Tunceli'deki 11 bölgede geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi
Tunceli Valiliği 11 bölgede 1 Mart ile 1 Eylül tarihleri arasında geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

Kars'ta ''özel güvenlik bölgesi'' ilanı
Kars'ta, meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesi amacıyla Sarıkamış ve Kağızman ilçesindeki bazı bölgelerin 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği bildirildi.

Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova'da özel güvenlik bölgesi
Hakkari Valiliği'nden, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde bazı alanların 15 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği bildirildi.

Bir kilogram fındık getirene bir kilogram hamsi
Fındık fiyatları çok sert düştü... Öyle ki Trabzon’da bir balıkçı ileride fındık fiyatlarının önümüzdeki dönemde pahalanacağını düşünerek bir kilogram fındık verene bir kilogram hamsi veriyor. Yaptığı ticaretin tam olarak ne getireceğini bilmediğini ifade eden balıkçı Osman Doğru, “Halkımız şu an tedirgin. Ben de tedirginim. Kar mı ettim yoksa zarar mı ettiğim ileri ki günlerde belli olacak” dedi.

Batı Karadeniz, Ege ve Marmara için fırtına uyarısı
Mereoroloji Genel Müdürlüğü; Batı Karadeniz’in batısı, Ege ve Marmara bölgelerinde fırtına beklendiğini duyurdu.

Rusya, Karadeniz bölgesinde orduları alarma geçirdi
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle Rusya Güney Askeri Bölgesi’ndeki birliklerin alarm konumuna geçirildiğini duyurdu.

Çatışma bölgesindeki çocuklar...
2010 yılında Hakkari’ye giderek “polise taş atan çocukların' ruhsal durumunu inceleyen Psikanalist ve Psikiyatr Dr. Ayla Yazıcı, çatışma bölgesindeki çocukların durumu ile ilgili çok çarpıcı bir analizde bulundu. Yazıcı, 'Bu tip ortamlarda büyüyen çocuklar için bu nedenle ölüm kararı vermek, intihar bombacılığı zor değil. Yaşam yerine onurlu ölüm özdeşleşilen kavramlar haline gelebiliyor' dedi.

Hakkari'nin 4 ilçesinde 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması
Hakkari Valiliği, Şemdinli, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçesi sınırlarında bulunan pek çok yeri 14 günlük 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan etti.

Karadeniz'de Rus ve Amerikan uçakları arasında tehlike yakınlaşma
CNN'de yer alan habere göre 25 Ocak günü Karadeniz'de bir Rus savaş uçağı Amerikan Hava Kuvvetleri'ne ait uçağın 5 metre yakınına kadar geldi.

Guardian: Schengen Bölgesi iki yıl askıya alınabilir
Avrupa'nın 26 ülkesinde pasaportsuz seyahat sağlayan Schengen anlaşması, göçmen krizi nedeniyle tehlikede.

Kriz çıktı, Obama felaket bölgesi ilan etti
ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.

Doğu Karadeniz itirazları kabul edildi
TEMA Vakfı'nın Doğu Karadeniz'de yürütülen HES ve Yeşil Yol Projesi gibi birçok plan için Danıştay'a yaptığı itiraz kabul edildi. Yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Meteoroloji'den ilginç uyarı: Uçaklar felakete yol açabilir
Uzmanlar, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışının ardından özellikle yüksek kesimlerde çığ tehlikesinin baş gösterdiğini, bölgeden geçen uçakların da bu çığ tehlikesini tetikleyebileceğini söyledi.

Rusya ile Karadeniz'de yine 'gemi krizi'
Kırım enerji şirketi Chernomorneftegaz'ın gemisinin Karadeniz’deki ilerleyişinin Türk bandıralı ticari bir gemi tarafından aksatıldığı iddia edildi.

Türkiye Fırat'ın batısını kapattı
Fırat Nehri'nin batısındaki Ada bölgesi 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Türk vatandaşı basketbolcu Ali Karadeniz, ABD'de ölü bulundu
Bir dönem Türkiye'de de forma giyen, ABD asıllı Türk vatandaşı basketbolcu Michael Wright (Ali Karadeniz), ABD'de çöp poşetinin içinde ölü bulundu.

Obeziteden daha tehlikeli!
Bilim adamları göbek bölgesindeki yağların obeziteden daha tehlikeli olduğunu ileri sürdü.

İki Kıta'yı da aydınlatacak en büyük enerji gemisi
Gana ve Endonezya'yı aydınlatacak iki enerji gemisini uğurlayan Karadeniz Holding, 460 megavatlık Orhan Ali Khan'ın yapımına başladı. CEO Remzi Karadeniz, 'Dünyanın en büyük enerji gemisini yapıyoruz' dedi

PKK'nın açılım grubu deşifre oldu
İstihbarat birimleri, 12 kişiden oluşan PKK terör örgütünün Karadeniz Açılım Grubu'nu deşifre etti.

Karadeniz'de tekne faciası
Ukrayna’nın Odessa ilinde bir gezi teknesinin alabora olması sonucunda, 16 kişi hayatını kaybetti.

Meteorolojiden uyarı!
Türkiye sert sıcaklık düşüşü yaşayacak. En sert düşüş ise Marmara Bölgesi'nde olacak. Özellikle yarın şiddetli yağmur bekleniyor. Yağışların, sel tehlikesi oluşturabileceği yönünde uyarılar var.

-