Dikkat bu ölümcül hastalığın adını hiç duymamış bile olabilirsiniz
Meme ve prostat kanserlerinin toplamından daha fazla kişiyi öldüren bu hastalığın adını hiç duymamış olabilirsiniz. Ancak yaşayanlar, bağışıklık sistemiyle alakalı olan ve bir kesikle bile başlayabilen bu hastalığın semptomlarına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Uzmanlar uyarıyor! Chia tohumu ile zayıflamak isteyenler dikkat
Chia tohumu ile zayıflamak isteyenleri uzmanlar uyarıyor, zayıflatıcı etkisi olduğu söylenen chia tohumunun, günlük 48 gramın üzerinde kullanılması yan etkilere yol açabilir.

Su içmenin az bilinen faydaları
Uzmanlar kalp hastalıklarından, sağlıklı saçlara, kabızlıktan, stresle baş etmeye kadar pek çok sorunun çözümünün su içmek olduğunu aktarıyor. İşte su içmenin az bilinen faydaları...

Evli kadınların stres düzeyi bekar kadınlara göre üçte bir daha fazla
Amerikan Psikoloji Cemiyeti’nin yaptığı araştırmalara göre kadınlar, özellikle de evli kadınların stres düzeyi bekar kadınlara göre yüzde 33 daha fazla.

Kulağınızdaki hangi nokta hangi ağrıya iyi geliyor?
Doğduğumuzda kulaklarımız tamamen oluşur. Tanımlama görevini üstlenir, biz büyüdükçe değişmezler. Böylece kulaklarımız parmak izi gibi düşünülebilir.

Fil adam: Milyarda bir görülen vaka
Çin'de yaşayan ve 4 yaşından beri dünyanın en büyük yüz tümörüne sahip olan Huang Chuncai'nin en büyük isteği sağlığına kavuşmak...

Sevdiğimiz yiyecekleri bu mikropların yaptığını biliyor musunuz?
Sevdiğimiz bazı yiyecekler mikropların eseridir: Peynir, ekmek, yoğurt, turşu, bira, hatta belki de yer mantarı… Bunların hepsi de kendilerine özgü tatlarını gözle göremediğimiz bakteri, maya ve mantarlara borçlu.

Dikkat! Sigarayı bırakırken bu yanlışları yapmayın
Sigarayı hazır olduğunuzda mı yoksa hemen mi bırakmalısınız? Sigara bırakma tedavilerinde uygulanan yöntem doğru mu? Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler için Psikiyatrist / Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan önemli bilgiler verdi.

Yüzdeki ağrılara dikkat! Tümör belirtisi olabilir
Uzmanlar uyarıyor, yüz ağrısıyla birlikte yürümede dengesizlik, yüzde ağrı, kulak çınlaması, burun tıkanıklığı ya da burun akıntısı gibi belirtiler varsa dikkat.

Dikkat! Tuz hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar
Yeterli miktarda alındığı takdirde sağlıklı bir yaşamın anahtarlarından biri olan tuz hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar:

Fazla süt içmek sanıldığı kadar yararlı mı?
Fazla süt içenlerde erken ölme riskinin daha fazla olduğu açıklandı.

Baş ağrısından nasıl kurtuluruz?
Kimi zaman stresten, kimi zaman uykusuzluktan kimi zaman da az su içmek gibi yaptığımız hatalı davranışlar yüzünden pek çoğumuz baş ağrısı yaşıyoruz. Genellikle hafif veya orta şiddette tüm baş bölgesinde ağırlık, gerginlik olarak hissedilen gerilim tipi baş ağrıları pek çoğumuzun yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Aslında günlük hayatımızda yapacağımız ufak değişikliklerle gerilim tipi baş ağrısından korunabileceğimiz söyleyen Liv Hospital Nöroloji Uzmanı Dr. Aylin Yavuz alınması gereken önlemleri anlattı.

Canan Karatay'dan et önerileri
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay kırmızı et tüketimiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Metabolizmayı hızlandıracak 5 önemli kural
Beslenme ve Diyet Uzmanı Ceren Döğerli, metabolizmayı hızlandıracak altın kuralları açıklıyor:

Makyaj malzemelerinin kullanma süresine bakıyor musunuz?
Her şey gibi makyaj malzemelerinin de bir kullanım süresi var. Çoğu zaman bunu göz ardı edip kullanım süresi dolmuş olan malzemeleri kullanmaya devam ediyoruz. Ancak o çok sevdiğimiz makyaj malzemelerinin de bir son kullanma tarihini unutmamalıyız. İşte makyaj malzemelerinin kullanım süreleri ve dikkat etmemiz gereken şeyler...

Pilav yapmadan önce mutlaka okumanız gereken bilgiler
Bilim insanlarının yaptığı son araştırma pilav yapmak için tüm alışkanlıkların bir yana bırakılması gerektiğini ortaya koydu.

Hapşırırken bunu sakın yapmayın
Basit görünen hapşırma, bazen insan vücudunda çok tehlikeli hasarlara neden olabiliyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Star Medica Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihangül Can Sevil, hapşırmanın çok tehlikeli olduğunu ifade ederek, hapşırma esnasında dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyardı.

Hamilelik için mutfağınızdan bu bitkileri çıkarın
Hamile ya da hamile kalmayı planlayanlar dikkat. Uzmanlar bu süreçte bilinenin aksine adaçayı, meyan kökü, kekik vb. pek çok bitkinin aslında çok riskli olduğunı açıkladı. 

Şok! Kafatasından canlı hamam böceği çıktı
Hindistan'da yaşanan olay adeta duyanların inanamayacağı cinsten...

Japonya'da ilginç tedavi yöntemi
Yetişkin insanların kundağa sarıldığı tedavi yöntemi Otonamaki terapisi Japonya'da gittikçe yaygınlaşıyor. Bu yöntemle bel ve sırt bölgesindeki rahatsızlıkların azaltılıyor.

Sağlıklı bir uyku için en önemli ihtiyaç: Yatak
Tüm günün yorgunluğunun bırakıldığı ve yeni güne hazırlanmak için enerji depolanan yegane yer olan yataklar hayatın olağan akışında küçük ama önemli bir yer tutuyor. Yatak seçimi nasıl yapılmalı? Doğru yatakta olması gereken özellikler neler?

-