Org. Yaşar Güler: ''Çukurca'da ölüm kalım savaşı veriliyor''
Jandarma Genel Komutanı 'Çukurca'da çok önemli sonuçlar aldık, ölüm kalım savaşı veriliyor' dedi.

Köprüde öldürülen erin babası: ''Linç mi edildi, komutanı mı vurdu?''
Er Kurtuluş Kaya'nın darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde öldürülmesi hala aydınlanmadı. Baba Satılmış Kaya, video görüntülerine göre oğlunu sivillerin linç ettiğini, ancak askerlerin ifadelerinde, ateş etmeyi reddettiği için komutanı tarafından vurulduğunun yer aldığını söyledi. Otopsi raporunu beklediklerini belirten baba Kaya, devletten oğlunun ölümünü aydınlatmasını istedi.

''Tezkeresine 12 gün kalmıştı! Kınalı kuzumu linç edenler bulunsun''
20 yaşındaki er Kurtuluş Kaya’nın tezkeresine 12 gün kalmıştı. Kuleli’de kantinciydi.Darbe girişimi gecesi köprüde linç edilerek öldürüldü. Oğullarının öldürülüşünü videodan gören ailesi “Suçlular bulunsun” dedi.

Minik Dilara 13 tümörle yaşam savaşı veriyor
Samsun'da beyinciğinde 3, omuriliğinde 4 tümör bulunan 6 yaşındaki Dilara Gürdal, 3.5 yıldır yaşam savaşı veriyor. 4 kez ameliyat geçiren, kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören minik Dilara, ağır tedavi nedeniyle işitme kaybı da yaşadı.

Binali Yıldırım'dan 1915 açıklaması: Birinci Dünya Savaşı şartlarında yaşanmış sıradan olaylardan
Başbakan Binali Yıldırım KKTC'ye yapacağı ziyaret öncesi gündemi değerlendirdi. Yıldırım, Almanya Parlamentosu'nda 1915 olaylarını soykırım olarak niteleyen tasarının oylaması olumlu sonuçlanırsa ilişkilerin zedeleneceğini söyledi. Yıldırım 1915 olaylarını da sıradan bir olay olarak nitelendirdi.

Aşkale'de kurtuluş günü nefret törenine dönüştü
Erzurum'un Aşkale ilçesinde işgalden kurtuluşun 98. yılı anıldı. Ancak resmi yetkililerin de tam kadro katıldığı tören, sergilenen piyesle tam bir nefret suçu etkinliğine dönüştü. Bu piyeste Ermenilerin temsil ediliş biçimi akıllara durgunluk verdi.

FBI ile Apple arasında 'şifre savaşı'
ABD'de FBI ile Apple arasındaki 'şifre savaşı' sürerken tarafların karşı karşıya geldiği Temsilciler Meclisi'ndeki oturumda, sorunun ancak 'Kongre'de yapılacak bir düzenleme' ile çözülebileceği yaklaşımı ağırlık kazandı.

İngiltere Dışişleri Bakanı: Suriye'deki iç savaşı durduracak tek kişi Putin
İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, 'Bu gezegende bir telefonla Suriye'deki iç savaşa son verecek tek bir kişi var, o da (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin' dedi.

ABD'den Rusya'ya '3. dünya savaşı' yanıtı
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Rusya Başbakanı Medvedev'in kendilerine ve Arap ülkelerine seslenerek 'Üçüncü Dünya Savaşı olur' iması içeren mesajına dair konuştu. Toner, Rusya'yı Suriye'de durumu daha beter bir hale getirmekle ve siyasal çözüm arayışlarını zora sokmakla suçladı.

Rusya Başbakanı: ''ABD, Rusya ve hatta Türkiye dünya savaşını önlemeli''
RUSYA Başbakanı Dimitriy Medvedev, Suriye’de başlatılacak olası bir kara harekâtının dünya savaşına davet çıkarma anlamına geleceğini belirterek “ABD, Rusya ve hatta Türkiye dünya savaşı çıkmasını önlemeli” dedi.

Öteki tarafın çektiği hiç görülmemiş fotoğraflarıyla Vietnam Savaşı
Vietnam savaşını hep Amerikalılar'ın objektifinden gördük.

Üçüncü dünya savaşı çıkarsa kaçabileceğiniz 14 yer!
Son zamanlarda dünyada yaşanan gelişmeler kimilerine göre kıyamet alameti kimilerine göre üçüncü dünya savaşının işaretleri...

Mucize kurtuluş! 70 saat sonra sağ kurtarıldı
Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletinde heyelanın meydana gelmesinden 70 saat sonra bir kişinin sağ olarak kurtarıldığı bildirildi.

O savaş çıkarsa tekerleği yeniden icat etmek gerekecek!
Papa, Noam Chomsky, Thomas Piketty... Her geçen gün bir başka isimden ‘Üçüncü Dünya Savaşı’ öngörüsü geliyor. Türkiye’nin Rusya ile yaşadığı gerilimi, yurtta ve cihanda ‘yeni bir genel savaşın habercisi’ olarak yorumlayan da çok. Bu savaşın çoktan başladığını söyleyen dahi var. Kim, neyi iddia ediyor? Kıyamet kapıda mı? Sonrasında ne yaşayacağız? Nasıl ayakta kalacağız?

Türk öğrenci ABD’de yaşam savaşı veriyor
Tıp eğitimi almak için geldiği New York’ta geçirdiği rahatsızlığın ardından komaya giren 22 yaşındaki Türk öğrenci Mahmut Dinç, yaklaşık 10 aydır yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

Huffington Post'dan ilginç çıkış... 'Erdoğan seçim için iç savaşı bile göze aldı'
​Almanya’da Focus Dergisi işbirliği ile Almanca yayın yapan The Huffington Post gazetesi, Türkiye analizinin yer aldığı “Erdoğan, seçim zaferi için iç savaş riskini aldı” başlıklı haberinde, son dönemde Türkiye'de yaşanan gelişmeleri okuyucularına aktardı. Gazeteci Benjamin Prüfer'in imzasıyla yayınlanan haber, kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve Almanca konuşulan ülkelerdeki diğer yayın organları tarafından da kullanılmaya başlandı.

Sinan Şamil Sam yaşam savaşı veriyor
'Boğazın Boğası' lakaplı Kıtalararası Dünya Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, hastanede yaşam savaşı veriyor. Uzun zamandır karaciğer yetmezliği yaşayan Sam'ın durumu kritik.

Depoda 6 çocukla yaşam savaşı
ADANA'da eşinin 6 çocuğu ile ortada bıraktığı 32 yaşındaki Hülya Demir, tuvaleti, banyosu olmayan depoda yaşam savaşı veriyor.

Mucize kurtuluş!
İZMİR'in Foça ilçesinde, alkollü olarak kullandığı otomobiliyle 30 metrelik yardan denize uçan otomobilin sürücüsü 35 yaşındaki Derya Koçyiğit kazayı hafif yaralı atlattı.

Beyin kanaması geçiren Taha Ülgü, dört yıldır yaşam savaşı veriyor
Okula başlamasına günler kala parkta oynarken yüksekten düşerek beyin kanaması geçiren, iki kez ameliyat olan ve yatağa bağlı yaşayan 10 yaşındaki Taha Ülgü'nün durumu yürekleri sızlatıyor.

Milli judocu Burcu Hantuk yaşam savaşı veriyor
16 yaşındaki milli sporcu Burcu Hantuk'un kolunda başlayan ödem yayıldı.

-