10 bin kilometrelik yoldan gelip 20 bin dolar harcadılar elleri boş döndüler

Amerika’nın Indiana Eyaleti’ndeki Danville kentinden 10 bin kilometre yol aşıp Artvin’e gelen ve yaban keçisi avı için 20 bin dolar harcayan Amerikalı 42 yaşındaki Nancy Schindler ile 48 yaşındaki arkadaşı Eric Schottens defalarca denedikleri halde hedefi tutturamadı, avdan eli boş döndü.Her gün 9 saat! İşlerini havada asılı halde yapıyorlar

Artvin'de yapımı tamamlandığında 'kemer baraj' sınıfında temelden 270 metre yüksekliği ile Türkiye'nin birinci, dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES inşaatında çalışan 20 dağcı, bellerine bağladıkları halatlarla dik yamaçlarda yaklaşık 9 saat havada asılı kalarak, tehlike arz eden kayaları temizliyor, bariyer ve çelik ağla kaplıyorlar.


Meteoroloji'den uyarı

Meteorolojik uyarıda, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. Geçtiğimiz günlerde İyidere-İkizdere ve Çamlıhemşin-Ayder karayolunda ulaşım durmuş, evleri su başmış, toprak kaymaları meydana gelmişti.

Artvin'deki sel felaketi! Ölü ve yaralılar var

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), Artvin'in Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde dün akşamdan itibaren etkili olan yağış nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği, Borçka'da mahsur kalan 2'si ağır 11 yaralının da kurtarıldığı belirtildi. Rize'de de Fırtına Deresi taştı. Bir köprü yıkıldı.Yanlış olan ne varsa yapılmış!

Artvin'in Hopa ilçesindeki sel felaketinin ardından uzmanlar, bölgedeki imar planı, doğa tahribatı ve HES projelerinin hatalı olduğunu ve bu nedenle felaketin yaşandığını öne sürmüştü. Bugün de bölgeki kaçak bir çöp depolama alanı ortaya çıktı.

Hopa'da mahsur kalan 100 kişiye 3 gün sonra ulaşıldı

Artvin'in Hopa İlçesi'nde 8 kişinin öldüğü 1'i çocuk 3 kişinin kayıp olduğu sel felaketinin ardından ilçede bazı bölgelere 3 gün sonra ulaşıldı. Askeri helikopterlerin dağlık bölgede mahsur kalanlara yardım yaptığı ve mahsur kalan köylüleri kurtardığı kaydedildi.

Anneye veda dokunuşu

Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen heyelanda hayatını kaybeden Emniyet Gedik'in cenazesine, heyelanda yaralanan 2 aylık hamile kızı Cansu Kaya sedye ile getirildi. Yaralı kızın annesinin tabutuna yanaştırılan sedyeden tabuta dokunması ve ağlaması duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Anneye son bakış! Felaket bölgesinde cenazeler uğurlanıyor

Artvin'de 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişinin de kaybolduğu felaketin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Cenazeler Türk bayrağına sarılarak uğurlanıyor.

Meteoroloji'den flaş uyarı!

Orta ve Doğu Karadeniz'de halen devam eden yağışların etkisini artırarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlara sebep olması bekleniyor.

ÇMO: Bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar nerede?

Artvin'de 8 kişinin öldüğü sel felaketiyle ilgili TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Mert Güvenç isyan etti: Uyardığımızda bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar nerede?

Son 50 yılın en büyük felaketi!

Artvin Valisi Kemal Cirit, Valilikte düzenlediği basın toplantısında, yağışa bağlı meydana gelen sel ve heyelanlara ilişkin bilgi verdi.

Artvin'de sel faciası: 8 ölü, 2 kişi kayıp!

Artvin Valisi Kemal Cirit, gazetecilere yaptığı açıklamada, sel ve heyelan nedeniyle il genelinde 8 ölü ve 2 kayıp olduğunu, hasar tespit çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi.

Ermenistan'a kaçmışlar

Haklarında dün yakalama kararı çıkartılan savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın, kararın hemen öncesinde gece yarısı geçtikleri Gürcistan'ın ardından Ermenistan'a gittikleri ortaya çıktı. Öz ve Kara'nın Ermenistan'a kaçtığını Artvin Valisi Kemal Cirit açıkladı.

Cerattepe'de kütükle yol kesme soruşturması

ARTVİN’de Kafkasör Yaylası Cerattepe ve Genya bölgelerindeki madencilik faaliyetlerine karşı sürdürdükleri mücadele sırasında şirket yetkilileri ve iş makinelerini yola kurdukları barikatlarla bölgeye sokmayan, aralarında Yeşil Artvin Derneği yöneticilerinin de bulunduğu 6 kişi hakkında, ‘İş ve çalışma hürriyetinin ihlali ve yol kesme’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

''Kaç ağaç kesilecek? diye sordum''

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Artvin Cerattepe’de çıkarılacak olan madene karşı yapılan protestolarla ilgili konuştu. Yıldız, “Kaç ağaç kesilecek diye sordum. Teleferik yeri var binlerce ağaç kesildi. Hemşerilerimizin kullanması için kötü mü oldu?” diye konuştu.

DİĞER "artvin ezgileri" LİNKLERi

Artvin Yöresi Ezgileri. ... Uzun Dere, Uzundere (Artvin), Vazriya Düz Horonu.

Çağlıpınar Köyü Şavşat-Artvin 2007 (Yöresel Ezgilerle

07 ercan taşdemir artvin potpuri 02.04.2013 ezgileri yurdumun ...

2.4.2013 Ezgileri Yurdumun Artvin Dans Müzikleri Ercan Taşdemir ...

2.4.2013 Ezgileri Yurdumun "Artvin Dans Müzikleri " Ercan Taşdemir, Müzik

artvin ezgileri videoları, artvin ezgileri resimleri, artvin ezgileri seyret, artvin

artvin ezgileri videosu ve artvin ezgileri videoları ve artvin ezgileri izle Bilgiler,

... Ardeşen ilçeleri ile Artvinin Hopa ve Borçka ilçelerinde yaşamını sürdürüyor. ...

17 Nis 2013 ... 07 ercan taşdemir artvin potpuri 02.04.2013 ezgileri yurdumun | 07 Ercan

ATATEPE MARŞI~ Söz Ezgi AVCI Artvin Fen Lisesi __ Beste Turgut KARS -