7 Türk Yunanistan'a kaçtı
​Yunanistan 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra yedi Türk'ün daha Yunanistan'a iltica talebinde bulunduğunu açıkladı.

Arif Erdem, İpsala üzerinden Yunanistan'a kaçtı
Hakkında yakalama kararı çıkarılan eski Galatasaraylı futbolcu Arif Erdem'in karardan bir gün önce İpsala Gümrük Kapısı üzerinden Yunanistan'a çıkış yaptığı belirlendi.

Türk ataşeler Yunanistan'da kayıplara karıştı!
Türkiye’nin Atina Silahlı Kuvvetler Ataşesi Kurmay Albay İlhan Yaşıtlı ve Deniz Ataşesi Albay Halis Tunç'un aileleri ile birlikte kayıplara karıştığı öne sürüldü. İki albayın aileleri ile birlikte nerede oldukları konusunda Atina’da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

''Türk bayrağı dikildi'' iddiası Yunanistan'ı karıştırdı
Muğla'nın Datça ilçesi karşısındaki turistik Yunan Adası Sömbeki (Simi) yakınlarında bir kilisenin de bulunduğu küçük adacıktaki kayalığa Türk bayrağı dikildiği iddiası ortalığı karıştırdı. Yunan Sahil Güvenliği'nin Sömbeki adasında tatil yapan Türk yat kaptanlarından bölgeye yakın olanların ifadesine başvurduğu bildirildi.

AK Partili vekil: ''Yunanistan'a götürülen helikopterde CIA ajanı vardı''
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, darbe girişimi sonrası 8 askerin Yunanistan'a kaçtığı helikopterde bir de CIA ajanının bulunduğunu ileri sürdü. Fethullah Gülen'in Amerikan İstihbarat Teşkilatı CIA ile 1966'ten beri bağlantısı olduğunu ileri süren Deligöz, 'Amerikan ajanı olan Türkiye CIA İstanbul masası şefi Fuller vardı. Muhtemeldir ki Yunanistan'a helikopterle giden 8 asker Fuller'i kaçırdı' dedi.

Yunanistan’a kaçan darbeci subayların sığınma talebinde flaş gelişme
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıktan sonra Yunanistan'a kaçan 8 askerin siyasi sığınma taleplerine ilişkin mülakatları, avukatlarının talebi üzerine yaklaşık bir ay ertelendi.

Yunanistan'a kaçan askerlerin cezası kesildi
Darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin Dedeağaç adliyesindeki duruşması sona erdi. Askerlere, ülkeye yasa dışı girmek suçundan ikişer ay hapis cezası verildi.

Yunanistan'dan sığınma talep eden askerler mahkemede
Darbe girişimi ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci asker mahkemeye çıkarılmak üzere Dedeağaç adliyesine getirildi.

Çipras'tan Binali Yıldırım'a telefon
Başbakan Binali Yıldırım'ı telefonla arayan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'de darbe girişiminde bulunan ve helikopterle Dedeağaç'a kaçan askerlerin iadesine ilişkin sürecin başlatıldığını bildirdi.

Yunanistan'a kaçan 8 darbeci asker savcı karşısında
Yunanistan'ın Dedeağaç kentine bir Türk askeri helikopteri indi. Helikopterdeki sekiz kişi, Yunan polisi tarafından gözaltına alındı.

Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin kullandığı helikopter Türkiye'ye getirildi
Türkiye'deki darbe girişiminden sonra helikopterle Yunanistan'ın Dedeağaç kentine kaçan 8 darbeci askerin bulunduğu helikopter Türkiye'ye getirildi. Askerler, Yunanistan'da 'Ülkeye kaçak girmek' ve 'İki ülke arasındaki dostluğu tehlikeye sokmak' suçundan savcı karşısına çıkarıldı.

Sistem çöktü, 1200 Türk mahsur kaldı! Bayılanlar oldu
Yunanistan'ın Sakız Adası'nda bayram tatilini geçirmek için gelen yaklaşık bin 200 Türk tatilci, gümrük kapısında pasaport sisteminin çökmesinden dolayı bir süre mahsur kaldı.

Yunanistan'daki Aynoroz'a kadınların girmesi yasak! İşte nedeni...
Yunanistan'da Rus Ortodoks rahiplerinin bin yıldır yaşadıkları Aynoroz'daki Athos Dağı, dünyada kadınlara yasaklı olan en geniş alan. 335 kilometrekarelik bir yarımadayı kaplayan dağa dişi hayvanların bile girişi yasak. Yaban hayvanlarıyla başa çıkmak mümkün olamayacağı için bu kural onlara geçerli değil. Evcil hayvanlar arasında tek istisna ise kediler. Peki bu yasağın kökeni ne?

Yunanistan'da grev!
Bu sabahtan itibaren başlayan ve yarın da devam edecek 48 saatlik grev süresince otobüs, metro ve şehir içi demiryolları hizmet veremeyecek.

Yunanistan'da sınır kapıları kapandı
Yunanistan'da kamu çalışanlarının genel grevi nedeniyle İpsala ve Pazarkule Sınır Kapılarından TIR ve otomobil çıkışları yapılamıyor. Pazar gününe kadar sürecek grev nedeniyle sadece acil geçişlere izin veriliyor.

Yunanistan'da binlerce kişi meydanlara indi
Yunanistan'da hükümetin kemer sıkma politikalarını protesto eden binlerce kişi meydanlara indi. Atina ve Selanik'teki protestolarda polis eylemcilere müdahale etti. Tartışmalara neden olan vergi ve emeklilik düzenlemelerini içeren reform paketi ise Meclis'ten geçti.

Yunanistan'da genel grev
Yunanistan'da kamu ve özel sektör çalışanları, hafta sonu Meclis'te oylanacak emeklilik ve vergi düzenlemelerine karşı bugünden itibaren üç günlük genel grev başlattı.

Mülteciler Yunan adasına götürüyoruz denilerek Türkiye'ye iade edilmiş
AB ile varılan geri kabul anlaşmasından sonra Yunanistan'ın Türkiye'ye iade ettiği mültecilerin tutulduğu Kırklareli Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'nde inceleme yapan Avukat Ayşegül Karpuz, bu mültecilerin Türkiye'ye gönderilirken başka bir Yunan adasına götürüldüğü yalanıyla gemilere bindirildiğini öne sürdü. Kamptaki koşullara da dikkat çeken Karpuz, mültecilerin yemeklerden sonra 15'er dakika havalandırmaya çıkarıldığını, hapishane koşullarının oluştuğunu iddia etti. 

Sınırda sert müdahale: 260'tan fazla yaralı var!
Yunanistan'ın, Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasında tel örgüleri yıkmaya çalışan bir grup sığınmacı ile polis arasında arbede yaşandı. En az 260 sığınmacı yaralandı

Yunan adalarındaki göçmenler: Türkiye'ye dönmektense ölürüz
Yunanistan bugünden itibaren göçmenlerin Türkiye'ye iadelerine yeniden başlamayı planlıyor. Ancak Yunan adalarındaki göçmenler, 'Sınır dışı edilip Türkiye'ye geri gönderilmektense ölümü tercih ederiz' diyorlar.

Yunanistan'a uçuşlar iptal
Yunanistan'da sivil havacılık çalışanlarının grevi nedeniyle İstanbul ve İzmir'den Atina ve Selanik'e yapılan uçak seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

-