Türkiye’deki okullara kodlama dersi

Sanayi Bakanlığı resmi Twitter hesabı “@TCSanayi” üzerinden yeni müjdeyi verdi. Okullara kodlama, yazılım dersi geliyor.Emekli albay ve eşinden insanlık dersi

Emekli olan Albay Mazhar Küçüksakarya ve eşi Mukaddes Hanım, doğuştan nörolojik hasta olan Gineli bir çocuğa 5 yıldır kendi evlatları gibi bakıyor.


Kuran kursu faciasında dikkat çeken ayrıntı

Diyanet müfettişleri, Diyarbakır’da 6 çocuğun öldüğü Kuran kursu faciasını araştırdı. Sadece gündüz eğitim ruhsatına sahip kurs, güvenlik nedeniyle denetlenememiş.

Kur'an kursu faciasında yürek burkan detay: 5 çocuk üst üste öldü!

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde Kur'an Kursu'nda çıkan yangınla ilgili yürek yakan detaylar gün yüzüne çıktı. 5 öğrencinin cesetleri balkon kapısı önünde üst üste bulunmuş.Kur'an kursunda facia! 6 çocuk can verdi, 3 çocuk yaralı

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi Karaağaç Köyü'ndeki Kur'an kursunda elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 6 çocuk yanarak can verdi, 3 çocuk yaralandı.

Kuran-ı Kerim'i tüm dünyaya göndereceğiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dünyanın birçok ülkesinde Kur’an-ı Kerim’e hasret Müslümanların olduğunu söyleyerek, 'Biz Ankara Sincan’da bulunan Matbaamızda 24 Saat Kur’an-ı Kerim basarak bu Kuran’a hasret ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimize göndereceğiz' dedi.

İlkokullarda seçmeli Arapça dersi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yabancı diller arasında yer alan Arapça için de öğretim programı hazırladı. Öğrenciler istemeleri halinde, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda yabancı dil olarak Arapça da öğrenebilecek.

Mendil satan Suriyeli çocuklardan insanlık dersi

Bahçelievler'de mendil satarak ailesine katkıda bulunan Suriyeli iki kardeşin, kendilerine ikram edilen simidin bir kısmını karıncalara yedirmeleri dikkat çekti.

İşte dünyanın en eski Kuran-ı Kerim'i

Dünyanın en eski Kuran'ı olabilecek el yazmaları, İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi tarafından ortaya çıkarıldı.

''Kadir Gecesi'' O gece melekler, Rablerinin izniyle her bir emir için inerler

Kadir Gecesi'nden Mekke devrinde nazil olan ve Kur'an'ın doksan yedinci sûresi olan beş ayetlik Kadir Suresi'nde bahsedilir. Bu surede Kur’an’ın indirildiği Kadir Gecesi'nden bahsedildiği için bu sureye Kadir Suresi denmiştir. Kadir, 'azamet' ve 'şeref' demektir.

Dünyaca ünlü yıldız Müslüman oldu

Sürdürdüğü hızlı hayatı ve bir türlü kurtulamadığı alışkanlıklarıyla gündemden düşmeyen Lindsay Lohan, önceki gün elinde bir Kur'an ile görüntülenince Müslüman olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Erdoğan'a davet: ''Kur'an üzerine yemin et''

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni dörtlükle seslendi.

Kur'an-ı Kerim tasarımlı pasta ile ilgili inceleme başlatıldı

Başkanlıktan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde 'Müftülükte Kur'an-ı Kerim Tasarımlı Pasta Skandalı' başlıklı haberlerin yer aldığı ifade edildi.

 Ali Uçar'ın hayat hikayesi, canlı yayında herkesi duygulandırdı

Metroda kitap okurken fotoğrafı çekilerek sosyal medyaya yüklendikten sonra hakkında çeşitli yorumlar yapılan Ali Uçar Beyazıt Öztürk'ün konuğu oldu.

Kendisiyle dalga geçene insanlık dersi verdi

Ali Uçar 28 yaşında. İzmir'de yaşıyor. Ali'yi dünden beri neredeyse herkes tanıyor. Sebebi ise, onun metroda fotoğrafının çekilip sosyal medyada paylaşılması. Ali'nin fotoğrafını çekip paylaşan kişi, onun kitap okumasını ''kız tavlamak'' için nitelendirdi.

DİĞER "kuran i kerim dersi" LİNKLERi

kuranı kerım derslerı -1

Kuranı Kerimi güzel ve doğru bir şekilde okumayı 18 derste öğreten interaktif

Kuran-ı Kerim Öğreniyorum. Elifbe.net. Elif Be Dersleri. 1. Ders Harfler ve çıkış

Okuyun. Kuran-ı Kerim. Kurân Elifbâsı · Kuran-ı Kerim (1) ...span

FATİH ÇOLLAK İLE KUR N-I KERÎM, TALİM ve TASHÎH-İ HURÛF DERSLERİ

Tecvidli Kuran Öğreniyorum Hafız Davut Kaya - Internet Archive

Kuran-ı kerim > Kuran-ı kerim öğreniyorum (Sesli elifba) ... 1. Ders Harfler ve

1 Ağu 2011 ... Kuran Öğreniyorum videoları izle, Kuran Öğreniyorum - Harflerin telaffuzu (1.

Kuran-ı Kerim Dersleri isimli çalma listesi - Dailymotion

Kurana İman, Kuran Videoları İzle, Kuran Dinle & Meal Dinle, Kuran Radyosu,