Çukurca saldırısında şehit olan iki arkadaş yan yana gömüldü
Çukurca'daki terör saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Serkan Bursalı'nın en yakın arkadaşı Uzman Çavuş Haşim Yenigül de cumartesi günü şehit olmuştu. Aynı mahallede yaşayan, karşılıklı daireler almaya karar veren iki arkadaş 1 gün arayla şehit düştü.

Facebook, Türkiye'yi destekleyen Alman gazetecinin hesabını kısmi olarak kapattı
Facebook'tan ilginç bir ceza. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Almaz gazeteci Martin Lejeune Türkiye'yi savunuyordu. Facebook Alman gazetecinin hesabını kısmen kapattı. Kapatma sebebi göstermeyen ünlü sitenin bu davranışı dikkat çekti.

Alman politikacıdan Türklere çifte vatandaşlık çıkışı
Hristiyan Demokrat Parti (CDU) milletvekili Jens Spahn, Almanya'da yaşayan çifte vatandaş konumundaki Türklerin nereye ait olduklarına karar vermesi gerektiğini söyledi.

Alman turist, kaldığı otelde ölü bulundu
Antalya'nın Manavgat ilçesine tatile gelen Alman turist 66 yaşındaki Gabrielle Maria Dietter, kaldığı otelde yaşamını yitirdi.

Soykırım tasarısına ''Hayır'' diyen tek Alman vekil
Almanya Meclisinde 630 milletvekilli içinde 'Ermeni soykırımı' tasarısına tek 'Hayır' diyen Hristiyan Demokrat Parti'den Bettina Kudla oldu. Alman vekil, oylama sonrası yaptığı açıklamada 'Meclisin görevi tarihle ilgili yorum yapmak değildir' dedi.

Alman çift, evlerinde ölü bulundu
Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan yaşlı Alman çift evlerinde ölü bulundu.

Jandarma er karakolda tartıştığı arkadaşına ateş açtı: 2 yaralı
Elazığ'ın Harput Mahallesi Jandarma karakolunda vatani görevini yapan bir er, tartıştığı bir ere silahla açtığı ateşte 2 asker yaralandı.

Ruslardan sonra onlar da gelmiyor! Turizmde kayıp büyüyor
Antayla’ya yılın 4 aylık döneminde bir önceki yıla göre yüzde 30 düşüşle havayoluyla 843 bin 517 turist geldi. Ocak- Nisan döneminde Rusya pazarındaki kayıp ise yüzde 90’a ulaştı.

Alman yolcu Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybetti
Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli seferiyle dün gece Almanya'dan gelen yolcu Nikolay Usov (55) Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybetti.

Alman komedyen Böhmermann ekranlara dönüyor
Türkiye ile Almanya arasında mizah krizine yol açan komedyen Jan Böhmermann yeniden ekranlara dönüyor.

Numan Kurtulmuş'tan Alman gazeteci açıklaması
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'ye girişine izin verilmeyen Alman gazetecinin akreditasyon başvurusu olmadığını ve bu kararın güvenlik gerekçesi ile alındığını belirtti.

AK Parti'den 'Alman komedyen' açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, mizahçı Jan Böhmermann'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik okuduğu hakaret içeren şiir nedeniyle yargılanmasına izin verilmesi hakkında 'Doğru bir karar. Soruşturmaya izin verilmesini biz memnuniyetle karşılıyoruz. Bu kararın verilmesini takdirle karşılıyoruz' dedi.

Polis her yerde onu arıyor
Antalya'da kuaför dükkanı işleten 39 yaşındaki 2 çocuk annesi Alman vatandaşı Rita Darı Winkler'i bulmak için çalışmalar sürüyor. Polis son olarak Rita Darı Winkler'in İstanbul'da birlikte olduğu erkek arkadaşı A.K.S.'nin bazı akrabalarının ifadesine başvurdu. A.K.S.'nin ise Almanya'ya da bulunduğu öğrenildi.

Alman mizahçıdan Erdoğan'a şiir: 'Erdoğan bana da dava aç'
Kuzey Almanya Televizyonu NDR'de yayınlanan Extra3 ve ZDF televizyonunda yayınlanan 'Neo Magazin Royale'' adlı programın sunucusu Jan Böhmermann'ın ardından, 80 yaşındaki ünlü mizahçı Dieter Hallervorden de bir şiirle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı.

Alman polisi anne katili Türk'ün peşinde
Sabah namazı kılan annesini boynundan ve kalbinden bıçaklayarak öldüren Serdal Arık kayıplara karıştı

Diplomatik krize neden olan Alman mizahçı yine Erdoğan'ı hedef aldı
Almanya'nın NDR televizyonunda yayınlanan 'extra 3' isimli mizah programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir şarkı ile hicveden ve diplomatik krize neden olan program sunucusu Christian Ehring, dün gece yayınlanan bu haftaki programında yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı.

Erdoğan'ı hicveden Alman mizahçıya soruşturma başlatıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hakaret içeren ifadelerle hicveden Alman mizahçı Jan Böhmermann hakkında Mainz Savcılığı soruşturma başlattı.

Erdoğan'ı hicveden şarkı nedeniyle Alman büyükelçisine uyarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hicveden “Erdowie, Erdowo, Erdowahn” adlı şarkının devlet televizyonu ARD'de yayımlanması nedeniyle Almanya Büyükelçisi Micheal Erdmann Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

CHP'li Böke: Alman Lisesi Müdürü, İstanbul Valisinden daha güvenilir istihbarat kaynağı
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, İstanbul ve Ankara'daki bombalı saldırılara değinerek, 'Alman Lisesi Müdürü, İstanbul valisinden daha güvenilir bir istihbarat kaynağı haline geldi. İstanbul'un ortasında bir maçın oynanmasından dahi korkar haldeyiz. İstikrardan geriye sadece korkunun istikrarı kaldı' dedi. Böke, HDP'yi de eleştirdi, 'Yine PKK-AKP masasından bir medet umuyor' ifadesini kullandı.

Almanya'dan Türkiye'deki okulları hakkında son dakika kararı
İstanbul'daki Alman okullarının yarın da kapalı olacağı bildirildi. Söz konusu haber, Alman Haber Ajansi (DPA) kaynağıyla 'Der Tagesspiegel' gazetesinin internet sayfasında yer aldı. Net gerekçe henüz açıklanmadı.

Almanya'dan Türkiye açıklaması: 'Terör saldırısına dair ciddi ihbar var'
Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Türkiye'deki temsilciliklerinin kapatılmasıyla ilgili acil basın toplantısı düzenledi.

-