Üniversitede nevruz gerginliği
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde toplanan bir grup öğrencinin nevruz kutlamak için ateş yakmasına polis izin vermedi. Polisler dağılmayan öğrencilere biber gazlı müdahalede bulundu.

Doğu Anadolu'da kar
Doğu Anadolu Bölgesi'nde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi, birçok ilde hava sıcaklığı sıfırın altında ölçüldü.

Tunceli'deki 11 bölgede geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi
Tunceli Valiliği 11 bölgede 1 Mart ile 1 Eylül tarihleri arasında geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

O müdür tutuklandı
Çanakkale'deki bir lisenin müdürü İ.K., kız öğrencilerini elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Kars'ta ''özel güvenlik bölgesi'' ilanı
Kars'ta, meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesi amacıyla Sarıkamış ve Kağızman ilçesindeki bazı bölgelerin 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği bildirildi.

Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova'da özel güvenlik bölgesi
Hakkari Valiliği'nden, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde bazı alanların 15 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiği bildirildi.

Bakanlık AA'nın haberini yalanladı
Anadolu Ajansı'nın gündüz saatlerinde geçtiği, Bakan Efkan Ala'nın '18 canlı bomba eylemi önlendi' haberine İçişleri Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Müdür yardımcısından öğrenciye: ''Bu bacaklarla otobana çık''
İddiaya göre; Tarsus Cengiz Topel Lisesi'nde geç kalan kız öğrenciye müdür yardımcısı, ''Bu bacaklarla otobana çık'' dedi. Öğrenci ve ailesi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Mardin'de kaçırılan Anadolu Ajansı muhabiri 3 kişi serbest bırakıldı
PKK'lılar tarafından kaçırılan 3 Anadolu Ajansı muhabiri, serbest bırakıldı

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AA muhabirlerinin kaçırılmasına tepki
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, PKK'nın Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerini kaçırmasına tepki gösterdi. Çelik, 'Mardin'de PKK'nın 3 Anadolu Ajansı muhabirini kaçırması alçakça bir eylem. Gazetecileri hedef alarak terörün gerçek yüzünü örtbas etmeye çalışıyorlar' dedi.

PKK'lılar Anadolu Ajansı muhabirlerini kaçırdı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde Anadolu Ajansı adına haber takibi yapan 3 gazeteci, PKK'lılar tarafından kaçırıldı.

Üniversitede afiş arbedesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde özel güvenlik görevlilerinin öğrencilerin kantine astıkları afişleri sökmesi nedeniyle arbede yaşandı. Kantine giren çevik kuvvet polisleri öğrencilere biber gazlı müdahalede bulundu.

Avrupa'da Türk derbisi Fenerbahçe'nin
Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu 6. hafta mücadelesinde Fenerbahçe, Anadolu Efes'i 77-73 yendi ve namağlup liderliğini sürdürdü.

Çatışma bölgesindeki çocuklar...
2010 yılında Hakkari’ye giderek “polise taş atan çocukların' ruhsal durumunu inceleyen Psikanalist ve Psikiyatr Dr. Ayla Yazıcı, çatışma bölgesindeki çocukların durumu ile ilgili çok çarpıcı bir analizde bulundu. Yazıcı, 'Bu tip ortamlarda büyüyen çocuklar için bu nedenle ölüm kararı vermek, intihar bombacılığı zor değil. Yaşam yerine onurlu ölüm özdeşleşilen kavramlar haline gelebiliyor' dedi.

Hakkari'nin 4 ilçesinde 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması
Hakkari Valiliği, Şemdinli, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçesi sınırlarında bulunan pek çok yeri 14 günlük 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan etti.

Guardian: Schengen Bölgesi iki yıl askıya alınabilir
Avrupa'nın 26 ülkesinde pasaportsuz seyahat sağlayan Schengen anlaşması, göçmen krizi nedeniyle tehlikede.

Resmen açıklandı: Evet hata var
Anadolu Üniversitesi tarafından “AÖF sınavında mükerrer soru krizi yaşandı” haberine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada 'Bir soruda yapılan değişiklik testte aynı bilginin sorgulandığı iki farklı sorunun yer almasına neden olmuştur. Bir mükerrerlik söz konusudur.' ifadeleri yer aldı.

Türkiye’de en iyi kış fotoğrafı çekilecek 10 yer
Kışın Anadolu farklı bir güzelliğe bürünür. Bembeyaz örtünün süslediği göller, ağaçlar ve yapılar unutulmayacak kareler ortaya çıkarır.

Kriz çıktı, Obama felaket bölgesi ilan etti
ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.

İstanbul'un 7 ilçesinde elektrik kesintisi
İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan yedi ilçesinde 14 Ocak Perşembe günü elektrik kesintisi yaşanacak.

Atanacak 30 bin öğretmenin yüzde 70'i Doğu ve Güneydoğu'da görev yapacak
MEB, şubat ayında 30 bin öğretmen atayacak. Atanacak öğretmenlerin yüzde 70'i Doğu ve Güneydoğu'ya gönderilecek. Öğretmenler ilk kez oryantasyon eğitimi alacak.

-