Çinli amatör mucitlerin çılgın icatları
Denizaltından uçağa, tanktan uçan daireye kadar her şeyi kendi imkanlarıyla üretebilen bu adamların azmine hayran kaldık. Çinli amatör mucitlerin çılgın araçları karşınızda.

130 yıl önce kar tanelerinin fotoğraflarını çekti
1880 yılında annesi tarafından mikroskop hediye edilen Wilson Alwyn Bentley, kar tanelerinin muhteşem güzelliğini keşfetti. Bentley, 19 yaşındayken bir körük kamerasına mikroskop ayarlayarak dünyanın ilk kar kristali fotoğraf makinesini yaptı. Hayatı boyunca 5 binden fazla kar tanesi yakaladı. Bentley'nin en geniş fotoğraf koleksiyonu, Jericho Tarih Kurumu tarafından ev sahipliği yaptığı Jericho, Vermont'ta yer alıyor. İşte Bentley tarafından neredeyse 130 yıl önce çekiler kar tanesi fotoğrafları...

İşte binlerce beğeni alan Kapadokya fotoğrafları
Rus fotoğrafçı Kristina Makeeva, Türkiye'ye gelerek Kapadokya'yı fotoğrafladı. Güneş doğarken havalanan balonları fotoğraflayan Makeeva'nın Instagram'a koyduğu fotoğraflara yorum yağdı. Bir kullanıcı 'Hemen Türkiye'ye gitmek istiyorum' yazarken başka bir kullanıcı 'Büyüleyici' ifadesini kullandı.

Bilgisayarların yürek yakan görüntüleri
IT profesyonelleri işlerinde karşılaştıkları dehşet verici olayları Reddit'te paylaştı. İşte teknolojiden pek de anlamayan zalim sahipleri tarafından korkunç şekillerde işkencelere maruz kalmış 17 bilgisayarın yürek yakan görüntüleri...

Bilgisayar, tablet ve telefondan önce çocuklar böyle eğleniyordu
Bilgisayar ve tablet yokken çocuklar nasıl eğleniyordu? Bu nostaljik fotoğraflar bilgisayar ve tabletten önce çocukların nasıl oyunlar oynadıklarını tekrar hatırlatıyor.

Akıllı telefon pilleri hakkında 5 efsane ve gerçekler
Akıllı telefon pilleri hakkında efsaneler ve bunların ardında yatan gerçekler sizleri şaşırtacak. Doğru olduğunu düşündüğünüz bazı şeylerin aslında nasıl olduğunu sizler için derledik.

Okyanusun altına gömülen kayıp kıtaya dair kanıt bulundu
'Nature Communications' dergisinde yayımlanan çalışmada, araştırmacılar, volkanik lav içindeki kristaller aracılığıyla deniz altında saklı kıtaya ilişkin kanıtlar keşfetti.

Referandum olursa sonuç ne olur? (anket)
Bugün referandum olsa ne olur?

Sinema tarihinin en çok dikkat çeken robotları
Sinema tarihinin en dikkat çekici robotları bizleri gelecek için uyarıyor mu? Yapay zeka ve robot teknolojileri insanoğlunun geleceğini nasıl şekillendirecek? Filmlerde yer alan bu dikkat çekici robotlar bu sorulara cevap olabilir.

Böyle klavye gördünüz mü?
En ilginç klavyeler denildiğinde aklınıza hemen oyuncular için tasarlanmış özel modeller gelmesin. Eğer onların ilginç olduğunu düşünüyorsanız, sizler için derlediğimiz listeyi görünce çok şaşıracaksınız.

20 yıl öncesinin teknoloji trendleri
20 yıl öncesinin teknolojileri nasıldı hatırlıyor musunuz? 2016'nın sonlarına geldiğimiz bu günlerde tam 20 yıl öncesine bakmaya ve o zamanlar büyük olay olan teknolojileri hatırlamaya ne dersiniz?

Dünyanın en hızlı 5 elektrikli otomobili
Elektrikli otomobil piyasası sanıldığından çok daha hızlı ilerliyor. Hız sorununun üstesinden gelmeye de başlayan bu otomobiller kısa sürelerde benzinli rakipleriyle boy ölçüşmeye başladı. İşte dünyanın şimdilik en hızlı 5 elektrikli otomobili.

Sniper Ghost Warrior 3’ün sistem gereksinimleri!
CI Games tarafından geliştirilip yayınlanan Sniper Ghost Warrior 3, birkaç ay içinde satışa sunulacak. Yapımın sistem gereksinimleri de nihayet belli oldu.

Intel'den otonom araç dünyasında önemli adım
Intel, fazla deneyim sahibi olmadığı otonom araç piyasasında sesini duyurmak için büyük bir eylemde bulunma niyetinde. Intel öncelikle Core i7 işlemcilerini, otonom aracın beyni olabilmeleri amacıyla yeniden programlayıp, modifiye edecek.

Gelmiş geçmiş en çok satan oyunlar
Gelmiş geçmiş en çok satan oyunlar arasında favori oyununuz da yer alıyor mu? Dev bir sektör haline gelen video oyunlarında bugüne kadar en çok satan yapımları sizler için sıraladık.

En iyi on ücretsiz VPN servisi
Ücretsiz VPN 'in ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu anlatmaya gerek yok. Ne var ki doğru ve ucuz VPN'i bulmak, kolay iş değil.

Donald Trump’tan Apple’a talimat!
Amerika Birleşik Devletlerinin yeni başkanı Donald Trump, Apple yöneticileri ile yaptığı görüşmede son derece ilginç bir talepte bulundu.

OLED ekranlı 10. yıla özel iPhone geliyor
Önümüzdeki sene 10. yaşını kutlayacak olan İPhone için Apple büyük bir hazırlık içerisinde. Pek çok farklı iddianın bulunduğu konu hakkında bazı bilgiler ise netlik kazanmaya başladı. Netlik kazanan bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Google, eski fotoğrafları ölümsüzleştiriyor
Amerikan teknoloji devi Google yeni sunduğu uygulama ile birlikte eski fotoğrafları ölümsüzleştiriyor Google PhotoScan adını taşıyan uygulama telefon kemarasıyla fotoğrafları hızlı bir şekilde tarayarak dijital ortamda saklama uygun hale getiriyor.

BTK'dan ''radyasyon'' mesajlarına uyarı
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK), bu gece gezegenin çok yüksek radyasyona maruz kalacağı yönündeki haberlere ilişkin, doğruluğu teyit edilmeyen ve kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimali bulunan bu tür mesajlara vatandaşların itibar etmemesi istendi.

Facebook Messenger’a herkese açık sohbet odaları geliyor
Facebook Messenger önemli bir özelliği devreye almak için son hazırlıklarını yapıyor. Herkese açık sohbet odalarının geleceği kesinleşene platformda bu sayede herkese açık dedikodu odaları kurulmuş olacak.

-