B12 vitamini kaynağı besinler
Sürekli yorgunluk hali, konsantrasyon eksikliği, bellek zayıflığı, sinirlilik ve depresyon sorunu B12 vitamini bakımından yetersiz beslenme neticesinde görülebilir. Uzun süren B12 eksikliği ise kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere bazı diğer ciddi hastalıklara zemin hazırlayabilir.

CHP'li Böke: Alman Lisesi Müdürü, İstanbul Valisinden daha güvenilir istihbarat kaynağı
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, İstanbul ve Ankara'daki bombalı saldırılara değinerek, 'Alman Lisesi Müdürü, İstanbul valisinden daha güvenilir bir istihbarat kaynağı haline geldi. İstanbul'un ortasında bir maçın oynanmasından dahi korkar haldeyiz. İstikrardan geriye sadece korkunun istikrarı kaldı' dedi. Böke, HDP'yi de eleştirdi, 'Yine PKK-AKP masasından bir medet umuyor' ifadesini kullandı.

Ölümsüzlüğün kaynağı Kazdağlarından çıktı
Çanakkale sınırlarında kalan ve bünyesinde 32 endemik bitki türünü barındıran Kazdağlarında şimdi de ’ölümsüzlük mantarı’ olarak da bilinen ’Reishi’ mantarı türüne rastlandı. Ancak uzmanlar uyarıyor, reishi mantarı kesinlikle yenmiyor ve bu şekilde satanlara da itibar edilmemesi gerekiyor. Ancak reishi mantarı ilaç sanayinde kullanılıyor. Bu yüzden köylüler için yeni bir kazanç kapısı olabilir.

Polen tam bir şifa kaynağı
Polen tüketimi, başta karaciğer hastalıkları olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geliyor.

Şifa kaynağı boza
Özellikle kış günlerinin vazgeçilmez lezzeti bozanın bu faydalarını biliyor muydunuz?

Muharrem ayının en önemlisi aşureyi yemek için 7 neden
Muharrem ayında yapılıp komşularla paylaşılan aşure, aynı zamanda bir şifa kaynağı. Bağışıklığı kuvvetlendirip vücut direncini artırmasından kalp ve damar sağlığına, depresyonu önlemesinden çocuklarda büyümeyi desteklemeye dek birçok faydası bulunan aşurenin faydalarını içine eklenen besinler arttırıyor.

İlk izler IŞİD'i gösteriyor
Reuters'a konuşan iki üst düzey Türk güvenlik kaynağı, Ankara'da gerçekleşen saldırılarda ilk bulguların IŞİD'i işaret ettiğini söyledi.

Yumurtanın sarısına dikkat!
En önemli protein kaynaklarından biri olan ve özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olan yumurtanın sarısının renk tonları farklıdır. Peki bu renk tonu farklılığı neden kaynaklanıyor?

Ortalıkta dururken, köylülerin geçim kaynağı oldu
Akseki'de Toros Dağlarında yetişen iğneli andız ağacının olgunlaşmış kozalaklarını toplayan aileler, sonbahar döneminde bu kozalaklardan pekmez üretiyor.

İşte PKK'nın en büyük gelir kaynağı, sizler de teröre katkı sağlıyor olabilirsiniz
İstihbarat birimleri tarafından hazırlanan raporda, son dönemlerde hain saldırılarını artıran PKK'nın en önemli gelir kaynağının sigara kaçakçılığı olduğu vurgulandı.

Bu ilçenin geçim kaynağı şok etti
Suriye’deki iç savaştan kaçanlar, Türkiye’nin sınır hattındaki ilçelere yerleşiyor. Kilis Elbeyli de göçmenlerin yerleştiği ilçelerden biri. Elbeylili gençler ise Suriyeliler ucuza çalıştırıldığı için iş bulamamaktan şikayetçi. Onlar da ‘geçinmek için’ yeni bir iş edinmiş: İnsan kaçakçılığı!

Diyarbakır'daki patlamanın kaynağı açıklandı!
Diyarbakır’da HDP mitinginde meydana gelen patlamanın piknik tüpünün içine yerleştirilmiş bombadan kaynaklandığı tespit edildi.

CHP kaynağı açıkladı
Maliye eski Bakanı Temizel: 'AK Parti'nin hesabı doğru değil'. Maliye eski Bakanı ve CHP İzmir Milletvekili adayı Zekeriya Temizel, AK Pariti'nin CHP'nin seçim vaatlerine yönelik yaptığı hesapların doğru olmadığını söyledi.

İnternetin kaynağı bu binada!
Fotoğrafta görülen bu gizemli yapıt aslında en yoğun çalışılan en yoğun internet trafiğinin olduğu binadır.

Hastalıklardan Kızılderililerin şifa kaynağı ile korunun
Kızılderililerin şifa kaynağı olarak bilinen ekinezya, bağışıklık sistemini uyarıcı etki yapıyor. Bu özelliği de kış aylarında sık görülen nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlardan korunmada rol oynuyor.

-