''Benim adım Rachel Corrie, ben bugün öldüm!''
14 yıl önce insanlık adına Rachel Corrie, canını verdi. ABD'li bir barış aktivistiydi, Gazze'de Filistinlilere ait evlerin yıkılmaması için buldozerin önüne geçmiş ve aracın paletleri altında 16 Mart 2013'te hayatını kaybetti. Onun ölümü dünyada büyük yankı uyandırdı.

O gençlerin ifadesiyle adım adım metroda bomba şakası!
Kadıköy-Kartal metro hattında 'bomba şakası' yaparak paniğe neden olan 18 yaşından küçük lise öğrencisi 3 genç, savcılık sorgusunun ardından serbest kalırken ifadelerinde olayın nasıl gerçekleştiğini de anlattı.

Kızdığınızda doğru tepki vermek için 6 adım
Biri sizi üzdüğünde veya kızdırdığında önünüzde iki seçenek vardır. Sakince cevap verip konuyu halletmeye çalışabilirsiniz. Ya da kızgınlıkla karşılık verip durumun daha da kötüleşmesine sebep olabilirsiniz. Bu noktada kritik olan, tepki vermeden önce olaya bir adım uzaktan bakabilmek. Yani etki ve tepki arasına biraz zaman koyabilmek. Bu size herhangi bir şey söylemeden önce düşünme fırsatı verir ve olayın büyüyüp kontrolden çıkmasını engellemenize yardımcı olabilir.


Emekli ol bu olay kapansın
11 öğrenci ve 1 veliye cinsel istismarda bulunmaktan 274.5 yıl hapsi istenen Keçiören İmam Hatip Lisesi Kuran öğretmeni Sefer A.’nın emekli olmasını, okul yönetimi ve sendikanın istediği ortaya çıktı. Öğretmen emekliye ayrıldığında idari soruşturma düşüyor ve olayın üstü idari yönden kapanmış oluyor.

ABD'den IŞİD'le mücadelede yeni adım
IŞİD'le mücadeleye ABD'nin yüksek teknoloji merkezi Silikon Vadisi de dahil oldu. ABD hükümeti ile bilişim firmaları, terör örgütü IŞİD'in sosyal medyadaki yazışmalarını yakından takip etme konusunda anlaştı.

Müslüman Kardeşler için ABD'de şok adım
ABD Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu, Müslüman Kardeşler teşkilatının terör örgütü olarak tanımlanmasını isteyen tasarıyı kabul etti.

Suriye'de ateşkes anlaşmasının ardından Rusya'dan bir adım daha
ABD ile anlaşmanın ardından Rusya'dan, Suriye'de savaşan grupların uzlaştırılmasında da rol üstlenecek bir adım geldi. Rusya Savunma Bakanlığı Suriye'deki hava operasyonlarında kullandıkları Himeymim Üssü'nde bu amaçla koordinasyon merkezi açtıklarını duyurdu.

İnsanlar sizi sevsin istiyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 şey!
Vücut dili, hem özel hayatımızı ve hem de iş hayatımızı bütünüyle etkileyen bir konu. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış öneriyle özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var.

Rusya çark etti! Resmen geri adım
Rus yönetimi Türkiye’ye karşı uyguladığı ambargo kararından çark etti. Rusya Türkiye’nin sunduğu hizmetlerin başka yoldan karşılanamaması durumunda ‘özel izin’ ile Türk firmalarla iş yapılmasına müsade edecek.

Sözünüzü geçirmek İçin 10 psikolojik taktik
İnsanlara İstediğinizi Yaptırmak İçin Kullanabileceğiniz 10 Psikolojik Hile İnsanların sizi dinlemesini sağlamak için CEO olmanıza gerek yok. Psikolojik araştırmalara göre, insanları ikna etmek için kullanabileceğiniz birçok yol var ve bunların çoğunu insanlar fark etmiyor bile.

Karşınızdaki erkek bu hareketi yapıyorsa...
Bu işaretler hemen göze çarpmıyor ancak size erkek arkadaşınız veya eşinizin aklından neler geçtiğini gerçekten kavrama yetisi verebilir.

Onu 3 adımda ayarlayın!
Ne kadar da şirin, öyle değil mi? Onu elde edebilmek için serseri mayın gibi davranmamalı, bunun bir taktik işi olduğunu bilmelisiniz!

Türk işaret dili sözlüğü hazır
Türkiye'deki bir milyona yakın işitme engellinin artık yeni bir sözlüğü var. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 800 bin sözcüğün bulunduğu işaret dili sözlüğü hazırladı.

''Dürüst bir adım değil''
Cumhurbaşkanı Erdoğan Al Jazeera'ya konuştu. Erdoğan; 'Irak'ın BM Güvenlik Konseyi'ne başvurusu dürüst bir adım değil' dedi.

Savaş uçağı bahane! Putin Türkiye'yi ablukaya alıyor
Hava sahası ihlal edildiği için Rus uçağını düşüren Türkiye’ye karşı Rusya, ekonomik yaptırımların ardından askeri ve diplomatik adımlar atmaya başladı.

İyi bir iletişim için yapmanız gereken 5 şey!
Vücut dili, hem özel hayatımızı hem de iş hayatımızı bütünüyle etkiliyor. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış önerilerle, özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var.

Kuran kursu faciasında dikkat çeken ayrıntı
Diyanet müfettişleri, Diyarbakır’da 6 çocuğun öldüğü Kuran kursu faciasını araştırdı. Sadece gündüz eğitim ruhsatına sahip kurs, güvenlik nedeniyle denetlenememiş.

11 adımda kalorilere elveda
Yaş ilerledikçe azalan metabolizma hızı, kilo almaya davetiye çıkartabilir. 20 yaşın üzerinde kişiler ortalama her yıl yarım kilo almaya başlıyor. Diyetisyen Emre Uzun’un önerileri ile metabolizmanızı fişeklerken, her yıl istemeden kilo alımına engel olabilirsiniz. Bu kışı fit geçirmeyi hedefleyenlere 11 basit tüyo ile kilolara elveda deme zamanı geliyor.

6 adımda evinizi kışa hazırlayın
Kışı karşılamak için yeterince hazır mısınız? Çetin geçecek kışa hazırlıksız yakalanmamak ve kışı keyifli bir mevsime dönüştürmek için vakit kaybetmeden kollarınızı sıvayın.

Kur'an kursu faciasında yürek burkan detay: 5 çocuk üst üste öldü!
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde Kur'an Kursu'nda çıkan yangınla ilgili yürek yakan detaylar gün yüzüne çıktı. 5 öğrencinin cesetleri balkon kapısı önünde üst üste bulunmuş.

Kur'an kursunda facia! 6 çocuk can verdi, 3 çocuk yaralı
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi Karaağaç Köyü'ndeki Kur'an kursunda elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 6 çocuk yanarak can verdi, 3 çocuk yaralandı.

-