GTA V hileleri
Oyunlarda kolaya kaçanların vazgeçilmezi olan hileler, bu sefer de GTA V için çıktı. Çıkan her hile, verilecek cezaları artırıyor. Bunu göz önüne alarak hala hile kullanmakta ısrarcıysanız, ne işe yaradıklarıyla birlikte hilelerin kodlarını bu haberde bulabilirsiniz.

Football Manager 2016'ya ara transfer güncellemesi geldi
Football Manager 2016'nın geciken kış transferleri güncellemesi 4 Mart itibariyle geldi.

Eğitimde büyük yenilik: Dersler oyunlarla anlatılacak!
Tüm dünyada son dönemin en popüler eğitim-öğretim uygulaması olarak bilinen 'oyunla öğrenme' modeli için İstanbul'da adım atılıyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün geliştirdiği 'Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum' projesine göre, dersler oyunla harmanlanarak anlatılacak. Geleneksel sınav ve testlerin olmadığı eğitim modelinin hayata geçirilmesiyle sınav sistemi de değişecek!

Dead Island serisinden yeni oyun
2011 yılında Sony PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, OS X, Linux platformları için satışa sunulan Dead Island öyle büyük bir ticari başarıya imza attı ki, kısa sürede iki genişleme paketi ve bir devam yapımı raflardaki yerini aldı.

iPhone ve iPad için en etkili oyunlar
Mobil oyunlar ile eğlenceli dakikalar geçirmek mümkün. Ancak çok sayıda oyun var hangisiyle vakit geçirilmeli? Bu galerimizde iOS kullanıcılarının en çok beğendiği ücretsiz ve basit oyunları derledik. Çok fazla gerçekçiliğe girmeden, aksiyon ve şiddet ögelerini sınırlandırarak daha eğlenceli grafiklerle hazırlanmış oyunlar sizleri bekliyor.

Okula helikopterle gidiyor!
Yıllar önce bütün dünya onun babasını konuştu uzun zaman. Boşanması, eski eşine ödediği dudak uçuklatan tazminat, yeni genç eşi ve lüks hayatı. Ama şimdi Sofia Abramoviç'in şöhreti babasını bile geride bıraktı.

Uymayana ceza var! Valilik kararıyla yasaklandı
ANTALYA Valiliği, 18 yaşından küçük çocukların psikolojik ve fizyolojik gelişimine olumsuz etkisi olabilecek GTA, Call Of Duty, Half Life ve Metin2 gibi oyunların, internet kafelerde ve elektronik oyun yerlerinde oynanmasını il genelinde yasakladı.

Sahte Minecraft 2 oyununu indiren indirene
Minecraft fırtınası 7 dolara (yaklaşık 20 TL) satılan sahte bir oyunu bile neredeyse zirveye taşıdı.

Artık ücretsiz indirilemeyecek
Türkiye'de ortalama 250 ila 300 TL'ye satılan video oyunlarının korsanını bedavadan indirme dönemi kapanıyor mu?

Soma'da yeni oyun!
MANİSA’nın Soma İlçesi’nde 301 kişinin yaşamını yitirdiği faciadan 36 gün sonra, ocağı işleten Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’nin, işçi ailelerinin tazminat alacaklarına karşı hileli (muvazaalı) yönteme başvurduğu iddiası Sayıştay raporunda yer aldı. Şirketin, TKİ’den gelecekte çıkartacağı kömür için aldığı 182 milyon 134 bin 867 lirayı, bir bankaya temlik gösterdiği, bankanın da buna dayanarak başlattığı icra takibiyle, ’öncelikli alacaklı’ durumuna geldiği öne sürüldü.

Anne babalar dikkat! Trambolin o kadar masum değil
Son yıllarda trambolinde oynamaya bağlı yaralanmalarda ciddi artış olduğunu söyleyen Çocuk Doktoru Doç. Ahmet Güzel, aileleri uyardı, 'Trambolin o kadar masum bir oyun değil' dedi.

Rusların zulmünü anlatan oyun sosyal medyayı salladı
Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde 'Küpeli' karakteriyle hafızalarda yer edinen Atilla Alpar'ın yazıp yönettiği Rusların zulmünü anlatan oyununun fragmanı, sosyal medyayı salladı.

İşte dolandırıcıların son oyunu
'Evim Şahane' programının ismini kullanarak 'Şahene Evler' diye broşür bastıran dolandırıcılar, 'Selim Bey evinize gelecek' diyerek para topluyor.

Enerjide yeni oyun
Ankara-Moskova hattında gerilen ilişkiler, doğalgaz ihtiyacında Rusya’ya bağımlı olan Türkiye’nin alternatif arayışlarını hızlandırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ankara’da Türk Akımı Projesi’ni duyurmasının üzerinden tam bir yıl geçtiği bugünlerde oyun değişti. Gazprom’un dün Türk Akımı görüşmelerini durdurduğunu bildirdiği dakikalarda, Başbakan Davutoğlu ise TANAP’ın erkene çekilmesi için Azerbaycan ile anlaştıklarını açıkladı.

Akıllı telefonlarınızdan tek elle oynayabileceğiniz 8 oyun
Akıllı telefonlar için yapılmış oyunlar zaman öldürmek için birebirdir. Özellikle otobüs, metro ile yolculuk yaparken veya bir yerler can sıkıntısı gidermek için uğraşı ararken akla ilk gelen seçenek gibidirler.

10 yıldır kayıp olan genç kız, bakın nerede bulundu
Çin'de yaşayan ve 10 yıl önce kaybolan ve kendisinden hiç haber alınamayan 24 yaşındaki Xiao Yun internet kafede bulundu.

AKP' ye giden 4.5 milyon oyun sırrı
Tek başına iktidar olan AK Parti 1 Kasım seçiminde oyunu 7 Haziran'a göre yaklaşık 4.5 milyon arttırdı. Bu artış AK Parti’ye 3 farklı koldan geldi.

Lüks restoranda çocukların üstüne kezzap atıldı
İstanbul'da lüks restoranın çocuk oyun alanı kimyasal saldırının hedefi oldu. 3 yaşındaki Y.K.'nın yüzünün büyük bölümü yandı, bir gözünü kaybetti.

Gelin görümce kaynıyor
Ceren Kaplakaslan eşi Rafet El Roman ve çocuklarının fotoğrafını paylaşıp ‘Sizsiz yaşayamam’ notunu düşünce görümcesi zılgıtı bastı: “Bırak bu ayakları! Çocuklar dahil artık kimse yemiyor! Ne olduğunu ailece çok iyi anladık!”

Anne ve babalar dikkat: Şişme oyun parkları mikrop saçıyor!
Son dönemlerde pek çok AVM'de ve açık alanlarda şişme oyun parkları çocuklu ailelerin sıkça tercih ettiği eğlence alanları arasında. Plastik olduğu için çocukların düşüp kalkmalarında zarar vermeyeceğine inanılan bu oyun parkları aslında, çok farklı bir şekilde çocuğunuza zarar verebiliyor.

Oyun görünümünde kimlik hırsızı tehlikesi
Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Android sistemli telefonlara yönelik uygulamaların yer aldığı Google Play mağazasında Cowboy Adventure ve Jump Chess oyunları gibi davranan iki yeni kötü amaçlı yazılım örneğini tespit etti.

-