TBMM'de Che krizi
TBMM Katip üyesi, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, 'Che'ye katil diyenler, önce kendilerine baksın. Bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden, 6. Filo'yu defetmeye çalışan arkadaşlarımıza karşı timler kuran, asıl kendileridir. Kimse, Che'ye, hele de Meclis Başkanımız katil diyemez.' dedi.

TBMM Başkanı Che Guevara üzerine açıklama yaptı, sosyal medya karıştı
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Che Guevara resimlerini Türk halkı üzerinden eleştirdi. TBMM Başkanı 'Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz' açıklamasında bulundu, sosyal medyada TBMM Başkanı'na hemen karşılık geldi.

Mesud Barzani'den TBMM'ye geçmiş olsun ziyareti
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'la görüşmesinin ardından bugün de 15 Temmuz'da darbecilerin bombaladığı Meclis'i ziyaret etti. TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a geçmiş olsun diyen Barzani, IŞİD terörüyle mücadele konusunda mesajlar verdi.

KDV Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'de kabul edildi
Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

''Eşime TBMM'yi vurduğumu söylemedim, çocuklarımın yüzlerine bakamadım''
TBMM’yi bombaladığını itiraf eden Kurmay Yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı’nın 5 sayfalık ifadesi, darbe gecesinde yaşananlara ışık tuttu.

''Ne kadar etabı varsa hepsiyle birlikte gelin''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 temmuz darbe girişimi sırasında bombalananTBMM'ye gelerek incelemelerde bulundu ve Tören Salonu'nda bir konuşma yaptı.

TBMM Genel Kurulu'nda OHAL kabul edildi
MGK ve Bakanlar Kurulu'nun 81 ilde olağanüstü hal ilanını içeren tezkere Meclis Genel Kurulu'nda 346 oyla kabul edildi.

TBMM'ye atılan bomba sonrası dehşet fotoğraflar
Uçaktan atılan bombanın, meclisin Dikmen giriş kapısı yakınlarına düşmesinin ardından Genel Kurul salonuna duman dolsa da milletvekilleri ve basın mensupları çalışmayı sürdürdü.

TBMM'ye bomba atıldı
Anadolu Ajansının geçtiği bilgiye göre TBMM'ye bomba atıldı. 2'si ağır 12 kişi yaralandı. Meclis içerisinde bulunan bakan ve vekiller, CNN Türk canlı yayınında açıklamada bulundu.

TBMM Genel Kurulu'nda 'acil serviste kız bakma' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, Başbakan Binali Yıldırım'ın acil servislerle ilgili sözleri tartışma yarattı.

İşte dokunulmazlıkları kaldırılacak olan milletvekilleri
Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasının yolunu açan Anayasa değişikliği, siyasette yeni bir süreci başlatacak. Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dosya sayısı ve ve partileri ise şöyle...

Dokunulmazlık teklifinde 2. madde 374 oyla kabul edildi
​Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili ikinci tur oylamadan ilk sonuçlar geldi. İkinci turda ilk madde 373 oyla kabul edildi. İkinci madde ise 374 kabul oyuyla kabul edildi.

Erdoğan'dan ''dokunulmazlık'' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'bugün mecliste yapılan oylamada 367 aşılmazsa o zaman millete gidilecektir. Aziz milltimiz de gereken cevabı verecektir' dedi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili ilk madde 373 oyla kabul edildi
Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili ikinci tur oylamadan ilk sonuçlar geldi. İkinci turda ilk madde 373 oyla kabul edildi.

Dokunulmazlıkların kaldırılması için 2. tur oylama bugün
Dokunulmazlık oylaması sonucu bugün belli oluyor. ''Dokunulmazlıklar kalktı mı'' sorusunun yanıtı için gözler Meclis'te.

TBMM'deki gizli oylamada oy pusulalarıyla hatıra fotoğrafı!
Bazı AKP'li vekiller oy kutusu başında kullandıkları beyaz oy pusulası dışında diğer kırmızı ve yeşil oy pusulalarıyla açık bir şekilde hatıra fotoğrafı çektirdi.

İş hayatında devrim! Evden çalışma dönemi başlıyor
TBMM Genel Kurulu'nda, özel istihdam büroları aracılığıyla geçici iş ilişkisi kurulması ve uzaktan çalışma gibi esnek çalışma modelini öngören İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi

Kavga adım adım geldi: İşte o konuşmalar
TBMM Anayasa Komisyonu'nunda yaşanan kavgadan önceki konuşmaların yazıldığı tutanak yayınlandı.

Kolluk Gözetim Komisyonu TBMM'de kabul edildi
Kolluk görevlilerinin işledikleri iddia edilen suçlar ve disiplin cezası gerektiren eylem ve davranışlarıyla ilgili Kolluk Gözetim Komisyonu kurulmasına ilişkin tasarı, TBMM Genel Kurul'unda kabul edilerek yasalaştı.

Dokunulmazlık teklifi kabul edildi
Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.

Numan Kurtulmuş, dokunulmazlık dosyaları hakkında konuştu
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Kim ne yaparsa yapsın dokunulmazlık dosyaları milletin istediği istikamette Meclis’e gelecektir' dedi.

-