İstanbul'da AVM'nin bahçesinde aslan ve ayı bulundu!
İstanbul Esenyurt'ta bir AVM'nin bahçesinde terk edilmiş Arena Sirki'ne ait 1 aslan ve 1 ayı bulundu. Kentte gösteriler yapan Arena Sirki'nin, hayvanları kötü ortamlarda tuttuğu da belirlenirken, 2013 yılı kayıtlarına göre, 1 aslan ve 2 ayının daha bulunduğunu tespit etti. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, bu hayvanların da kayıp olduğunu belirledi.

Özgecan Aslan'ın katilini öldürenlere müebbet istemi
Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'daki cezaevinde silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in yaralanmasıyla ilgili 6'sı tutuklu 7 sanık hakkında dava açıldı. Sanıklardan 6'sı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Suç işlemenin teşvik edilmemesi, toplumda nefret duyguları oluşturulmaması için davayla ilgili yayın yasağı kararı da alındı

Reza Zarrab dosyasında kritik isimler!
Şarkıcı eşi Ebru Gündeş ve kızı ile ABD'ye giriş yapmak isterken, Miami Havalimanı'nda gözaltına alındıktan sonra, kara para aklama, dolandırıcılık ve İran'a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Reza Zarrab'ın, kefaletle salıverilme talebini geri çeviren savcılık geri çevirme gerekçelerini mahkemeye sundu.

İntihar etmek için kendini aslanlara yem etti!
Güney Amerika ülkesi Şili'nin başkenti Santiago'daki bir hayvanat bahçesi, kan donduran bir olaya sahne oldu.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı anıyoruz
Denizlerin idam kararını veren Ali Elverdi’yi 21 Mayıs 1963’te sorguya alan askerler arasında olduğunu anlatan Zihni Çetiner, 'Alın bunu siz sorgulayın dediler. Tir tir titriyordu. İnsanoğlunun böyle namert olduğunu o olayla görmüş oldum. Biz, Ali Elverdi’yi halledemedik ama Ali Elverdi benim üç arkadaşımı halletti” dedi.

Özgecan Aslan'ın hayatı romana konu oldu
Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın babasının gördüğü bir rüya, 20 yaşında hayattan koparılan genç kızın günlüğüne verdiği 'Çarşamba Perisi' adıyla romana dönüştürüldü.

Özgecan'ın katilini öldüren mahkum adına tehdit mesajları
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ı öldüren minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevine sokulan tabancayla öldüren hükümlü Gültekin Alan adına sosyal medyada tehdit mesajları dolaşmaya başladı.

Suphi Altındöken'in babası yoğun bakımdan çıktı
Adana'da cezaevinde uğradıkları silahlı saldırıda ölen Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in olay sırasında yaralanarak hastaneye kaldırılan babası Necmettin Altındöken, 11 gün sonra yoğun bakımdan çıktı.

Suphi Altındöken cinayetinde silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı
Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken cinayatinde kullanılan silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı.

Suphi Altındöken'in ilçelerine gömüldüğü iddiası mezar açtırdı!
Adana'da kaldığı cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cenazesinin Erdemli'ye gömüldüğü iddiası vatandaşları ayağa kaldırdı. Kime ait olduğu belirlenemeyen bir mezar, yakınlarındaki mezarlarda cenazesi bulunan aileler tarafından resmi makamlara başvurularak açıldı. Mezarın boş çıkması vatandaşları sakinleştirdi.

Suphi Altındöken cinayetinde flaş gelişme
Özgecan Aslan ‘ın katili Suphi Altındöken‘in Adana Kürkçüler cezaevinde öldürülmesiyle ilgili aynı cezaevinde görevli 24 gardiyan Cinayet Büro Ekipleri tarafından ifadelerine başvurulmak üzere evlerinden alındı

Özgecan'ın babası konuştu: Suphi Altındöken isminin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?
Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan, 'Özo’dan sonra sanki renkler soldu, hayat canlılığını yitirdi. Ben de farklı bir boyuttan bakıyorum artık hayata. Çarşıya çıktığım zaman, genç kızlara, genç erkeklere, insanlara bakıyorum. Şaşırıyorum: Sarhoş gibiler. Olayların, yaşananların hiç kimse farkında değil sanki. Bir vakte kadar, güneş doğana kadar insanlar adeta uyutuluyor' diye konuştu.

