Kozmetik kraliçesi Sema Hunca'nın ölümündeki sır perdesi aralandı
Kozmetik kraliçesi olarak anılan iş kadını Sema Hunca’nın şarampole yuvarlanmış lüks cipinde ölü bulunmasına ilişkin soruşturmada sır perdesi ortadan kalktı. Savcılığa ulaşan raporlarda Hunca’nın aracında bir darbe izi bulunmadığı ve kanındaki incelemede zehirlenmesine yol açabilecek bir ilaca rastlanmadığından takipsizlik kararı verildi.

Dilan Çıtak: Tatlıses soyadını asla istemiyorum
Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile rock şakıcısı Dilan Çıtak'ın kendi kızı olduğunu itiraf etmişti.

Kozmetik ürün ambalajlarında 'tavşan' resmine dikkat
Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan kozmetik ürünlerin kullanımına ilişkin bilgilendirme kılavuzu ile sertifikasız ürünlerin ticari adında 'organik' ya da 'doğal' ibaresi kullanılması önlendi.

Sağlık Bakanlığı'nda yeni takip sistemi
Sağlık Bakanlığı ürün takip sistemini hayata geçiriyor. Tıbbi cihazlar ile kozmetik ürünler için yeni kayıt ve takip projesi Ürün Takip Sistemi, mart ayında hizmete girecek.

Soğuk havalarda cildiniz pul pul dökülmesin
Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Makbule Dündar, soğuk havaların cilt sağlığına etkisi hakkında bilgi verdi.

Cilt yaşlanması nasıl önlenir?
Yıllar ilerledikçe cildimiz de yaşlanıyor. Kozmetikler, makyaj malzemeleri de cildimizin yıllarca iç ve dış etmenlerden gördüğü zararı kapatamayacak duruma geliyor. Eğer bu iç ve dış etmenleri iyi bilirsek en azından yaşlanma hızımızı geciktirebilir ya da vaktinden önce oluşan kırışıklıklarımızı engelleyebiliriz.

Parfüm seçimi nasıl yapılır?
Kişisel tarzınızı yansıtan bakım ürünlerinden parfüm seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Asla evlenilmeyecek 5 erkek tipi
Kadınlar, ilişkilerinde gelecek planlarından bahsetmekten çok hoşlanırken erkekler bu durumu konuşmaktan çoğu zaman kaçıyor ya da gerçek duygularını belli edemiyor. Evlilik planlarını hayata geçirmeye karar verildiğinde ise erkeklerin kadınlar tarafından pek de hoş karşılanmayan davranışları ortaya çıkabiliyor.

Meryem Uzerli artık kadınları güzelleştirecek
Meryem Uzerli, kendi adını taşıyan kozmetik ürünüyle ticarete atıldı.

10 saat işkence gördü
24 taşındaki bir performans sanatçısı İngiltere'de sergilediği bu gösteri sayesinde büyük ilgi gördü. Genç sanatçı kozmetik ürünlerin deneylerinde hayvanlara uygulanan işkencelere dikkat çekmek için gerçeküstü bir performans sahneledi...

Sır ölüm çözüldü
Salı gününden beri kendisinden haber alınamayan Sema Hunca’nın cipiyle kaza yaparak hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Cipin yağmurla kayganlaşan yoldan çıktığı ve 5 metrelik setten ormanlık alana kaydığı, o nedenle fark edilmediği anlaşıldı.

Ünlü iş adamının eşinden haber alınamıyor
Hunca'nın sahibi Adnan Hunca'nın eşi Sema Hunca'dan 2 gündür haber alınamıyor.

‘Sorumluluktan asla kaçmayız’
Hükümetten aldığı talimatla IŞİD’e karşı ihtimal hesapları yapmaya başlayan Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye sınırı boyunca koridor ve sınır ötesi operasyon şıklarını değerlendiriyor.

Bu asla geri çekilme değil
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şah Fırat Operasyonu sonrasında gelen tepkilere, “Bu asla geri çekilme, tarihi emanetten vazgeçme değildir” yanıtını verdi.

Çocuğunuza bunları asla söylemeyin
Anne babaların kullandıkları bazı cümlelerin ‘yarar'yerine ‘zarar'gеtirеrеk, iletişiminkesilmesine, yanı sıra ergende çеşitli ruhsal hastalıkların ortаyа çıkmаsınа neden olabildiğini belirten Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr. Özlem Şilеli'ye göre bu noktаdа özellikle 6 cümle çok önemli. Dr. Şilеli, anne babaların ergenle kоnuşurken asla sarf etmemeleri gereken o cümleleri sıraladı:

Bir hamileye asla söylenmemesi gereken 10 şey
Arkadaşınız, akrabanız veya yeni tanıştığınız hamile birine karşı asla söylememeniz gereken 10 şey!

-