Öğretmen ataması Şubat 2016 sonuçları açıklanıyor
Binlerce öğretmen adayının gözü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından internet üzerinden gerçekleştirilecek öğretmen atamaları sonuçlarında. Şubat 2016 öğretmen atamaları bugün gerçekleşecek. Peki; Öğretmen atama sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanıyor? Bu sorunun yanıtı MEB'den geldi.

Diyanet İşleri Başkanı ifade verecek
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Meral Akşener'in avukatlarının talebi üzerine 'kaset iddiasıyla hakaret' davasında tanık olarak ifade verecek. Mahkeme, Görmez'in yanısıra Kemalettin Özdemir'in de tanık olarak dinlenmeleri için Ankara Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne talimat yazılmasını kararlaştırdı.

Eğitime kar engeli
Yurdun doğu kesimlerinde etkili kar yağışı nedeniyle Kars, Bayburt ve Ağrı'da il genelinde, Erzincan, Muş, Ardahan, Tunceli ve Sivas'da bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.


Diyarbakır'da sağlık merkezine saldırı
Diyarbakır Ergani'deki aile sağlığı merkezine terör saldırısı düzenlendi. Saldırı sonrası çıkan yangın söndürüldü. Sağlık merkezinde maddi hasar oluştu.

Okullara bilardo masası projesi
Türkiye Bilardo Federasyonu, bilardonun okul sporları arasında kabul edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvurdu.

Sur şehitlerine veda
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen, Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ve Piyade Uzman Çavuş Osman Ateş ile polis memuru Mehmet Bora Tayfur için tören düzenlendi.

Tatilde ödeve Bakan Avcı’dan suçüstü
Ankara’da bir restoranın çocuk oyun odasında ödev yapan öğrencileri gören Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Millî Eğitim Müdürü’nü arayıp derhal ilgili okulların soruşturulması talimatını verdi.

HDP'liler İçişleri Bakanlığı'nda açlık grevine başladı
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde bir evin bodrum katında bulunan yaralıların alınması için İçişleri Bakanlığı’nda yaptıkları girişimlerin sonuç getirmediği gerekçesiyle, Bakanlık binasında açlık grevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, IŞİD'i 60-70'lerin sol hareketlerine benzetti
IŞİD'i ve eylemlerini eleştiren Mehmet Görmez, '1300-1400 yıldır kendi inancına Ezidi diyen insanlar bu topraklarda varlıklarını sürdürebilmişlerse' ifadesini kullanarak, bunun İslam'ın ve Müslümanların birlikte yaşama ahlakından ve hukukundan kaynaklandığını söyledi. İslamın radikalleşmediğini, radikalliğin İslamlaştığını öne süren Görmez, IŞİD'i, 60-70'lerin sol hareketlerine benzetti.

Fetva olayında flaş gelişme
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Diyanet'in sitesinde bir vatandaşın sorusu üzerine verilen ve ciddi tartışma yaratan yanıt hakkında konuştu. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Elvan, ''Bilgi işlem Dairesi Başkanı açığa alındı'' dedi.

Mustafa Koç'tan TEV'e tarihi bağış
Mustafa V. Koç’un sevenleri, dedesi Vehbi Koç’un kurucusu olduğu Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) tarihinin bağış rekorunu kırdırdı. Koç Ailesi’nin çelenk yerine hayır kurumlarına bağış yapması isteğine saygı gösteren Koç’un sevenleri, TEV’e 3 bin 500’ün üzerinde çelenk bağışı yaptı. Koç için yapılan bağışlar, bugüne kadar yapılan en yüksek bağışı 8’e katladı.

TÜİK 'İllerde Yaşam Endeksi' araştırmasına göre eğitimde en iyi il
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) dün ilk defa açıkladığı ‘İllerde Yaşam Endeksi’ araştırmasında eğitimde en iyi il, Tunceli oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir ilk 30’a bile giremedi. Hakkari ise son sırada yer aldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Bu tam bir vahşet
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Diyarbakır'daki bir okula karne töreni sırasında yapılan saldırı ile ilgili olarak konuştu. Avcı, 'Bunun artık her hangi bir değerle, her hangi bir siyasi, kültürel, ideoloji, din, her ne ise, her hangi bir gerekçe ile ger eklendirilebilecek olay değil. Bu tam bir vahşet, Bu tek örnek de değil.' dedi.

Milyonlarca öğrenciyi sevindirecek genelge 81 ile gönderildi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullara gönderdiği 18 Ocak tarihli yazıyla yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesini istedi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla gönderilen yazıda, “Öğrencilerimizin başlayacak olan yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi konusunda gereğini rica ederim” denildi.

Selahattin Demirtaş'tan eşiyle ilgili açıklama
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş'ın 774 gün rapor alarak işe gitmediği iddiasına ilişkin, 'Eşim Başak Hanım, bir süre önce bebek beklerken, maalesef ki doğum yapmadan bebeği karnındayken kaybetmiş ve bir dizi ameliyat geçirmek durumunda kalmıştır' değerlendirmesinde bulundu.

Öğretmen adayları dikkat!
Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yapılan değişiklik yürürlüğe girdi.

Davutoğlu: Cizre ve Yüksekova il merkezi olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkâri ile Şırnak şehir merkezlerinin Yüksekova ile Cizre’ye kaydırılacağını açıkladı. Yeni anayasa konjonktürü son bir haftadaki gelişmelerle zehirlense de umudunu koruduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Selahattin Demirtaş'ın eşiyle ilgili açıklama
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB), HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın öğretmen eşiyle ilgili bazı yazılı ve görsel medyada yer alan haberler ile ilgili, 'Bütün öğretmenlerin hastalığa bağlı aldıkları raporlarda olduğu gibi B.D'ye ait raporlar da anılan mevzuat hükümleri çerçevesinde yetkili idari birimler tarafından incelenerek, izne dönüştürülmüştür' açıklamasında bulunuldu.

Ünlü patronları bile bu yöntemle dolandırdılar
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığınca hazırlanan iddianameye göre Ahmet K., işadamlarının kimlik bilgilerini (ad-soyad, anne kızlık soyadı, GSM numarası, adres vb.) işbirlikçi banka personelinden öğrenerek, banka çağrı merkezlerini aradı.

Mehmet Görmez o fetvayla ilgili konuştu: Yanlış tercümeden...
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, önceki akşam TRT Haber, TRT Diyanet ve TRT Avaz’ın ortak yayınına katıldı.

TEOG sonuçları açıklandı
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı.

-