Özgecan'ın katili için mezar bulundu
Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı hunharca öldürdüğü için ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen ve cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi, 5 gündür bekletildiği hastane morgundan yakınları tarafından alındı ve Mersin sınırları içinde bulunan ancak yeri gizli tutulan bir mezarlığa gömüldü.

Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'in cesedi gömülüyor
Özgecan'ın katilinin cesedi nereye gömülecek sorusu nihayet cevap buldu. Hiçbir yerde gömülmesine izin verilmeyen Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cesedi için Adana Belediyesi'nden olumlu cevap geldi.

Özgecan'ın katiline babası siper olmuş
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cezaevinde vurulduktan sonra babasının oğlunu korumak için üzerine yattığı bu nedenle vurulduğu ortaya çıktı.

KKTC'den Özgecan'ın katili ile ilgili açıklama
Cezaevinde öldürülen Özgecan’ın katili, belediyeler nedeniyle 4 gündür gömülemedi. Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesi için KKTC’de kimsesizler mezarlığına defnedilmesi önerisi ortaya çıkınca Kıbrıslı Türkler ayağa kalktı. KKTC'den ise bu sabah açıklama yapıldı.

Ahmet Suphi Altındöken'in öldürülmesiyle ilgili 6 kişiye tutuklama talebi
Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken'in tutuklu bulunduğu Adana Kürkçüler Cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen 6 kişi, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Özgecan'ın katilini öldüren Gültekin Alan: ''Geç gelen adalet tecelli etmiştir''
Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'i cezaevinde tabancayla vurarak öldüren Gültekin Alan'ın ilk ifadesi ortaya çıktı.

Suphi Altındöken cinayetinin ayrıntıları ortaya çıkıyor
Cezaevinde öldürülen Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altın döken cinayetinin ayrıntıları ortaya çıkıyor. 50 yıla hükümlü ve 10 yıldır Adana Cezaevi'nde bulunan ''suç makinası'' olarak tanınan Gültekin Alan cinayetin şüphelisi. A.G. adlı bir mahkumun da tabancanın sağlanmasıyla ilgisi bulunduğu ileri sürülüyor.

Özgecan'ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: ''Abimle gurur duyuyorum''
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın katili minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevinde silahla öldüren, suç ortağı babası 51 yaşındaki Necmettin Altındöken'i yaraladığı ileri sürülen mahkum Gültekin Alan'ın, memleketi Tokat'taki yakınları konuştu. 'Suç makinesi' olarak bilinen 50 yıla hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan'ın kardeşi Tevfik Alan ise, 'Gurur duyulmayacak bir şey değil. Ben ağabeyimle hep gurur duydum' dedi.

Muhtar mezarlığı kilitledi! Anne: Oğlumu çöpe mi atayım? Son söz Özgecan'ın babasından geldi
Mersin'in Tarsus ilçesinde, hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan'ın cezaevinde öldürülen katili Ahmet Suphi Altındöken’in cenazesini, anneannesinin köyü de kabul etmedi. Altındöken'in annesi, 'Oğlum öldü, niye gömdürmüyorsunuz? Çöpe mi atayım?' diyerek gözyaşı dökerken, Kocaköy Mahallesi Muhtarı Rıfat Öcalan, mezarlığı kilitleyerek cenazenin kadavra yapılmasını istedi. Özgecan'ın babası Mehmet Aslan ise, 'O kişinin, ya bir dağ başına ya bir ovaya gömülmesi gerekiyor. Allah rahmet eylesin diyorum başka ne diyebilirim. Her şey takdiri ilahi' açıklamasında bulundu.

-