Dünyayı yıllar içinde işte böyle kuruttuk
NASA'nın web sitesinde bulunan bazı fotoğraflar insanoğlunun dünyayı nasıl hoyratça kirlettiğini ve doğal kaynakları nasıl yok ettiğini gözler önüne seriyor. Küresel ısınmanın da etkisiyle dünya üzerindeki su kaynaklarının nasıl tükendiği fotoğraflarda açıkça belli oluyor. Fotoğrafların zaman aralıkları 5 ila 100 yıl arasında değişiyor. İşte o çarpıcı fotoğraflar;

Sosyal medyanın fenomeni dünyanın en mutlu kirpisiyle Waldo
İşte karşınızda devamlı gülümseyen bir kirpi; Waldo. Hayvan koruma merkezindeki bir kirpiyi sahiplenen Niki Brown, utangaç Afrika Kirpisi'ne Waldo adını vermiş. İlk başlarda hiç sevinç göstermemiş küçük kirpi. İngiliz Metro gazetesine konuşan Brown, 'Hiçbir tepki vermiyordu. Sevgimi bile neredeyse reddetti. Ama sonraki değişimi inanılmaz oldu. Adını seslendiğimde beni takip ediyor. Çok mutlu olduğunu gösteriyor özellikle yiyecek verildiğinde. Hatta birlikte bara bile gidiyoruz' diyor. İşte karşınızda dünyanın en mutlu kirpisi;

NASA'dan muhteşem kareler
NASA'nın imkanlarıyla uzaydan alınan fotoğraflar dünyanın en etkileyici manzaralarını gösteriyor. Görüntüler NASA'nın özel kamerası EPIC ile oluşturulmuş. İşte o kareler;

Teknoloji devlerinin şaşırtan ilk ofisleri
Bugün milyarlarca dolarlık değere ulaşan, bünyesinde binlerce kişinin çalıştığı, ürünlerini ve hizmetlerini tüm dünyanın kullandığı teknoloji şirketlerinin çoğu çok kısıtlı imkanlarla kurulmuştu. Microsoft’tan Facebook’a, Samsung’tan Amazon’a kadar teknoloji devlerinin ilk ofislerini görmek ister misiniz?

Telefonunuzun pili olur da alev alırsa ne yapmalı?
Patlayan ve yanan piller hem markaların hem de kullanıcıların canını yakıyor. Note 7 skandalı daha dün gibi aklımızda. Hal böyle olunca Samsung yeni bir telefon çıkarınca herkes pil konusunda çekimser davranıyor. Peki Yeni çıkan Samsung Galaxy S8 pili olsun diğer cihazlar olsun pilleri yanarsa ya da şişerse ne yapmanız gerekir? İşte mutlaka bilmeniz gereken o bilgiler...

Tunus'un zengin çocukları sosyal medyayı sallıyor
Paylaştıkları fotoğraflarla lüks yaşamlarını gözler önüne seren Tunuslu gençler, sosyal medyayı adeta salladı.

İşte fotojenik görünmek için ipuçları
Fotoğraflarda daha iyi çıkmak için neler yapabiliriz. İşte fotojenik görünmek için ipuçları...

Çinli amatör mucitlerin çılgın icatları
Denizaltından uçağa, tanktan uçan daireye kadar her şeyi kendi imkanlarıyla üretebilen bu adamların azmine hayran kaldık. Çinli amatör mucitlerin çılgın araçları karşınızda.

130 yıl önce kar tanelerinin fotoğraflarını çekti
1880 yılında annesi tarafından mikroskop hediye edilen Wilson Alwyn Bentley, kar tanelerinin muhteşem güzelliğini keşfetti. Bentley, 19 yaşındayken bir körük kamerasına mikroskop ayarlayarak dünyanın ilk kar kristali fotoğraf makinesini yaptı. Hayatı boyunca 5 binden fazla kar tanesi yakaladı. Bentley'nin en geniş fotoğraf koleksiyonu, Jericho Tarih Kurumu tarafından ev sahipliği yaptığı Jericho, Vermont'ta yer alıyor. İşte Bentley tarafından neredeyse 130 yıl önce çekiler kar tanesi fotoğrafları...

