Üniversitedeki tehdit mesajlarının sırrı ortaya çıktı

İzmir'de Ege Üniversitesi'nde daire müdürü olarak görev yapan ve polise tehdit edildiği yönünde başvuruda bulunan kadın akademisyen Doç. Dr. H.Ö.'nün, aynı kurumda çalışan iki kadın tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı. Çalışanlar üzerinde baskı oluşturduğu ileri sürülen Doç.Dr. H.Ö.'yü tehdit eden iki kadın çalışan, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.Rebecca Çetin'e aile desteği

Sinan Çetin’in eşi Rebecca, önceki gün Bebek’te abisiyle dertleşirken objektife takıldı.


Bir polisin şehit olduğu kaza sonrası Rüzgar Çetin'e tutuklama talebi

İstanbul Beşiktaş'ta karşı yönden gelen otomobil ile polis aracının çarpıştığı kazada, bir polis şehit olurken, bir polis de yaralandı. Lüks otomobilin sürücüsünün ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin olduğu öğrenildi. Kazadan sonra 0.92 promil alkollü olduğu da öğrenilen Rüzgar Çetin gözaltına alındı.

Beşiktaş’ta Sinan Çetin'in oğlu kaza yaptı: Bir polis şehit, bir polis yaralı

İstanbul Beşiktaş'ta karşı yönden gelen otomobil ile polis aracının kafa kafaya çarpıştığı kazada, bir polis şehit olurken, bir polis de yaralandı. Lüks otomobilin sürücüsünün ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin olduğu öğrenildi. Kazadan sonra Rüzgar Çetin gözaltına alındı. Bu arada kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde lüks aracın karşı şeride geçerek polis aracına çarptığı görülüyor.19 yaşındaki kasaptan şaşırtan buluş

Amasya'nın Suluova ilçesinde kasap Sinan Okay (19), hobi için kurduğu ve elektrikli aletler üzerinde çalıştığı atölyesinde, elektrik üreten motor yaptı.

Resmen açıklandı: Evet hata var

Anadolu Üniversitesi tarafından “AÖF sınavında mükerrer soru krizi yaşandı” haberine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada 'Bir soruda yapılan değişiklik testte aynı bilginin sorgulandığı iki farklı sorunun yer almasına neden olmuştur. Bir mükerrerlik söz konusudur.' ifadeleri yer aldı.

Akademisyenlerin kapıları işaretleniyor

Gazi Üniversitesi'nde 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından yayınlanan bildiriye imza atan akademisyenlerin kapılarının işaretlendiği ve tehdit masajları bırakıldığı öne sürüldü.

Whatsapp sohbeti öğrencilerin başını yaktı

Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan 8 öğrencinin kurduğu whatsapp grubu başlarına dert açtı. Not eleştirisi yaptıkları Kurucu Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan hakkında, “Öldürelim şerefsizi. İsmail’e suikast şart” diyen öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Bahçeli'nin çıkışına tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kurultay çıkışına muhaliflerden tepki geldi. Koray Aydın, 'Olağanüstü Kurultay talebi yasaya ve tüzüğe dayanan, haklı, meşru ve yerinde bir demokratik taleptir' derken, Sinan Oğan ise Bahçeli'nin açıklamalarını şaşkınlıkla karşıladıklarını söyledi.

'Yatakta çıkardığın sesler' soruşturmasında şok karar

Karabük Üniversitesi'nde ders sırasında montaj işlemini başardığı için sevinen İ.K. adlı kız öğrencisine, 'Yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası sınıf ortamı' diyen öğretim üyesi E.L.'ye ceza verilmezken; kız öğrenciye 'Yüksek öğretim kurumu personelinin kurum içinde ya da dışında şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemde bulunduğu' gerekçesiyle iki hafta okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

Kahve içmek ömrü uzatıyor mu?

Amerika’da sonuçlanan yeni bir bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre kahve içmek ömrü uzatıyor olabilir. Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü uzmanlarının yaptığı açıklamaya göre; kahve içmenin kötü bir alışkanlık olduğu düşüncesi sanıldığı kadar doğru değil.

Askeri araçlara 'bukalemun' kamuflajı geliyor

Bilkent Üniversitesinde, bukalemun, ahtapot gibi renkten renge girebilen canlılara benzer şekilde, bulundukları ortamın radar görüntüsünü gerçek zamanlı olarak değiştirebilen grafen temelli yeni bir teknoloji geliştirildi.

Belediye başkanından 'karla mücadele' özrü

VAN'ın AK Partili Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, yoğun kar yağışı ardından ilçe merkezi ve mahalle yollarını temizleyemeyince vatandaşlardan özür diledi.

Türk öğrenci, 17 yaşında  Cincinnati Üniversitesi'nden mezun oldu

Henüz 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden biyokimya diploması alan İsmail Günaçar, başarısını babasının göç kararına ve ABD'nin sunduğu eğitim fırsatlarına bağlıyor.

Üniversitelinin, polise atmak istediği patlayıcı elinde infilak etti

Malatya İnönü Üniversitesi'nde iki grup arasında çıkan kavgaya müdahale eden polise el yapımı patlayıcı atmak isteyen üniversite öğrencisi, patlayıcının elinde infilak etmesi sonucu yaralandı.

DİĞER "mimar sinan universitesi" LİNKLERi