Sınırda sert müdahale: 260'tan fazla yaralı var!
Yunanistan'ın, Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasında tel örgüleri yıkmaya çalışan bir grup sığınmacı ile polis arasında arbede yaşandı. En az 260 sığınmacı yaralandı

Yunan adalarındaki göçmenler: Türkiye'ye dönmektense ölürüz
Yunanistan bugünden itibaren göçmenlerin Türkiye'ye iadelerine yeniden başlamayı planlıyor. Ancak Yunan adalarındaki göçmenler, 'Sınır dışı edilip Türkiye'ye geri gönderilmektense ölümü tercih ederiz' diyorlar.

Yunanistan'a uçuşlar iptal
Yunanistan'da sivil havacılık çalışanlarının grevi nedeniyle İstanbul ve İzmir'den Atina ve Selanik'e yapılan uçak seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.


Yunanistan Türkiye'ye göçmen iadesini durdurdu
Pazartesi günü Türkiye'ye 202 göçmen göndererek Brüksel ve Ankara arasındaki göçmen krizi anlaşmasını fiilen yürürlüğe sokan Yunanistan, yeni iade seferlerine ara verdiğini açıkladı.

Selanik'te Türk bayrağı krizi
Yunanların 1821 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na karşı ayaklanmalarını simgeleyen 25 Mart milli bayramı arifesinde bir Selaniklinin evinin balkonuna Türk bayrağı asması tepki yarattı.

Angelina Jolie Yunanistan'da
Sığınmacıların kaldığı barınma merkezlerini ziyaret eden Angelina Jolie, Başbakan Aleksis Çipras ile görüşmek üzere Yunanistan’a gitti.

İdomeni'deki sığınmacılara gizemli el ilanı
Yunanistan'da İdomeni kampında bulunan yüzlerce sığınmacının nehri aşarak Makedonya sınırına geçmesinin arkasında dağıtılan el ilanlarının bulunduğu düşünülüyor. İlanlarda sınırın nasıl aşılacağı anlatılıyor.

Türk düşmanı vekil, salondan kovuldu
Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye ile AB arasında imzalanması planlanan 'göçmen' anlaşmasının ele alındığı oturumda gergin anlar yaşandı.

Yunanistan-Makedonya sınırındaki göçmen kampında odun izdihamı
Türkiye ve AB ülkelerinin liderleri Brüksel'de göçmen kriziyle ilgili kritik bir zirveye katılırken, sığınmacıların bulunduğu kamplardan yürek burkan kareler gelmeye devam ediyor.

NATO gemileri Türkiye ve Yunanistan kara sularında da faaliyet gösterecek
NATO'nun Ege'deki görevine son şekli verildi. NATO gemileri, sığınmacı krizi ile mücadele için artık Türkiye ve Yunanistan kara sularında da faaliyet gösterecek.

AB ile Türkiye arasında yeni anlaşma gündemde
Türkiye ile Avrupa Birliği arasında yapılan mültecilerin geri kabulü anlaşmasının istenilen sonucu vermemesi üzerine, yeni bir anlaşmanın daha gündemde olduğu bildiriliyor.

267 kaçak Türkiye'ye gönderildi
Türkiye'ye iade protokolü kapsamında gelen son kaçak grubu Edirne Geri Gönderme Merkezi'ne getirildi. Son iki günde Yunanistan tarafından gönderilen 267 kaçak Türkiye sınırlarına giriş yaptı.

Yunanistan 70 mülteciyi Türkiye'ye iade etti
Türkiye'nin AB ile imzaladığı Geri Kabul Anlaşması kapsamında Yunanistan; Fas, Tunus ve Cezayir uyruklu 70 mülteciyi Türkiye'ye iade etti.

İnsanlık dramı!
Orta Avrupa ülkeleri Yunanistan'dan alınan mülteci sayısını kısıtladı, binlerce göçmen Yunanistan- Makedonya sınırında sıkışıp kaldı. Sınırda gerilimli anlar yaşandı.

Sınırı böyle yıktılar!
Günlerdir Yunanistan-Makedonya sınırında bekletilen yüzlerce mültecilerin sabrı taştı… Mülteciler sınırdaki demir kapıları yıkarak sınırı geçmeye çalıştı.

Merkel'den Yunanistan'a destek
Avrupa göçmen akınının sürüklediği krizle uğraşıyor. Ege ve Akdeniz'i aşan sığınmacılarla başbaşa kalan Yunanistan'a Almanya Başbakanı Angela Merkel'den destek geldi. Merkel, 'Yunanistan'ı euro ve Schengen kanatları altında tutmaya çalıştık, şimdi terk edemeyiz. Birimiz sınırlarını kapatırken diğerinin acı çekmesi doğru değildir. Bu benim Avrupa'm değildir' diyerek Avusturya'yı suçladı.

Yunanistan'dan Ankara saldırısı için mesaj
Ankara'da dün akşam yaşanan terör saldırısı Yunanistan basınında geniş yer buldu. Atina'dan Ankara'ya iletilen başsağlığı mesajlarında teröre karşı destek ve dayanışma çağrısı yapılırken, Yunanistan hükümeti mesajında “Komşularımızla beraber biz de yas tutuyoruz' ifadelerini kullandı.

Traktörler Atina'yı işgal etti, sınırlar kapandı
Yunanistan'da sosyal güvenlik reformu ve hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergileri protesto etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden başkent Atina'ya gelen işçiler eylem yaptı

Yunanistan’da grip salgını: 77 kişi öldü
Yunanistan’da, bu yıl H1N1 virüsünün neden olduğu grip salgınında ölenlerin sayısının 77’ye çıktığı bildirildi.

Yunanistan'dan Türkiye'yi etkileyecek mülteci adımı
Avrupa'ya yönelen mülteci akınından en çok etkilenen ülkelerden Yunanistan önemli bir adım attı. Yunanistan Türkiye'yi güvenli ülke olarak tanıdı.

Ölümle tehdit edilen müftüden şok sözler
Batı Trakya'da İskeçe seçilmiş Müftüsü, bölgedeki faaliyetleri nedeniyle kendisi ve ailesine ölüm tehditleri geldiğini belirtti.

-