PKK'dan Derecik'te üs bölgesine saldırı
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde bulunan askeri üs bölgelere bir grup PKK'lı teröristler tarafından otomatik silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçleri, saldırıya anında karşılık verdi.

İstanbul'un bazı ilçelerinde 2 gün elektrik kesintisi!
Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere 6 Eylül'de elektrik verilemeyecek. Avrupa yakasında ise planlı yatırım, bakım ve onarım çalışması nedeniyle 7 Eylül'de, 13 ilçenin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

İstanbul'da 1 Eylül'de elektrik kesintisi
Anadolu Yakası'nda Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerinde, 1 Eylül'de elektrik kesintisi yapılacak. 

İstanbul'da elektrik kesintisi
İstanbul'un Anadolu yakasında yarın bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.

İstanbul'da elektrik kesintisi!
Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere 9 Ağustos'ta elektrik verilemeyecek.

'Barış Bildirisi' imzacısı 21 akademisyen görevinden uzaklaştırıldı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Barış Bildirisi'ne imza atan 21 akademisyen görevlerinden uzaklaştırıldı. Kampus önünde basın açıklaması yapmak isteyen akademisyenlere polis izin vermedi. Akademisyenler Eğitim Sen binasında açıklama yaptı.

Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı!
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, HSYK'nın talebi doğrultusunda Bakırköy Adliyesi, Küçükçekmece Adliyesi ve Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verdi. Anadolu Adalet Sarayı'nda da görevli 110 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.

Anadolu Ajansı'ndan, katliamla dalga geçen muhabirle ilgili açıklama
Fransa, Nice'deki terör saldırısı sonrası Twitter'da, katliamla dalga geçen ve kendisini Anadolu Ajansı muhabiri olarak tanıtan kişiye tepki yağdı. Anadolu Ajansı, bu kişinin sürekli çalışanları olmadığını ve kurumla ilişiğinin kesildiğini duyurdu.

Gençliğe Hitabe'yi okudu, yazılı savunması istendi!
Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrenicisi B.Ö. ve 2 arkadaşı, karne töreninde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudukları için disipline sevk edildi. Okul yönetimi B.Ö. ve iki arkadaşının yazılı savunmasını istedi.

İstanbul'da elektrik kesintisi!
Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 27 Haziran'da elektrik verilemeyecek.

167 yıllık Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde karma eğitim sona eriyor!
167 yıllık Beyoğlu Anadolu Lisesi karma eğitime veda ediyor. Okula gelecek eğitim öğretim dönemi itibarıyla sadece kız öğrenci alınacak. Karara, veli ve öğrenciler tepki gösterdi.

Bildiri yayımlayan liseye polis baskını!
Liselerde başlayan bildiri ve protesto dalgasına Eskişehir'deki 3 lise de katıldı, liseliler ayrı ayrı bildiri yayımlayarak birlik çağrısı yaptı. Samsun Anadolu Lisesi’ne de polis baskın düzenledi.

İnatçı yolcular, uçağı Sabiha Gökçen'e uçurdu
Anadolu Jet Havayolları'nın Adana-Sabiha Gökçen seferini yapan uçak, Marmara bölgesinde etkili olan yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'na yönlendirildi. 183 yolcunun 159'u Atatürk Havalimanı'ndan çıkış yaparken, uçaktan inmeyen 24 yolcu için uçak yaklaşık 3 saatlik beklemenin ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na uçuruldu.

İstanbul'un 10 ilçesinde elektrik kesintisi
İstanbul Adalar, Ataşehir, Beykoz, Kadıköy, Kartal, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla ve Ümraniye'nin bazı mahallelerine 24 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.

Kilis'te özel güvenlik bölgesi kararı 15 gün uzatıldı
Kilis Valiliği, Suriye sınırında 15 gündür uygulanan 'özel güvenlik bölgesi' uygulamasının 15 gün süreyle ikinci kez uzatıldığını duyurdu.

İstanbul'da 17 Mayıs'ta elektrik kesintisi
İstanbul'un Beykoz, Adalar, Kadıköy, Pendik, Sultanbeyli, Kartal, Ataşehir, Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar, Tuzla ve Sancaktepe ilçelerinde bazı mahallelere 17 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.

Gaziantep'te özel güvenlik bölgesi ilanı
Gaziantep'in Karkamış ilçesinde, Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri yakınındaki ada bölgesinin 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

İstanbul'da elektrik kesintisi 
Pendik, Adalar, Kadıköy, Ümraniye, Beykoz, Ataşehir, Üsküdar, Tuzla, Şile, Sancaktepe, Kartal ve Maltepe'nin bazı mahallelerine 13 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.

İstanbul'da 11 ilçede elektrik kesintisi
Anadolu Yakası'ndaki 11 ilçeye, 12 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek

Kadıköy Anadolu Lisesi'nde dayak skandalı
Kadıköy Anadolu Lisesi’nde devrecilikle öğrencilerin dövüldüğü öne sürüldü. Veliler, okul yönetiminin sessiz kalmasıyla soluğu savcılıkta aldı. Öğrencilerin ağzına zorla sigara konduğu ve banyoda dövüldükleri söyleniyor.

İstanbul'da 12 ilçede elektrik kesintisi
İstanbul'un Anadolu Yakası'nda 12 ilçede bugün elektrik kesintileri uygulanacak.

-