Yunanistan'dan Türkiye'yi etkileyecek mülteci adımı

Avrupa'ya yönelen mülteci akınından en çok etkilenen ülkelerden Yunanistan önemli bir adım attı. Yunanistan Türkiye'yi güvenli ülke olarak tanıdı.Ölümle tehdit edilen müftüden şok sözler

Batı Trakya'da İskeçe seçilmiş Müftüsü, bölgedeki faaliyetleri nedeniyle kendisi ve ailesine ölüm tehditleri geldiğini belirtti.


Yunanistan'da son 5 yılın en büyük protestosu

Yunanistan'da, Aleksis Çipras hükümetinin yeni emeklilik yasası için parlamentoya sunduğu yasa tasarısını protesto amacıyla, son 5 yılın en büyük protesto gösterileri düzenlendi. Gösterilerde polis müdahalesi vardı.

Yunanistan'da genel grev! Hayat durdu

Yunanistan'da hükümetin sosyal güvenlik alanında planladığı değişikliklere karşı bugün sendikaların çağrısıyla ülke çapında genel greve gidiliyor. İş bırakma eylemine kamu ve özel sektör çalışanları katılıyor.Yunanistan kaynıyor! Sınırın kapanması an meselesi

Yunanistan'da basın yayın sektörü çalışanları hükümetin sosyal güvenlik koşullarına getirmek istediği değişiklikleri protesto etmek için 24 saatlik greve gitti. Yarın genel greve gidecek ülkede çiftçilerin yol kapatma eylemleri de devam ediyor. Evros Çiftçi Federasyonu Başkanı Margaritidis “Sınırların tamamen ve süresiz olarak kapatılması an meselesi” dedi.

İsrail ve Yunanistan'dan Ankara'ya mesaj: 'İşbirliğimiz Türkiye'yi hedef almıyor'

Dün İsrail'in Kudüs kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras'tan, iki ülke arasındaki derinleşen ittifakın Türkiye'yi hedef almadığı mesajı geldi.

AB'den Yunanistan'a 3 ay süre

Avrupa Birliği Komisyonu, Schengen bölgesinin dış sınırlarıyla ilgili görevlerini ciddi şekilde ihmal ettiğini belirterek Yunanistan'a 3 ay süre tanınmasını öngören bir taslak metin hazırladı.

Yunan medyasından şehitlerimize hakaret!

Yunanistan'da Veteranos internet sitesi, PKK tarafından düzenlenen ve iki polisin şehit olduğu roketli eylemi 'Türk polisine roketli mutlu yıllar' başlığıyla duyurdu.

En iyi kalpli kafe

'Bu dünyada güzel şeyler de oluyor' dedirten bir haber... Yunanistan’daki bir kafenin kışın soğuğunda kapılarını köpeklere açıp, onlara uyuyacakları sıcak bir yuva sunması sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Yunanistan'dan tarihi karar

Yunanistan parlamentosu, Filistin'i devlet olarak tanıma kararı aldı.

Türkiye Başkonsolosluğu'na saldırı

Yunanistan'da, Türkiye'nin Selanik Başkonsolosluğu binasının önünde görevli polislere molotofkokteylli saldırı düzenlendi.

Kucağında acıyla 5 kilometre

Ege Denizi’nde her gün yaşanan dramlara bir yenisi daha eklendi. Midilli yolunda batan botta 10 yaşındaki Nergis öldü. Yüzerek kurtulan anne 5 kilometre ötedeki merkeze kadar kızının cesedini kucağında taşıdı.

İsrail Rusya'yı 'kör edebilir'

İsrail’in, Rusya’nın Ortadoğu’ya gönderdiği S-300 hava savunma sistemini bertaraf etmek için Yunanistan’ın yardımıyla gizli bir deneme yaptığı öne sürüldü. İsrail’in Suriye ve İran’ı vurma potansiyelini azaltan S-300 hava savunma sistemi, Rusya’nın bölgedeki en önemli askeri güçlerinden biri.

Mucizenin fotoğrafı

Muğla'da, Yunanistan'a geçmek isteyen Suriyelilerin bulunduğu teknenin batması sonucu 2 çocuk hayatını kaybetti, sahilde 4 yaşında Ceylan isimli bir kız çocuğu bulundu.

Ege'de şok görüntüler! Yunan sahil güvenlik, mülteci botunu böyle patlattı

Aydın Didim Tekağaç Burnu güneybatısında 12 Kasım 2015 tarihinde Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından mültecilerin bulunduğu lastik botu batırıldı. Lastik botu patlatan Yunan Sahil Güvenlik ekipleri bölgeden hızla uzaklaşırken yaklaşık 58 mülteci Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından son anda kurtarıldı.

DİĞER "Yunanistan" LİNKLERi