Şehit uzman çavuşa Van'da tören
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca Bölgesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İrfan Mert için Van'da resmi tören yapıldı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Kilis'te roket saldırısında hayatını kaybeden kadın ve çocuk toprağa verildi
Suriye'nin IŞİD denetimindeki bölgeden atılan roketlerin Kilis'e düşmesiyle yaşamını yitiren 3 çocuk annesi 54 yaşındaki Sıdıka Mavzer ile 5 yaşındaki Mert Özkan, gözyaşları arasında törenlerle son yolculuklarına uğurlandı. Patlamada yaşamını yitiren Mert Özkan'ın aldığı, ancak veremediği hediye fuları boynundan düşürmeyen ve durmadan öpen annesi Mevlüde Özkan, 'Benim kuzumu aldılar. Hiçbir şeye doyamadan gitti. Benim oğlumun canını alanlar yaşatılmasın' diye ağıt yaktı.

Katili savunmayan avukata beraat gerekçesi: Yaşamı tehlikeye girerdi
Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı tecavüz ettikten sonra öldürmekten yargılanan 25 yaşındaki Aykut Balk'ın, savunmasına girmeyi kabul etmeyen ve bu nedenle yargılandığı mahkemede beraat eden avukat Fettah Çapkurt ile ilgili gerekçeli karar açıklandı. Mahkeme, tecavüz ve cinayet sanığı Aykut Balk'ın evinin yakıldığını, ailesinin Kars'ı terk etmek zorunda kaldığını hatırlatarak, sanık avukatın ya da Kars'ta görev yapan herhangi bir avukatın şüphelinin savunmasını yapması durumunda yaşamının tehlikeye gireceğini vurguladı.

Ferenbahçeli Caner Erkin ve Uygar Mert trafik kazası geçirdi
Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, Üsküdar’da trafik kazası geçirdi. Erkin, kazadan yara almadan kurtulurken, kazaya karışan diğer aracın sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Putin bana 'mert adam' derdi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, düşürülen uçakla ilgili Rusya’yla çıkan kriz konusunda tüm ülkelerin Türkiye’yi haklı bulduğunu belirterek, “Daha önce benimle ilgili Putin’in beyanları hep mert ve cesurluğum üzerinedir. Dürüst devlet adamlığım üzerine de birçok sözü vardır” dedi.

Anne, yangından oğlunu kurtardı kızı ise alevler arasında kaldı!
Niğde'de odalarında çakmakla oynarken yangın çıkaran çocuklardan 1.5 yaşındaki Hilal Özçelik yanarak yaşamını yitirirken, 3 yaşındaki Mert Özçelik ise annesi tarafından baygın halde kurtarıldı. Alevler nedeniyle ikinci kez odaya giremeyen acılı anne ile oğlu hastanede tedaviye alındı.

ÇMO: Bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar nerede?
Artvin'de 8 kişinin öldüğü sel felaketiyle ilgili TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Mert Güvenç isyan etti: Uyardığımızda bizi vatan hainliğiyle suçlayanlar nerede?

Mehmet Topal'a yapılan saldırıda açıklama
Fenerbahçeli futbolcular Mehmet Topal ve Uygar Mert Zeybek'in içinde bulunduğu araca yapılan silahlı saldırı ile ilgili polisin düzenlediği ilk rapor ortaya çıktı.

-