Kur'an tahrifi: 'Bilenlere sorun' ifadesi 'Tevrat ve İncil alimlerine sorun' diye değiştirildi
'Zaman Gazetesi, Kur’an’ın 16. Suresi olan Nahl’in 43. âyetini tahrif etti, ayetteki 'Bilenlere sorun' ifadesini, 'Tevrat ve İncil alimlerine sorun' diye değiştirdi'. İddiayı Habertürk yazarı Murat Bardakçı gündeme getirdi. Tahrifat Zaman'ın, günümüz Türkçesine uyarladığı Elmalılı Hamdi Yazır'ın 'Hak Dini Kur'an Dili' adlı tefsirinde yapıldı.

Cemaatçilerden darbe gecesi Erdoğan'ın halka çağrısı sonrası şok ifadeler
​15 Temmuz darbe girişimi gecesi internet üzerinden canlı yayın yapan STV eski muhabiri Şemsettin Efe ve Zaman Gazetesi eski yazarı Kerim Balcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı darbeye karşı koymaya çağıran konuşmasını duyunca şoke oldu.

''İnsanlık dersi'' verdi, hediye edilen ATV ile kazada hayatını kaybetti
Böbrek nakil sırasını kendisinden daha ağır durumda olan kıza verdiği için Mesut İrvül'e hediye edilen ATV, hayatına mal oldu.

Kardeşinin ardından yazdı: ''Çok acılı olur mu böyle ölümler?''
13 Mart 2016'da Ankara'da yaşanan terör saldırısında üniversite öğrencisi Kerim Sağlam da hayatını yitirmişti. Eskişehir'de okuyan 23 yaşındaki Kerim, Ankara'ya ablasını ziyaret gitmişti. Kerim'in ölümünün ardından, ablası Pınar Sağlam sosyal medyada kardeşinin ölümünden sonra hissettiklerini yazdı.

Mahkeme zorunlu din dersini iptal etti
Antalya'nın Kumluca ilçesinde bir ilkokulda 4'üncü sınıf öğrencisinin anne ve babası ateist oldukları gerekçesiyle çocuklarına verilen zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf tutulmasına ilişkin açtıkları davayı kazandı.

Emekli ol bu olay kapansın
11 öğrenci ve 1 veliye cinsel istismarda bulunmaktan 274.5 yıl hapsi istenen Keçiören İmam Hatip Lisesi Kuran öğretmeni Sefer A.’nın emekli olmasını, okul yönetimi ve sendikanın istediği ortaya çıktı. Öğretmen emekliye ayrıldığında idari soruşturma düşüyor ve olayın üstü idari yönden kapanmış oluyor.

Fransa'nın Migennes kentinde 'güvenlik gerekçesiyle' Türkçe dersleri yasaklandı
Fransa'nın Migennes kenti Belediye Başkanı François Boucher, kendi bölgesindeki okulda 'güvenlik gerekçesiyle' Türkçe ve Arapça yabancı dil derslerini yasakladı.

Türkiye’deki okullara kodlama dersi
Sanayi Bakanlığı resmi Twitter hesabı “@TCSanayi” üzerinden yeni müjdeyi verdi. Okullara kodlama, yazılım dersi geliyor.

Emekli albay ve eşinden insanlık dersi
Emekli olan Albay Mazhar Küçüksakarya ve eşi Mukaddes Hanım, doğuştan nörolojik hasta olan Gineli bir çocuğa 5 yıldır kendi evlatları gibi bakıyor.

Kuran kursu faciasında dikkat çeken ayrıntı
Diyanet müfettişleri, Diyarbakır’da 6 çocuğun öldüğü Kuran kursu faciasını araştırdı. Sadece gündüz eğitim ruhsatına sahip kurs, güvenlik nedeniyle denetlenememiş.

Kur'an kursu faciasında yürek burkan detay: 5 çocuk üst üste öldü!
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde Kur'an Kursu'nda çıkan yangınla ilgili yürek yakan detaylar gün yüzüne çıktı. 5 öğrencinin cesetleri balkon kapısı önünde üst üste bulunmuş.

Kur'an kursunda facia! 6 çocuk can verdi, 3 çocuk yaralı
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi Karaağaç Köyü'ndeki Kur'an kursunda elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 6 çocuk yanarak can verdi, 3 çocuk yaralandı.

Kuran-ı Kerim'i tüm dünyaya göndereceğiz
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dünyanın birçok ülkesinde Kur’an-ı Kerim’e hasret Müslümanların olduğunu söyleyerek, 'Biz Ankara Sincan’da bulunan Matbaamızda 24 Saat Kur’an-ı Kerim basarak bu Kuran’a hasret ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimize göndereceğiz' dedi.

İlkokullarda seçmeli Arapça dersi
Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yabancı diller arasında yer alan Arapça için de öğretim programı hazırladı. Öğrenciler istemeleri halinde, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda yabancı dil olarak Arapça da öğrenebilecek.

Mendil satan Suriyeli çocuklardan insanlık dersi
Bahçelievler'de mendil satarak ailesine katkıda bulunan Suriyeli iki kardeşin, kendilerine ikram edilen simidin bir kısmını karıncalara yedirmeleri dikkat çekti.

İşte dünyanın en eski Kuran-ı Kerim'i
Dünyanın en eski Kuran'ı olabilecek el yazmaları, İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi tarafından ortaya çıkarıldı.

''Kadir Gecesi'' O gece melekler, Rablerinin izniyle her bir emir için inerler
Kadir Gecesi'nden Mekke devrinde nazil olan ve Kur'an'ın doksan yedinci sûresi olan beş ayetlik Kadir Suresi'nde bahsedilir. Bu surede Kur’an’ın indirildiği Kadir Gecesi'nden bahsedildiği için bu sureye Kadir Suresi denmiştir. Kadir, 'azamet' ve 'şeref' demektir.

Dünyaca ünlü yıldız Müslüman oldu
Sürdürdüğü hızlı hayatı ve bir türlü kurtulamadığı alışkanlıklarıyla gündemden düşmeyen Lindsay Lohan, önceki gün elinde bir Kur'an ile görüntülenince Müslüman olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Erdoğan'a davet: ''Kur'an üzerine yemin et''
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni dörtlükle seslendi.

Kur'an-ı Kerim tasarımlı pasta ile ilgili inceleme başlatıldı
Başkanlıktan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde 'Müftülükte Kur'an-ı Kerim Tasarımlı Pasta Skandalı' başlıklı haberlerin yer aldığı ifade edildi.

Ali Uçar'ın hayat hikayesi, canlı yayında herkesi duygulandırdı
Metroda kitap okurken fotoğrafı çekilerek sosyal medyaya yüklendikten sonra hakkında çeşitli yorumlar yapılan Ali Uçar Beyazıt Öztürk'ün konuğu oldu.

-