AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Seçim Kanunu'nda değişiklik teklifi verdi. Teklifte, 'Yurt dışı Milletvekilliği' kontenjanı oluşturulması ve TBMM milletvekili sayısının artırılması öneriliyor.

Bakan Faruk Çelik'in Başkanlık Divanı'nda görev alan HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan'la selamlaşması esnasında ilginç bir olay yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25. Dönem Milletvekilleri Ant içme törenine katılmak üzere TBMM’ye geldi. Erdoğan'ı Genel Kurul Salonu'na girişinde AK Partili milletvekilleri ve hükümet üyeleri ayakta alkışlarken, muhalefet milletvekilleri ayağa kalkmadı.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, yemin sırasında namusum ve şerefim üzerine derken sol yumruğunu sıkıp havaya kaldırdı, sağ elini ise kalbinin üzerine koydu.

PKK'nın İmralı'daki tutuklu lideri Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan, yeminini etmek üzere Meclis'e geldi.

En yaşlı üye sıfatıyla TBMM’nin ilk oturumunu yönetecek olan Deniz Baykal’ın açılış konuşmasında ne söyleyeceği ortaya çıktı.

TBMM'nin Audilerine aylık 5 bin 893 lira, Passatlarına 3 bin 443 lira ödeniyor.

Türkiye, milletvekilliği adaylığından vazgeçip MİT’e geri dönen Hakan Fidan’ın durumunu tartışırken, flaş bir gelişme yaşandı.

CHP'li Musa Çam bir çekiçle aldğı darbe sonucu ağır yaralandı.

Aylardır gündemde olan 2B yasasındaki son değişiklikler ve Kocaeli 2B arazileri için yapılan açıklama.

DİĞER "tbmm" LİNKLERi