Facebook'ta kişisel bilgilerinizi korumak için yapmanız gereken 10 basit adım
Kişisel bilgilerinizi korumak istiyor ve kötü niyetli insanların eline geçmesinden korkuyorsanız güvenlik derecenizi 10 basit adımla arttırabilirsiniz.

Kur'an tahrifi: 'Bilenlere sorun' ifadesi 'Tevrat ve İncil alimlerine sorun' diye değiştirildi
'Zaman Gazetesi, Kur’an’ın 16. Suresi olan Nahl’in 43. âyetini tahrif etti, ayetteki 'Bilenlere sorun' ifadesini, 'Tevrat ve İncil alimlerine sorun' diye değiştirdi'. İddiayı Habertürk yazarı Murat Bardakçı gündeme getirdi. Tahrifat Zaman'ın, günümüz Türkçesine uyarladığı Elmalılı Hamdi Yazır'ın 'Hak Dini Kur'an Dili' adlı tefsirinde yapıldı.

ABD'den Gülen'in iadesi için yeni adım!
ABD, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi için yeni bir adım attı. ABD Adalet Bakanlığı, gelecek hafta içinde bu konuda görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye'ye heyet gönderme kararı aldı.

Fethullah Gülen için adım atıldı
Türkiye Fethullah Gülen'in iadesi için adım attı. Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında Gülen'in iadesi için ABD'ye başvuru yapıldığını açıkladı.

Meral Akşener'den geri adım
Milliyetçi Hareket Parisi'nde muhalifler ile Genel Merkez arasında bu kez bayramlaşma saati gerginliğe sebep oldu. Meral Akşener geri adım attı.

Aşkar: 'Sözlerimden geri adım atmıyorum'
TRT'de yayınlanan Ramazan programında 'Namaz kılmayan hayvandır' sözleriyle tepki çeken Ankara İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Aşkar geri adım atmadığını söyledi ve 'Sözlerim hemen hemen hergün İslama ve müslümanlara hakaretler yağdıran İslam düşmanı kesimler tarafından çarpıtıldı' dedi.

Davutoğlu'ndan istifa sonrası ilk adım
AK Parti Konya Milletvekili ve 64'üncü Hükümet'in Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bakanlar Kurulu'nun istifasını sunmasının ardından, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından 'Başbakan' ve 'Genel Başkan' ünvanlarını sildi.

MHP'de muhaliflerden karşı adım
Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, MHP Olağanüstü Kongresi için verdiği ihtiyatlı tedbir kararına karşı MHP Üst Kurul Delegesi Ali Sağır avukatı Ahmet Gürol Sağban aracılığıyla reddi hakim talebinde bulundu.

Kavga adım adım geldi: İşte o konuşmalar
TBMM Anayasa Komisyonu'nunda yaşanan kavgadan önceki konuşmaların yazıldığı tutanak yayınlandı.

Kızım için 3 milyon 650 bin adım
Bir baba-kız hikayesi bu, büyük bir fedakarlığın, azmin ve inanmanın hikayesi... Ölümle pençeleşen kızına böbreğini vermek istedi ama doktorların da ondan bir isteği vardı. Olası bir diyabet hastasıydı ve önce bundan kurtulması gerekiyordu. Uzun bir yola çıktı aslında, her gün yılmadan yürüdü. Ve bu yolculuğun sonunda kızını hayata tekrar bağladı.

ABD'den IŞİD'le mücadelede yeni adım
ABD ordusuna bağlı yeni bir sefer birliğinin, terör örgütü IŞİD’e karşı Irak güvenlik güçleri ve koalisyon güçlerini kara operasyonlarında desteklemek için görevlendirildiği bildirildi.

''Benim adım Rachel Corrie, ben bugün öldüm!''
14 yıl önce insanlık adına Rachel Corrie, canını verdi. ABD'li bir barış aktivistiydi, Gazze'de Filistinlilere ait evlerin yıkılmaması için buldozerin önüne geçmiş ve aracın paletleri altında 16 Mart 2013'te hayatını kaybetti. Onun ölümü dünyada büyük yankı uyandırdı.

O gençlerin ifadesiyle adım adım metroda bomba şakası!
Kadıköy-Kartal metro hattında 'bomba şakası' yaparak paniğe neden olan 18 yaşından küçük lise öğrencisi 3 genç, savcılık sorgusunun ardından serbest kalırken ifadelerinde olayın nasıl gerçekleştiğini de anlattı.

Kızdığınızda doğru tepki vermek için 6 adım
Biri sizi üzdüğünde veya kızdırdığında önünüzde iki seçenek vardır. Sakince cevap verip konuyu halletmeye çalışabilirsiniz. Ya da kızgınlıkla karşılık verip durumun daha da kötüleşmesine sebep olabilirsiniz. Bu noktada kritik olan, tepki vermeden önce olaya bir adım uzaktan bakabilmek. Yani etki ve tepki arasına biraz zaman koyabilmek. Bu size herhangi bir şey söylemeden önce düşünme fırsatı verir ve olayın büyüyüp kontrolden çıkmasını engellemenize yardımcı olabilir.

Emekli ol bu olay kapansın
11 öğrenci ve 1 veliye cinsel istismarda bulunmaktan 274.5 yıl hapsi istenen Keçiören İmam Hatip Lisesi Kuran öğretmeni Sefer A.’nın emekli olmasını, okul yönetimi ve sendikanın istediği ortaya çıktı. Öğretmen emekliye ayrıldığında idari soruşturma düşüyor ve olayın üstü idari yönden kapanmış oluyor.

ABD'den IŞİD'le mücadelede yeni adım
IŞİD'le mücadeleye ABD'nin yüksek teknoloji merkezi Silikon Vadisi de dahil oldu. ABD hükümeti ile bilişim firmaları, terör örgütü IŞİD'in sosyal medyadaki yazışmalarını yakından takip etme konusunda anlaştı.

Müslüman Kardeşler için ABD'de şok adım
ABD Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu, Müslüman Kardeşler teşkilatının terör örgütü olarak tanımlanmasını isteyen tasarıyı kabul etti.

Suriye'de ateşkes anlaşmasının ardından Rusya'dan bir adım daha
ABD ile anlaşmanın ardından Rusya'dan, Suriye'de savaşan grupların uzlaştırılmasında da rol üstlenecek bir adım geldi. Rusya Savunma Bakanlığı Suriye'deki hava operasyonlarında kullandıkları Himeymim Üssü'nde bu amaçla koordinasyon merkezi açtıklarını duyurdu.

İnsanlar sizi sevsin istiyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 şey!
Vücut dili, hem özel hayatımızı ve hem de iş hayatımızı bütünüyle etkileyen bir konu. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış öneriyle özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var.

Rusya çark etti! Resmen geri adım
Rus yönetimi Türkiye’ye karşı uyguladığı ambargo kararından çark etti. Rusya Türkiye’nin sunduğu hizmetlerin başka yoldan karşılanamaması durumunda ‘özel izin’ ile Türk firmalarla iş yapılmasına müsade edecek.

Sözünüzü geçirmek İçin 10 psikolojik taktik
İnsanlara İstediğinizi Yaptırmak İçin Kullanabileceğiniz 10 Psikolojik Hile İnsanların sizi dinlemesini sağlamak için CEO olmanıza gerek yok. Psikolojik araştırmalara göre, insanları ikna etmek için kullanabileceğiniz birçok yol var ve bunların çoğunu insanlar fark etmiyor bile.

-