Karadeniz'de Rusya-ABD gerginliği
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Karadeniz üzerinde bir Rus savaş uçağının ABD'ye ait bir askeri keşif ve gözetleme uçağına önleme yaptığını bildirdi.

PKK'dan Derecik'te üs bölgesine saldırı
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde bulunan askeri üs bölgelere bir grup PKK'lı teröristler tarafından otomatik silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçleri, saldırıya anında karşılık verdi.

Karadeniz'de korkutan görüntü
Ordu’nun Perşembe ilçesinde sahilden yaklaşık bir kilometre açıkta sabah saatlerinde hortum oluştu.

Meteorolojiden ani sel uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Samsun, Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Artvin'le ilgili uyarı geldi. Rize ile Artvin'de şiddetli yağışların ani sel ve heyelana yol açabileceği işaret edilerek, tedbirli olunması istendi.

Karadeniz'de av tüfekleriyle terörist avı
Ordu’nun Mesudiye ilçesi Topçam bölgesinde teröristlerin kurduğu pusu sonucu 3 askerin şehit edilmesi, 2 askerin ağır yaralanmasının ardından Karadenizliler terörist avına çıktı.

Orta Karadeniz için uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz'de kuvvetli ve çok kuvvetli yağışların beklendiğini duyurdu.

Kilis'te özel güvenlik bölgesi kararı 15 gün uzatıldı
Kilis Valiliği, Suriye sınırında 15 gündür uygulanan 'özel güvenlik bölgesi' uygulamasının 15 gün süreyle ikinci kez uzatıldığını duyurdu.

Karadeniz'de PKK operasyonlarına köylüler de silahlarıyla katılıyor
PKK'nın Karadeniz'de Giresun ve Gümüşhane'de eylemler gerçekleştirmesi üzerine bu iller ile Ordu'nın kırsalında özel harekat ve jandarma komando timleri operasyonlara başladı.

Gaziantep'te özel güvenlik bölgesi ilanı
Gaziantep'in Karkamış ilçesinde, Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri yakınındaki ada bölgesinin 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

Çok sayıda kentte dün akşam yaşanan elektrik kesintisine açıklama
İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin çok sayıda kentinde akşam saatlerinden itibaren ilçe ilçe elektrik kesintileri yaşandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada arızanın Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağış nedeniyle yüksek gerilim hatlarında geçici arıza yaşanması olarak duyurdu.

Hakkari'de özel güvenlik bölgesi ilanı
Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde bazı bölgelerin, 18 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği açıklandı.

Mersin'de 5 mahalle kuduz risk bölgesi ilan edildi
Mersin'in Tarsus ilçesinde sahibini ısırdıktan sonra ölen köpeğin kuduz olduğunun belirlenmesi üzerine ilçede 5 mahalle kuduz risk bölgesi ilan edildi.

Tunceli'deki 11 bölgede geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi
Tunceli Valiliği 11 bölgede 1 Mart ile 1 Eylül tarihleri arasında geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

Kars'ta ''özel güvenlik bölgesi'' ilanı
Kars'ta, meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesi amacıyla Sarıkamış ve Kağızman ilçesindeki bazı bölgelerin 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği bildirildi.

Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova'da özel güvenlik bölgesi
Hakkari Valiliği'nden, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde bazı alanların 15 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği bildirildi.

Bir kilogram fındık getirene bir kilogram hamsi
Fındık fiyatları çok sert düştü... Öyle ki Trabzon’da bir balıkçı ileride fındık fiyatlarının önümüzdeki dönemde pahalanacağını düşünerek bir kilogram fındık verene bir kilogram hamsi veriyor. Yaptığı ticaretin tam olarak ne getireceğini bilmediğini ifade eden balıkçı Osman Doğru, “Halkımız şu an tedirgin. Ben de tedirginim. Kar mı ettim yoksa zarar mı ettiğim ileri ki günlerde belli olacak” dedi.

Batı Karadeniz, Ege ve Marmara için fırtına uyarısı
Mereoroloji Genel Müdürlüğü; Batı Karadeniz’in batısı, Ege ve Marmara bölgelerinde fırtına beklendiğini duyurdu.

Rusya, Karadeniz bölgesinde orduları alarma geçirdi
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle Rusya Güney Askeri Bölgesi’ndeki birliklerin alarm konumuna geçirildiğini duyurdu.

Çatışma bölgesindeki çocuklar...
2010 yılında Hakkari’ye giderek “polise taş atan çocukların' ruhsal durumunu inceleyen Psikanalist ve Psikiyatr Dr. Ayla Yazıcı, çatışma bölgesindeki çocukların durumu ile ilgili çok çarpıcı bir analizde bulundu. Yazıcı, 'Bu tip ortamlarda büyüyen çocuklar için bu nedenle ölüm kararı vermek, intihar bombacılığı zor değil. Yaşam yerine onurlu ölüm özdeşleşilen kavramlar haline gelebiliyor' dedi.

Hakkari'nin 4 ilçesinde 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması
Hakkari Valiliği, Şemdinli, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçesi sınırlarında bulunan pek çok yeri 14 günlük 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan etti.

Karadeniz'de Rus ve Amerikan uçakları arasında tehlike yakınlaşma
CNN'de yer alan habere göre 25 Ocak günü Karadeniz'de bir Rus savaş uçağı Amerikan Hava Kuvvetleri'ne ait uçağın 5 metre yakınına kadar geldi.

-