Dünyanın en büyüğü o

Fas'ta, dünyanın en büyük yenilenebilir enerji projesi olan, Nur Enerji Projesi’nin ilk ayağı 'Nur 1' adlı güneş enerjisi santrali, Fas Kralı 6. Muhammed el sadis bin el Hasan'ın katıldığı törenle açıldı.Beşiktaş'la ilgili inanılmaz iddia

Beşiktaş'ın Ersan Adem Gülüm'ü Şubat ayı sonunda Çin ekibi Shanghai Shenhua'ya satacağı iddia edildi.


Karlı havalarda güneş ışınlarından nasıl korunmalı?

Yapılan bilimsel çalışmalarla cilt kanserinin %90’ının UV ışınlarından kaynaklandığı ispatlanmıştır. UV gün ağardığı andan itibaren maruz kaldığımız bir güneş ışını çeşididir. UVA ve UVB vücudumuzda D vitamini sentezi gibi önemli olaylarda rol alırken aynı zamanda kendimizi korumazsak deri kanserine de sebep olabilir.

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!

Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor. İşte zingat'ın derlediği dünyadan benzersiz ev tasarımları!Karlı havalarda kar körlüğüne dikkat!

Uzmanlar kar körlüğüne karşı uyarıyor. Güneşten gelen ultraviyole ışınlarının karlı ve buzlu zeminlerden yansıyarak göze zarar verdiğine dikkat çeken Op. Dr. Ebru Toprak Ün “Güneş gözlüğü ya da koruyucu gözlük kullanmadan uzun süre karlı ve buzlu zeminlere bakmak korneada güneş yanığı oluşturarak kar körlüğüne sebep olabiliyor. Bu nedenle göz sağlığını tehlikeye atmamak için kış mevsiminde de güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterilmeli” tavsiyesinde bulunuyor.

Güneş'ten 570 milyar kat parlak 'süpernova'

Bilim insanları, Samanyolu Galaksisi’ndeki tüm gökcisimlerini gölgede bırakan bir süpernovayı (büyük bir yıldızın şiddetle patlamasını) tespit etti. İnfilakın Güneş’ten 570 milyar kat daha fazla ışık saçtığı belirlendi.

Güneş battığında İPhone'lar değişecek

Apple'ın yeni sürümü iOS 9.3'te, kullanıcıların gece rahat uyumalarını sağlayan 'Gece Mesaisi' özelliği de bulunuyor. Yakında gün battığı anda telefon ekranınızın renk yoğunluğu değişecek ve gözünüze daha sıcak renkler sunulacak.

Şehit askerin kayıp mezarı 48 yıl sonra bulundu

Çankırı'da şehit düşen piyade er Filit Çetintaş'ın kayıp mezarı 48 yıl sonra ortaya çıkarıldı. Mezarın bulunduğunu haber alan aile, şehidin mezarını ziyaret etti.

Boyun ve gerdan bakımı nasıl olmalı?

Hassas ve ince deri yapısına sahip olan boynumuzu kat kat kırışıklıklardan korumak için neler yapmamız gerekir? Sadece dik durarak boyun kırışıklığını engellemek mümkün mü? Gerdan sarkması yavaşlatılabilir mi?

Şırnak'ta PKK'ya ağır darbe

Şırnak'ta 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin yönettiği operasyonda 100'den fazla terörist öldürüldü, 155 barikat ve 124 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

Leke tedavisi ne zaman ve nasıl yapılır?

Çoğu kadın ve erkek yüzündeki lekelerden şikayetçi. Yaz güneşinin etkisiyle daha da koyulaşan leke tedavisi için en ideali kış mevsimi. Gebelik dönemi, bazı ilaçlar, solaryum, bazı hormonal hastalıklar ve genetik faktörlere de bağlı olarak cilt lekelenmeleri görüldüğünü söyleyen Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gonca Gökdemir “Güneş lekeye neden olan en önemli faktör olduğu için ve leke tedavi yöntemlerinde güneşten korunma gerekir. Bu yüzden leke tedavileri mutlaka kış aylarında yapılmalıdır” diyor.

Evrenin sırrı Ulu Camii'de! Galileo'nun 'Dünya dönüyor' sözünden 230 yıl önce yapıldı!

Güneş ve etrafında dönen gezegenlerin gerçek uzaklıklarına göre işlendiği tarihi minber, bugün dahi bilim dünyasının görevini net tespit edemediği çift yıldızlar hakkında da ip uçları veriyor. Bursa Ulu Cami’nin minberi, Galileo’nin “Dünya dönüyor” dediği için engizisyon mahkemesince idam edildiği tarihten tam 230 yıl önce yapıldı.

Yürek yakan gözyaşı!

Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen hafta terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit düşen Özel Harekat Polisi Ahmet Atilla Güneş için Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığında tören düzenlendi. Törende şehidin oğlunun gözyaşları herkesin yüreğini yaktı.

D vitamini eksikliği kilo vermeyi zorlaştırıyor

D vitamini eksikliğinin kilo vermeyi zorlaştırdığı bilinmektedir. Güneşe özlem duyduğumuz kış günlerinde vücudumuzun da özlem duyduğu vitaminin D vitamini olduğunu belirten Diyetisyen Elif Bilgin, “D vitamini gereksinmesini karşılamak için en iyi kaynak güneş ışınlarıdır.

Kış aylarında cildinizi korumak için 12 basit ipucu

Nasıl ki yazın güneşin zararlı ışınları cildimiz için büyük bir tehlike oluşturuyorsa kış da soğuğuyla, rüzgarıyla büyük bir yük. Bu mevsimde cildinizi korumak için 12 basit ipucu ise bu haberde...

DİĞER "adem gunes" LİNKLERi

Adem Güneş ve Anadolu Pedagojisi Sosyal Medyada… Sosyal paylaşım ...

Burç FM, Adem Karadeniz. Adem Güneş, Semih Tüccar. Pazar - Pazartesi - Salı

Eş Eşin Terapistidir · Adem Güneş Salı, 23 Ekim 2012. Anne-çocuk ... Adem

21 Haz 2012 ... Pedagog Adem Güneş, çocuğun ruhundaki yaratılış sırrına müdahale

Adem Güneş Programları 18 Ağustos 2012 Tarihli Yayın(KonuProgramlara Dair

Adem Güneş, bu yazara ait 9 kitap bulunmaktadır.span

Adem Güneş. @Adem_Gunes. Pedagog, Öğretim Görevlisi [Fatih Üniversitesi],

Adem Güneş ile ilgili videolar,Adem Güneş videoları izle,Adem Güneş konulu

Tuba Sökmen, 462. 48 - 36, Cezâsız Çocuk Terbiyesi Olur mu - 8 ... Adem