Meteoroloji'den art arda uyarı
Meteoroloji, Akdeniz'de fırtına beklendiğini bildirdi.

Akdeniz Üniversitesi karıştı: 1 polis yaralı, 8 gözaltı
Akdeniz Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında kavga çıktı. Kavgaya müdahale ederken başına cam şişe isabet eden bir Çevik Kuvvet polisi yaralandı. 8 öğrenciyi gözaltına alındı.

Whatsapp sohbeti öğrencilerin başını yaktı
Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan 8 öğrencinin kurduğu whatsapp grubu başlarına dert açtı. Not eleştirisi yaptıkları Kurucu Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan hakkında, “Öldürelim şerefsizi. İsmail’e suikast şart” diyen öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Akyaka'da deniz çekilmesi korkuttu
MUĞLA’nın Ula İlçesi Akyaka Mahallesi’nde denizin yaklaşık 30 metre çekilmesi ve Akdeniz’de meydana gelen depremler tedirginlik yarattı. Denizin çekilmesinin deprem habercisi olmadığını belirten Jeofizik Mühendisi Prof.Dr. Övgün Ahmet Ercan, ancak yakın gelecekte Akdeniz’de 7 ve hatta daha büyük deprem beklediğini söyledi.

Akdeniz'de kırmızı alarm!
Doğu Akdeniz, Rusya’nın da Suriye’deki savaşa dahil olmasıyla 12 ülkenin güçlü savaş gemileriyle boy gösterdiği sıcak bölge haline geldi. Türk donanması da 14 muharip, 14 lojistik destek gemisiyle tedbirlerini artırdı.

Rusya'dan Akdeniz'de flaş hamle
Rusya, Suriye ve çevresindeki askeri mevcudiyetini her gün bir seviye daha yükseltiyor. Moskova yönetimi bu kez de bölgeye denizaltı gönderdi.

NATO genel sekreteri açıkladı: Türkiye için geliyorlar
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Akdeniz'e gönderilecek uçakların ve savaş gemilerinin, düşürülen Rus uçağıyla bağlantılı olmadığını söyledi.

Öğrenci yurdunda korkunç cinayet
KKTC'de Mağusa'da Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Öğrenci Yurdu'nda cinayet işlendi. Şifozreni hastası olduğu öne sürülen bir öğrenci tartıştığı oda arkadaşının boğazını kesti.

Üniversite Rektörü görevden alındı!
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından hakkındaki soruşturma nedeniyle görevinden alındı.

Akdeniz Üniversitesi'ni karıştıran iddia
Sınıf basıp arama yaptılar, her şeyi kameraya kaydettiler... Akdeniz Üniversitesinde okuyan bir grup kız, arkadaşlarını taciz ettiğini iddia ettikleri genci ararken dersi bastı. Derste bulunmayan genç kantinde otururken bulanarak teşhir edildi.

Sağanak vurdu! Ev ve işyerleri su altında kaldı, yollar çöktü
Ege ve Akdeniz bölgesinde iki gündür devam eden yağışlar günlük hayatı olumsuz etkiledi. Yağışlar nedeniyle birçok ev ve işyeri sular altında kalırken, Çanakkale'de feribot seferleri iptal oldu.

Bodrum'da denizden çıkan fok, şezlongu kapıp güneşlendi
Muğla'nın Bodrum ilçesinde plaja çıkan bir Akdeniz foku, bir turistin şezlongunda güneşlenirken görüntülendi. Bodrum'da plaja çıkarak 15 dakika boyunca bir turiste ait şezlongta güneşlenen sevimli Akdeniz foku, tatilcilerin ilgisini çekti.

Çocuklar, yarınlarına gidemediler!
Akdeniz kıyılarına vuran ; Suriyeli çocukların cesetleri değil de balinalar olsaydı, tüm dünya ayağa kalkar yer yerinden oynar, gazete ve televizyonlar canlı yayına geçer, sivil toplum örgütleri ayaklanırdı...

Akdeniz'de 400 kişi taşıyan göçmen teknesi battı
Libya'dan İtalya'ya kaçak göçmen taşıyan bir tekne Akdeniz'de battı. Yaklaşık 400 kişi taşıdığı belirtilen teknedeki 200 göçmenin hayatını kaybettiği düşünülüyor.

Akdeniz'de gece yarısı korkutan depremler
Akdeniz'de biri 4,9, diğeri 4,1 büyüklüğünde yaklaşık 40 dakika arayla aynı bölgede iki deprem meydana geldi.

Akdeniz'de facia
Avrupa’ya gideceği tahmin edilen 300 göçmeni taşıyan geminin Akdeniz açıklarında alabora olması sonucu en az 40 kişi boğularak yaşamını yitirdi.

Son günlerin en güzel haberi
Ailesinin zor şartlarda büyüttüğü 18 yaşındaki üçüzler Başak, Aslı ve Deniz Kozak, üniversite sınavında birinci tercihleri olan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.

Akdeniz'de deprem!
Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre, Akdeniz'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Batı Akdeniz için yüksek sıcaklık uyarısı
Batı Akdeniz'de yüksek sıcaklık ve düşük nem nedeniyle vatandaşların dikkatli olması istendi.

Minik Zeynep ilik nakli içi Antalya'da
Lösemi hastası Zeynep Kaçar, sabah saatlerinde ailesi ve öğretmeni Arzu Zengin ile geldiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hematoloji Bölümü'nde, karşılaştırma ve uygunluk testlerinin yapılabilmesi için 11 tüp kan örneği verdi.

Çocuğunu iyileştirmek için ürettiği şalgam suyuna patent aldı
MERSİN'in Anamur İlçesi'nde yaşayan Zeynel Abidin Kara, Akdeniz ateşi hastalığına yakalanan iki çocuğunu iyileştirmek için ürettiği organik şalgamın patentini aldı.

-