Gizli tanık savcı Bayram Bozkurt gözaltına alındı
Erzincan'da dönemin Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ve 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu Erzincan Ergenekon Davasında gizli tanık 'Efe' olarak ifade veren İliç eski Savcısı Bayram Bozkurt, gözaltına alındı.

Liseli Cansel’in okuduğu okuldaki öğretmenden şok sözler
TÜRKİYE’yi sarsan lise öğrencisi Cansel Buse K.’nın intiharıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nca okulun 5 yöneticisi hakkında idari, Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’nca da adli soruşturma açıldı. İlişkiye girdiği öğrencisi Cansel’in intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan 18 yıllık matematik öğretmeni, 39 yaşındaki Bayram Ö.’nün evli 2 çocuk babası olduğu, bu okulun da üçüncü görev yeri olduğu belirlendi. Okuldaki bir öğretmen ise olayın intihardan önce öğrenildiğini ve okulda soruşturma sürerken Cansel'in hayatına son verdiğini söyledi.

Kayıp çocukları bulana ödül
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde bir ay önce kaybolan Bayram Erol (8) ile Dursun Kaan Taşcı'nın (5) aileleri, çocuklarını bulana para ödülü verecek.


Tokat'ta iki annenin acı dolu bekleyişi 28. gününde
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'u arama çalışmaları sürerken anneleri ise umutlarını sürekli taze tutarak bir an önce çocuklarının bulunmasını istiyor.

Şehit polis gözyaşlarıyla toprağa verildi
Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan özel hareket polis memuru 44 yaşındaki Bayram Özdere, Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehidin son fotoğrafı ve hayat hikayesi yürek burktu
Şırnak'ta görev yaparken girilen bir çatışmada şehit düşen özel harekat polisi Bayram Özdere'nin daha önce de iki çocuğunu ve eşini kaybettiği öğrenildi.

Cizre'de çatışma: 1 polis şehit
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada Özel Harekat polisi 44 yaşındaki Bayram Özdere şehit oldu.

14. gün! Kayıp çocuklar için barajın suyu kesildi
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 14 gün önce ortadan kaybolan komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ve 8 yaşındaki Bayram Erol'ı arama çalışmaları sürüyor. Bu sabah bölgedeki Kılıçkaya Barajı’nın kapakları kapatılıp su seviyesi düşürüldükten sonra Kelkit Çayı’nda yeniden arama çalışmaları başladı.

Kayıp çocuklarla ilgili şoke eden ihbar
Tokat Reşadiye'de 11 gündür kayıp Bayram ile Kaan'ı 'Deli Engin' lakaplı kişinin kaçırdığı ihbarı geldi. Polis şimdi her yerde onu arıyor.

Tokat'ta kayıp çocuklar için aramalar devam ediyor
Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde geçen salı günü kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı’yı arama çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar çocukların en son görüldükleri Kelkit Çayı kenarı ve içerisinde sürdürülürken, kayıp iki çocuğun gözü yaşlı anneleri çocuklarından güzel bir haber bekliyor.

5 ve 8 yaşlarındaki 2 çocuk kayboldu
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde öğle saatlerinde kaybolan 5 ve 8 yaşlarındaki iki çocuğun bulunması için arama başlatıldı.

Oğlunu öldürdü anne ve babasını rehin aldı
Erzurum’da öz oğlunu cami önünde tabanca ile öldüren işçi emeklisi, anne ve babasını da evde rehin aldı. Polisin ikna çabaları sürüyor.

Belediye başkanı, yardımcısı ve meclis üyesi tutuklandı
Van'ın, DBP’li Özalp Belediye Başkanı Handan Bağcı ile Başkan Yardımcısı Okan Bayram ve Belediye Meclis Üyesi Kasım Hazır, tutuklandı.

Bayram günü kara haber: 2 şehit!
Şırnak'ta dün gece ve bu sabah düzenlenen hain saldırılarda 2 asker şehit düştü, 1 korucu ve 8 asker yaralandı. Operasyonlarda 34 PKK'lı da öldürüldü.

Başbakan Davutoğlu, Facebook'ta
Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yayımlanan ilk mesajında, Kurban Bayramı dolayısıyla yollarda olanlara, 'Aman dikkat edin' uyarısında bulundu.

'Bizim evde bayram yok'
Temmuz ayında polis memurları Vedat Kaya ve Sedat Yabalak, ağustos ayında ise er Sedat Sorgun ve Astsubay Semih Özbey PKK'lı teröristlerce kaçırıldı.

Bu köyde hanımlar okeyde, erkekler evde bayram temizliğinde
Amasya'nın Karatepe köyünde her salı kadınlar lokalde eğleniyor, erkekler temizlik yapıyor. Bu kez bayrama denk geldi; hanımlar eğlendi, beyler ekmek yaptı, ev temizledi.

Bayram namazı saatleri belli oldu
Bayram namazı Ankara'da saat 07.17, İstanbul'da 07.33, İzmir'de 07.39, Iğdır'da ise 06.32'de kılınacak.

Bayramda hava nasıl olacak?
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden itibaren yurdumuzun iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) 3 ila 6 derece azalacağının tahmin edildiğini söyledi.

Kurban yakalama timi antremanlara başladı
Erzincan'da, Kurban Bayramı döneminde kaçan kurbanlık hayvanlara müdahale etmek için belediye bünyesinde oluşturulan 'kurban yakalama timi' antrenmanlara başladı.

Trafikte bayram yoğunluğu başladı
9 günlük Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar yola çıkmaya başladı. Tem Otoyolu Anadolu yakasından Avrupa istikametinde uzun araç kuyruğu oluşturdu. Trafik durma noktasına geldi.

-