Bilgisayarından IŞİD'in Türkiye'deki hedefleri çıktı

Ankara Garı önünde gerçekleştirilen bombalı saldırının azmettiricisi olduğu tespit edilen Yunus Durmaz'a ait bilgisayarda, terör örgütü IŞİD'in 19 ilde 26 ayrı noktayı hedef aldığına ilişkin notlar bulundu.Bilgisayarları dondurup fidye isteyen yazılımlara dikkat

Siber saldırılar almış başını gidiyor. Geçtiğimiz haftalarda internet üzerinden bankalarımıza yapılan saldırılar da artık herkesin malumu. Peki siber saldırılara karşı gerçekten de kurumlarımız ve bilgisayarlarımız güvende mi? Bilgisayarlarımız haberimiz olmadan birer 'zombi'ye nasıl dönüşüyor? Sayıları 4 milyonu bulan fidye yazılımları bilgisayarları nasıl dondurup para istiyor? Yeni hedef POS makineleri mi? Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekçioğlu sorularımızı yanıtladı.


Çocuklar teknolojiyi nasıl daha güvenli kullanabilir?

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte birçok çocuk soluğu internet ve bilgisayarın başında alıyor. Peki, çocukların teknolojiyi ve özellikle de interneti verimli ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi için ailelerin neler yapması gerekiyor?

'Dahi çocuk'tu! 334 yıl ceza alan Mersin'li genç, Başbakan'a öyle bir mektup gönderdi ki...

Bilgisayara olan merakı yüzünden ’dahi çocuk’ olarak adlandırılırken, sanal dünyada korsanlıklar yapıp yakalanınca 199 yıl hapis cezasına mahkum olan 26 yaşındaki Onur Kopçak, devam eden bir başka davada 135 yıl hapis cezası daha aldı. Bilişim suçu işlemekten toplam 334 yıllık tarihin en ağır cezasına mahkum oldu.Dünyayı değiştiren en önemli 10 buluş!

Hayatımız bilimsel buluşlar olmadan acaba neye benzerdi? Günlük hayatımıza işlemiş, artık bize normal görünen her şeyin arkasında önemli bir bilim adamı yatar. İşte dünyamızın bu hale gelmesini sağlayan en önemli 10 buluşu sizler için derledik...

Teknolojiyi kullanırken küçük önlemlerle omurganızı koruyun

Evde ve işyerinde bilgisayar ya da mobil cihazlar başında uzun vakit geçirenlerin bazı ergonomik önlemler almaları omurga sağlığı için büyük önem taşıyor.

Siber saldırılardan korunmak için 10 öneri

Teknoser Network ve Güvenlik Çözümleri Müdürü Nizamettin Meral, kurumlara yönelik gerçekleşen siber saldırılara ve bu saldırıların nasıl önlenebileceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Beyin gibi çalışan çip geliştirildi

Çinli bilim adamları, insan beyni gibi çalışan bilgisayar çipi geliştirdi. Hangcou Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Cıciang Üniversitesi araştırmacılarının bir yıllık çalışmayla geliştirdiği çipe 'Darwin' adı verildi.

30 günde binlerce hesap uçtu: Aman dikkat!

Her ay 77 bin Steam hesabı hack'leniyor.

Çocuklarınız için bu önlemleri alın

Çocuğun fazla internet kullanmasının sosyalleşme açısından sorun yaratığını vurgulayan Psikolog Osman Baş, anne-babaların yaptığı yanlışlara değindi, 'İnternet, çocuk bakıcısı değildir. Çocuk, anne-baba, kardeş ve arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmelidir' dedi.

Ofis insanının mutlaka bilmesi gereken 7 Excel özelliği

Temel tablolar ve grafikler oluşturma ötesinde Office programları kullanan herkesin bilmesi gereken bazı püf noktalar var. Aşağıdaki infografikte paylaşılan bu püf noktaları bir yere not almanızı tavsiye ederim. Ya da daha kolayı siz bu yazıyı saklayın.

Çocuklar için en iyi tablet ürünler

Çocuklarınızın zihinsel gelişimi için teknolojiden faydalanmak mümkün. Eğitici öğretici oyunları, videoları, resimleri ve kitapları tek bir cihazda birleştirerek sunmak, tablet bilgisayarlar ile artık mümkün.

Bilgisayar başı çocukları kalp hastası adayı

Kalp-damar sağlığını korumanın temelleri çocukluk çağında atılır. Çocuklara sağlıklı beslenme, düzenli hareket, spor, sigaradan uzak durma alışkanlıkları küçük yaşlarda kazandırılmalıdır. Bilgisayar başında uzun vakitler geçiren, abur cubur yiyen çocuklar kalp hastası olmaya adaydır.

120 milyon bilgisayar artık o programı kullanıyor

Microsoft, 29 Temmuz'da yayınlanan Windows 10'un bugün itibariyle 120 milyonun üzerinde bilgisayara indirildiğini paylaştı.

En iyi 10 tablet bilgisayar

Elinde bir tablet olmayan birini görmek artık neredeyse imkânsız. Siz de bir tablet edinmeyi düşünüyorsanız, işte mukayeseli alternatifleriniz...

DİĞER "bilgisayar" LİNKLERi

Kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri

Tüm Bilgisayar ve Modellerine en uygun ödeme seçenekleri ile sahip

Gold Bilgisayar, notebook, cep telefonu, lcd tv, fotoğraf makinası, beyaz eşya gibi

Bilgisayar, yazıcı ve tarayıcı, telefon, ev elektroniği ve aksesuarlar kategorilerinde

En ucuz masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarı, notebook, laptop ve tablet PC

BİLGİSAYAR Teknosadan alınır. Güncel kampanyaları takip edebilir, aradığınız

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarı. Notebook & Netbook Soğutucuları · Notebook &

incehesap.com editörleri olarak, en çok sorulan En iyi Bilgisayar Hangisi

Her markadan laptop, ipad, tablet bilgisayar, ses sistemi, lcd, led, bilgisayar,

Casper, Türkiyedeki yatırımları ve teknoloji dünyasına yön veren yenilikçi