İşte binlerce beğeni alan Kapadokya fotoğrafları
Rus fotoğrafçı Kristina Makeeva, Türkiye'ye gelerek Kapadokya'yı fotoğrafladı. Güneş doğarken havalanan balonları fotoğraflayan Makeeva'nın Instagram'a koyduğu fotoğraflara yorum yağdı. Bir kullanıcı 'Hemen Türkiye'ye gitmek istiyorum' yazarken başka bir kullanıcı 'Büyüleyici' ifadesini kullandı.

Bilgisayarların yürek yakan görüntüleri
IT profesyonelleri işlerinde karşılaştıkları dehşet verici olayları Reddit'te paylaştı. İşte teknolojiden pek de anlamayan zalim sahipleri tarafından korkunç şekillerde işkencelere maruz kalmış 17 bilgisayarın yürek yakan görüntüleri...

Bilgisayar, tablet ve telefondan önce çocuklar böyle eğleniyordu
Bilgisayar ve tablet yokken çocuklar nasıl eğleniyordu? Bu nostaljik fotoğraflar bilgisayar ve tabletten önce çocukların nasıl oyunlar oynadıklarını tekrar hatırlatıyor.

Akıllı telefon pilleri hakkında 5 efsane ve gerçekler
Akıllı telefon pilleri hakkında efsaneler ve bunların ardında yatan gerçekler sizleri şaşırtacak. Doğru olduğunu düşündüğünüz bazı şeylerin aslında nasıl olduğunu sizler için derledik.

Okyanusun altına gömülen kayıp kıtaya dair kanıt bulundu
'Nature Communications' dergisinde yayımlanan çalışmada, araştırmacılar, volkanik lav içindeki kristaller aracılığıyla deniz altında saklı kıtaya ilişkin kanıtlar keşfetti.

Referandum olursa sonuç ne olur? (anket)
Bugün referandum olsa ne olur?

Sinema tarihinin en çok dikkat çeken robotları
Sinema tarihinin en dikkat çekici robotları bizleri gelecek için uyarıyor mu? Yapay zeka ve robot teknolojileri insanoğlunun geleceğini nasıl şekillendirecek? Filmlerde yer alan bu dikkat çekici robotlar bu sorulara cevap olabilir.

Böyle klavye gördünüz mü?
En ilginç klavyeler denildiğinde aklınıza hemen oyuncular için tasarlanmış özel modeller gelmesin. Eğer onların ilginç olduğunu düşünüyorsanız, sizler için derlediğimiz listeyi görünce çok şaşıracaksınız.

20 yıl öncesinin teknoloji trendleri
20 yıl öncesinin teknolojileri nasıldı hatırlıyor musunuz? 2016'nın sonlarına geldiğimiz bu günlerde tam 20 yıl öncesine bakmaya ve o zamanlar büyük olay olan teknolojileri hatırlamaya ne dersiniz?

Dünyanın en hızlı 5 elektrikli otomobili
Elektrikli otomobil piyasası sanıldığından çok daha hızlı ilerliyor. Hız sorununun üstesinden gelmeye de başlayan bu otomobiller kısa sürelerde benzinli rakipleriyle boy ölçüşmeye başladı. İşte dünyanın şimdilik en hızlı 5 elektrikli otomobili.

Sniper Ghost Warrior 3’ün sistem gereksinimleri!
CI Games tarafından geliştirilip yayınlanan Sniper Ghost Warrior 3, birkaç ay içinde satışa sunulacak. Yapımın sistem gereksinimleri de nihayet belli oldu.

Intel'den otonom araç dünyasında önemli adım
Intel, fazla deneyim sahibi olmadığı otonom araç piyasasında sesini duyurmak için büyük bir eylemde bulunma niyetinde. Intel öncelikle Core i7 işlemcilerini, otonom aracın beyni olabilmeleri amacıyla yeniden programlayıp, modifiye edecek.

-