki siber saldırılara karşı gerçekten de kurumlarımız ve bilgisayarlarımız güvende mi? Bilgisayarlarımız haberimiz olmadan birer 'zombi'ye nasıl dönüşüyor? Sayıları 4 milyonu bulan fidye yazılımları bilgisayarları nasıl dondurup para istiyor? Yeni hedef POS makineleri mi? Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekçioğlu sorularımızı yanıtladı.

Çocuklar teknolojiyi nasıl daha güvenli kullanabilir?
Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte birçok çocuk soluğu internet ve bilgisayarın başında alıyor. Peki, çocukların teknolojiyi ve özellikle de interneti verimli ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi için ailelerin neler yapması gerekiyor?

'Dahi çocuk'tu! 334 yıl ceza alan Mersin'li genç, Başbakan'a öyle bir mektup gönderdi ki...
Bilgisayara olan merakı yüzünden ’dahi çocuk’ olarak adlandırılırken, sanal dünyada korsanlıklar yapıp yakalanınca 199 yıl hapis cezasına mahkum olan 26 yaşındaki Onur Kopçak, devam eden bir başka davada 135 yıl hapis cezası daha aldı. Bilişim suçu işlemekten toplam 334 yıllık tarihin en ağır cezasına mahkum oldu.

Dünyayı değiştiren en önemli 10 buluş!
Hayatımız bilimsel buluşlar olmadan acaba neye benzerdi? Günlük hayatımıza işlemiş, artık bize normal görünen her şeyin arkasında önemli bir bilim adamı yatar. İşte dünyamızın bu hale gelmesini sağlayan en önemli 10 buluşu sizler için derledik...

Teknolojiyi kullanırken küçük önlemlerle omurganızı koruyun
Evde ve işyerinde bilgisayar ya da mobil cihazlar başında uzun vakit geçirenlerin bazı ergonomik önlemler almaları omurga sağlığı için büyük önem taşıyor.

Siber saldırılardan korunmak için 10 öneri
Teknoser Network ve Güvenlik Çözümleri Müdürü Nizamettin Meral, kurumlara yönelik gerçekleşen siber saldırılara ve bu saldırıların nasıl önlenebileceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Beyin gibi çalışan çip geliştirildi
Çinli bilim adamları, insan beyni gibi çalışan bilgisayar çipi geliştirdi. Hangcou Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Cıciang Üniversitesi araştırmacılarının bir yıllık çalışmayla geliştirdiği çipe 'Darwin' adı verildi.

30 günde binlerce hesap uçtu: Aman dikkat!
Her ay 77 bin Steam hesabı hack'leniyor.

Çocuklarınız için bu önlemleri alın
Çocuğun fazla internet kullanmasının sosyalleşme açısından sorun yaratığını vurgulayan Psikolog Osman Baş, anne-babaların yaptığı yanlışlara değindi, 'İnternet, çocuk bakıcısı değildir. Çocuk, anne-baba, kardeş ve arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmelidir' dedi.

Ofis insanının mutlaka bilmesi gereken 7 Excel özelliği
Temel tablolar ve grafikler oluşturma ötesinde Office programları kullanan herkesin bilmesi gereken bazı püf noktalar var. Aşağıdaki infografikte paylaşılan bu püf noktaları bir yere not almanızı tavsiye ederim. Ya da daha kolayı siz bu yazıyı saklayın.

Çocuklar için en iyi tablet ürünler
Çocuklarınızın zihinsel gelişimi için teknolojiden faydalanmak mümkün. Eğitici öğretici oyunları, videoları, resimleri ve kitapları tek bir cihazda birleştirerek sunmak, tablet bilgisayarlar ile artık mümkün.

Bilgisayar başı çocukları kalp hastası adayı
Kalp-damar sağlığını korumanın temelleri çocukluk çağında atılır. Çocuklara sağlıklı beslenme, düzenli hareket, spor, sigaradan uzak durma alışkanlıkları küçük yaşlarda kazandırılmalıdır. Bilgisayar başında uzun vakitler geçiren, abur cubur yiyen çocuklar kalp hastası olmaya adaydır.

-