Angelina Jolie Yunanistan'da
Sığınmacıların kaldığı barınma merkezlerini ziyaret eden Angelina Jolie, Başbakan Aleksis Çipras ile görüşmek üzere Yunanistan’a gitti.

İdomeni'deki sığınmacılara gizemli el ilanı
Yunanistan'da İdomeni kampında bulunan yüzlerce sığınmacının nehri aşarak Makedonya sınırına geçmesinin arkasında dağıtılan el ilanlarının bulunduğu düşünülüyor. İlanlarda sınırın nasıl aşılacağı anlatılıyor.

Türk düşmanı vekil, salondan kovuldu
Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye ile AB arasında imzalanması planlanan 'göçmen' anlaşmasının ele alındığı oturumda gergin anlar yaşandı.


Yunanistan-Makedonya sınırındaki göçmen kampında odun izdihamı
Türkiye ve AB ülkelerinin liderleri Brüksel'de göçmen kriziyle ilgili kritik bir zirveye katılırken, sığınmacıların bulunduğu kamplardan yürek burkan kareler gelmeye devam ediyor.

NATO gemileri Türkiye ve Yunanistan kara sularında da faaliyet gösterecek
NATO'nun Ege'deki görevine son şekli verildi. NATO gemileri, sığınmacı krizi ile mücadele için artık Türkiye ve Yunanistan kara sularında da faaliyet gösterecek.

AB ile Türkiye arasında yeni anlaşma gündemde
Türkiye ile Avrupa Birliği arasında yapılan mültecilerin geri kabulü anlaşmasının istenilen sonucu vermemesi üzerine, yeni bir anlaşmanın daha gündemde olduğu bildiriliyor.

267 kaçak Türkiye'ye gönderildi
Türkiye'ye iade protokolü kapsamında gelen son kaçak grubu Edirne Geri Gönderme Merkezi'ne getirildi. Son iki günde Yunanistan tarafından gönderilen 267 kaçak Türkiye sınırlarına giriş yaptı.

Yunanistan 70 mülteciyi Türkiye'ye iade etti
Türkiye'nin AB ile imzaladığı Geri Kabul Anlaşması kapsamında Yunanistan; Fas, Tunus ve Cezayir uyruklu 70 mülteciyi Türkiye'ye iade etti.

İnsanlık dramı!
Orta Avrupa ülkeleri Yunanistan'dan alınan mülteci sayısını kısıtladı, binlerce göçmen Yunanistan- Makedonya sınırında sıkışıp kaldı. Sınırda gerilimli anlar yaşandı.

Sınırı böyle yıktılar!
Günlerdir Yunanistan-Makedonya sınırında bekletilen yüzlerce mültecilerin sabrı taştı… Mülteciler sınırdaki demir kapıları yıkarak sınırı geçmeye çalıştı.

Merkel'den Yunanistan'a destek
Avrupa göçmen akınının sürüklediği krizle uğraşıyor. Ege ve Akdeniz'i aşan sığınmacılarla başbaşa kalan Yunanistan'a Almanya Başbakanı Angela Merkel'den destek geldi. Merkel, 'Yunanistan'ı euro ve Schengen kanatları altında tutmaya çalıştık, şimdi terk edemeyiz. Birimiz sınırlarını kapatırken diğerinin acı çekmesi doğru değildir. Bu benim Avrupa'm değildir' diyerek Avusturya'yı suçladı.

Yunanistan'dan Ankara saldırısı için mesaj
Ankara'da dün akşam yaşanan terör saldırısı Yunanistan basınında geniş yer buldu. Atina'dan Ankara'ya iletilen başsağlığı mesajlarında teröre karşı destek ve dayanışma çağrısı yapılırken, Yunanistan hükümeti mesajında “Komşularımızla beraber biz de yas tutuyoruz' ifadelerini kullandı.

Traktörler Atina'yı işgal etti, sınırlar kapandı
Yunanistan'da sosyal güvenlik reformu ve hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergileri protesto etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden başkent Atina'ya gelen işçiler eylem yaptı

Yunanistan’da grip salgını: 77 kişi öldü
Yunanistan’da, bu yıl H1N1 virüsünün neden olduğu grip salgınında ölenlerin sayısının 77’ye çıktığı bildirildi.

Yunanistan'dan Türkiye'yi etkileyecek mülteci adımı
Avrupa'ya yönelen mülteci akınından en çok etkilenen ülkelerden Yunanistan önemli bir adım attı. Yunanistan Türkiye'yi güvenli ülke olarak tanıdı.

Ölümle tehdit edilen müftüden şok sözler
Batı Trakya'da İskeçe seçilmiş Müftüsü, bölgedeki faaliyetleri nedeniyle kendisi ve ailesine ölüm tehditleri geldiğini belirtti.

Yunanistan'da son 5 yılın en büyük protestosu
Yunanistan'da, Aleksis Çipras hükümetinin yeni emeklilik yasası için parlamentoya sunduğu yasa tasarısını protesto amacıyla, son 5 yılın en büyük protesto gösterileri düzenlendi. Gösterilerde polis müdahalesi vardı.

Yunanistan'da genel grev! Hayat durdu
Yunanistan'da hükümetin sosyal güvenlik alanında planladığı değişikliklere karşı bugün sendikaların çağrısıyla ülke çapında genel greve gidiliyor. İş bırakma eylemine kamu ve özel sektör çalışanları katılıyor.

Yunanistan kaynıyor! Sınırın kapanması an meselesi
Yunanistan'da basın yayın sektörü çalışanları hükümetin sosyal güvenlik koşullarına getirmek istediği değişiklikleri protesto etmek için 24 saatlik greve gitti. Yarın genel greve gidecek ülkede çiftçilerin yol kapatma eylemleri de devam ediyor. Evros Çiftçi Federasyonu Başkanı Margaritidis “Sınırların tamamen ve süresiz olarak kapatılması an meselesi” dedi.

İsrail ve Yunanistan'dan Ankara'ya mesaj: 'İşbirliğimiz Türkiye'yi hedef almıyor'
Dün İsrail'in Kudüs kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras'tan, iki ülke arasındaki derinleşen ittifakın Türkiye'yi hedef almadığı mesajı geldi.

AB'den Yunanistan'a 3 ay süre
Avrupa Birliği Komisyonu, Schengen bölgesinin dış sınırlarıyla ilgili görevlerini ciddi şekilde ihmal ettiğini belirterek Yunanistan'a 3 ay süre tanınmasını öngören bir taslak metin hazırladı.

-