Guardian: Schengen Bölgesi iki yıl askıya alınabilir

Avrupa'nın 26 ülkesinde pasaportsuz seyahat sağlayan Schengen anlaşması, göçmen krizi nedeniyle tehlikede.Resmen açıklandı: Evet hata var

Anadolu Üniversitesi tarafından “AÖF sınavında mükerrer soru krizi yaşandı” haberine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada 'Bir soruda yapılan değişiklik testte aynı bilginin sorgulandığı iki farklı sorunun yer almasına neden olmuştur. Bir mükerrerlik söz konusudur.' ifadeleri yer aldı.


Türkiye’de en iyi kış fotoğrafı çekilecek 10 yer

Kışın Anadolu farklı bir güzelliğe bürünür. Bembeyaz örtünün süslediği göller, ağaçlar ve yapılar unutulmayacak kareler ortaya çıkarır.

Kriz çıktı, Obama felaket bölgesi ilan etti

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.İstanbul'un 7 ilçesinde elektrik kesintisi

İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan yedi ilçesinde 14 Ocak Perşembe günü elektrik kesintisi yaşanacak.

Atanacak 30 bin öğretmenin yüzde 70'i Doğu ve Güneydoğu'da görev yapacak

MEB, şubat ayında 30 bin öğretmen atayacak. Atanacak öğretmenlerin yüzde 70'i Doğu ve Güneydoğu'ya gönderilecek. Öğretmenler ilk kez oryantasyon eğitimi alacak.

Anadolujet'e ait yolcu uçağına yıldırım isabet etti

İstanbul'da üç saatlik rötarın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkış yapan Anadolujet'e ait yolcu uçağına kalkıştan sonra yıldırım isabet etti. Uçak bir saat sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'na geri dönerken yolcuların bekleyişleri uçağın yere inmesinden sonra da sürdü. Tahliyeyi gerçekleştirecek merdiven aracın da bozuk olması sebebiyle yolcuların uçakta da 45 dakika beklediği öne sürüldü.

Doğu Anadolu'da 1065 köy yolu kapandı

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle Doğu Anadolu Bölgesi’nde 1065 köy yolunun merkezle bağlantısı kesildi.

O parti kapanıyor

Emine Ülker Tarhan'ın Genel Başkanı olduğu Anadolu Partisi'nin kapanma kararı aldığı öğrenildi. 2014 yılı Ekim ayında CHP Ankara Milletvekili ve YARSAV eski Başkanı Emine Ülker Tarhan'ın partisinden istifa ederek kurduğu Anadolu Partisi, geride bıraktığı 1 yılın sonunda kapanıyor.

Türkiye Fırat'ın batısını kapattı

Fırat Nehri'nin batısındaki Ada bölgesi 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Adalet Sarayı'nın tuvaletinde şarjörü dolu silah!

Dünyanın en büyük adalet sarayı olarak bilinen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nın tuvaletinde silah bulundu.

Anadolu beyaza büründü

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunun Bolu kesiminde kar yağışı etkili oluyor. Ankara'da ise önce şiddetli yağış, ardından kar geldi. Ankara beyaza büründü.

İstanbul'da elektrik kesintisi

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Kadıköy ve Pendik'in bazı mahallelerinde 13 Kasım'da elektrik kesintisi yapılacak.

Obeziteden daha tehlikeli!

Bilim adamları göbek bölgesindeki yağların obeziteden daha tehlikeli olduğunu ileri sürdü.

Kar yağışının ilk görüleceği bölge Doğu Anadolu

Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda bu gece yarısından itibaren karla karışık yağmur ve yüksek yerlerde kar yağışı görülecek.

DİĞER "ic anadolu bolgesi" LİNKLERi