Son kurban Yıldız Teknik Üniversitesi Profesörü!

TELEFON dolandırıcılarının son kurbanı eski Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Yüksel Tomurcuk Atagök (77) oldu.Üniversitedeki tehdit mesajlarının sırrı ortaya çıktı

İzmir'de Ege Üniversitesi'nde daire müdürü olarak görev yapan ve polise tehdit edildiği yönünde başvuruda bulunan kadın akademisyen Doç. Dr. H.Ö.'nün, aynı kurumda çalışan iki kadın tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı. Çalışanlar üzerinde baskı oluşturduğu ileri sürülen Doç.Dr. H.Ö.'yü tehdit eden iki kadın çalışan, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.


Antalyaspor Teknik Direktörü Morais beyin kanaması geçirdi

Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais'in, beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Resmen açıklandı: Evet hata var

Anadolu Üniversitesi tarafından “AÖF sınavında mükerrer soru krizi yaşandı” haberine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada 'Bir soruda yapılan değişiklik testte aynı bilginin sorgulandığı iki farklı sorunun yer almasına neden olmuştur. Bir mükerrerlik söz konusudur.' ifadeleri yer aldı.Doğal kendinden şekilli 11 kaya

Dünyanın en doğal kendinden şekilli 11 kayayı sizler için derledik... Türkiye'deki kayanın şekline çok şaşıracaksınız.

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü belli oldu

Trabzonspor, efsane futbolcusu Hami Mandıralı'yı ikinci kez teknik direktörlüğe getirdi.

Karda yürürken düşmemek için 10 ipucu

Kar yağışı ve soğuk havaların etkisini gösterdiği bugünlerde uzmanlar düşme ve yaralanmalara karşı uyarıyor. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Defne Kaya, karda yürürken oluşan kaymaların ciddiye alınması gerektiğini hatırlatarak kayma, düşme ve sendelemeler trafik kazalarından sonra ikinci sırada ölüm riski taşıyan kazalar arasında olduğunu söyledi. Doç.Dr. Kaya, şu önerilerde bulundu...

Akademisyenlerin kapıları işaretleniyor

Gazi Üniversitesi'nde 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından yayınlanan bildiriye imza atan akademisyenlerin kapılarının işaretlendiği ve tehdit masajları bırakıldığı öne sürüldü.

Akıllı telefonlar hakkında doğru bilinen yanlışlar

İşte bu yazımızda teknoloji dünyası ile son kullanıcıların arasında yaşanan büyük çatışmayı sona erdirmek adına ‘’akıllı telefonlar hakkında doğru bilinen yanlışları’’ ele aldık.

Whatsapp sohbeti öğrencilerin başını yaktı

Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan 8 öğrencinin kurduğu whatsapp grubu başlarına dert açtı. Not eleştirisi yaptıkları Kurucu Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan hakkında, “Öldürelim şerefsizi. İsmail’e suikast şart” diyen öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Ender Saraç'tan Özlem Yıldız'a ''sarımsak çayı'' davası

Doktor Ender Saraç, Özlem Yıldız’a 70 bin TL’lik tazminat davası açtı.

'Yatakta çıkardığın sesler' soruşturmasında şok karar

Karabük Üniversitesi'nde ders sırasında montaj işlemini başardığı için sevinen İ.K. adlı kız öğrencisine, 'Yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası sınıf ortamı' diyen öğretim üyesi E.L.'ye ceza verilmezken; kız öğrenciye 'Yüksek öğretim kurumu personelinin kurum içinde ya da dışında şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemde bulunduğu' gerekçesiyle iki hafta okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

Kahve içmek ömrü uzatıyor mu?

Amerika’da sonuçlanan yeni bir bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre kahve içmek ömrü uzatıyor olabilir. Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü uzmanlarının yaptığı açıklamaya göre; kahve içmenin kötü bir alışkanlık olduğu düşüncesi sanıldığı kadar doğru değil.

Askeri araçlara 'bukalemun' kamuflajı geliyor

Bilkent Üniversitesinde, bukalemun, ahtapot gibi renkten renge girebilen canlılara benzer şekilde, bulundukları ortamın radar görüntüsünü gerçek zamanlı olarak değiştirebilen grafen temelli yeni bir teknoloji geliştirildi.

Türk öğrenci, 17 yaşında  Cincinnati Üniversitesi'nden mezun oldu

Henüz 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden biyokimya diploması alan İsmail Günaçar, başarısını babasının göç kararına ve ABD'nin sunduğu eğitim fırsatlarına bağlıyor.

DİĞER "Yildiz+Teknik+Universitesi" LİNKLERi