Balık gibi koktuğu için işinden olacaktı
36 yaşındaki genç kadın nadir görülen 'balık kokusu sendromu' ile çevresinden tepki alarak yaşıyor. Kelly Fidoe-White isimli genç kadın kendi kokusunu balıksı ve soğansı olarak tanımlıyor.

Oyuncak bebeklerde büyük tehlike!
Alman yetkililer, hacker'ların bluetooth'u olan oyuncak bebeklere sızarak çocukların konuşmalarını dinleyebileceği uyarısında bulundu.

Onlar aslında çöptü ama şimdi
ABD’de Oregon eyaletinde bir sanat etkinliğinin malzemeleri çöplerdi. Denizlerdeki kirliğe dikkat çekmek için yapılan sanat çalışmasında sadecce sahiller vuran plastik eşyalar ve çöpler kullanıldı

Çocuğunuzun ruh sağlığı için bunları yapınız
İngiltere'de yapılan istatistikler; ruh sağlığı sorunlarının yarısından fazlasının 14 yaşında başladığını ve yüzde 75'inin de 18 yaşında ortaya çıktığını gösterdi. Kişisel gelişim üzerine olan 'Remente' uygulamasının CEO'su David Brudö ise çocukların ruh sağlığını olumlu yönde etkileyecek 6 maddeyi sıraladı. David Brudö'nün tavsiye ettiği, her gün yapılabilecek 6 yöntem ise şöyle:

Japon balığını ameliyat ettiler
İngiltere'de beyninde tümör olduğu anlaşılan Japon Balığı, 30 dakikalık operasyonla ameliyat edildi.

Görülmesi gereken 15 Orta Avrupa şehri
Orta Avrupa görülmesi gereken birbirinden muhteşem şehirlerle çok sayıda turistin rotasına girmeye başladı. Birbirine çok yakın mesafede bulunan ancak çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan Orta Avrupa şehirleri, geçmişle hala bağlarını koruyan kültürleri, yerel lezzetleri, tarihi ve özgün mimari dokusu ile ilgi oldukça ilgi görüyor.

Karaya vuran balinanın midesinden 30 plastik poşet çıktı
Norveç’in Bergen kenti yakınlarında Sotra adasında karaya vuran balinanın midesinden 30 plastik torba ile çok miktarda plastik madde çıktı.

Okumanın yeri olmaz
Dünyaca ünlü fotoğrafçı Steve McCurry, 'Okumak' adıyla bir kitap yayımladı. McCurry 30 ülkeden okuyan insan fotoğraflarını bu kitapta topladı. BBC Türkçe'de yer alan habere göre McCurry bu fotoğrafları çekerken okuyan bu insanlar kitaplarına dalmış, çekimden haberleri bile olmamıştı. Kitabın önsözünü yazan Paul Theroux, 'Okurlar ne yalnızdır ne de sıkılırlar; çünkü okumak aydınlatan bir sığınaktır' diyor. Theroux okuyan insanın yüzünde her zaman bir aydınlık görülebileceğini söylüyor. İşte 'Okumak' isimli kitaptan bazı kareler;

'Özgür kız' Ayşe teyzeye reklam teklifi yağıyor
60 yaşındaki Ayşe Kurucu, fotoğraf makinesini bindiği bir çiftin arabasında unutmasıyla tanınmıştı. Çift, Ayşe teyzeyi bulmak için sosyal medyada fotoğraf makinesinin içindeki fotoğrafları yayınlamıştı. Ayşe teyzenin hikayesi de o anda başlamıştı. Çünkü Ayşe Kurucu tek başına tam 25 ülke gezmişti.

Bu da 'Veysel Baba'nın çiftliği
Emekli olunca hayalini gerçekleştirerek kendisine bir hayvan çiftliği kuran hayvan ve doğa dostu Veysel Efe, beslediği güvercin, köpek, tavus kuşu ve Rus finosundan oluşan hayvan sürüsüne tilkiyi de ekledi. Su kanalında yavru halde gördüğü tilkileri köpek sanarak çiftliğine getiren Efe, diğer hayvanlarla birlikte tilkilerine de gözü gibi bakıyor.

Referandum olursa sonuç ne olur? (anket)
Bugün referandum olsa ne olur?

120 yaşına kadar yaşamak isteyenler için
Çin'de üretilen ve 1,1 metrelik boyutuyla adeta bir şemsiyeyi andıran dev Reishi mantarı görenleri hayrete düşürüyor.

Neden boşanıyoruz? İşte Türkiye'de en çok karşılaşılan boşanma nedenleri
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ailelerin yaşam biçimi ve değer yargılarına ilişkin araştırma yapıldı. Bu araştırmaya göre Türkiye'de en çok boşanma nedenleri ve boşanma oranları belirlendi...

İlhan Cavcav'ı kaybettik
Gençlerbirliği'nin efsane başkanı İlhan Cavcav tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uzun süredir ciddi sağlık problemleri ile mücadele eden Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, dün sabah saatlerinde beyin kanaması geçirmiş ve yoğun bakıma alınmıştı.

Bembeyaz dişleriniz olsun ister misiniz?
İşte evde yapabileceğiniz diş beyazlatma yöntemleri…

Bilim insanlarından korkutan açıklama
Bilim insanları, 21. yüzyılın sonuna kadar ılıman günlerin her yıl 10 gün daha azalacağına dikkat çekerek, ılıman havanın '18 ila 30 derece, düşük nemli ve az miktarda yağışlı hava' olarak tanımlanacağını bildirdi.

Reina saldırganı yakalandı
Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist Abdulkadir Masharipov İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen bir operasyonda oğlu ile birlikte yakalandı. Masharipov, 31 Aralık gecesi yeni yıla girdikten birkaç saat sonra elinde silahla Reina'ya girmiş, onlarca kişinin canını aldıktan sonra kayıplara karışmıştı. 17 gündür Türkiye'nin her yerinde aranan terörist, polis ekiplerinin yaptığı operasyonla ele geçirildi.

Onlar da bir zamanlar gençti
Politikacı denildiğinde akla genelde yaşlıca saçları ağarmış ya da dökülmüş hayatın yorgunluğu gözlerinden okunan yüzler aklımıza gelir. Ancak unutmayalım politikacılar da bir zamanlar gençtiler...

Mevlüt Mert Altıntaş’ın kız kardeşi ve annesi gözaltına alındı
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Aydın'da saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş’ın kız kardeşi ve annesi gözaltına alındı.

Suikastçinin kimliğini açıkladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'u öldüren suikastçinin kimliğini açıkladı. Soylu, saldırganın çevik kuvvette görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğunu duyurdu.

İşte Rus Büyükelçisi'ni vuran suikastçi
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a Ankara'da silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı, büyükelçinin bir sanat sergisine katılımı sırasında gerçekleşti. Anadolu Ajansı saldırganın düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Büyükelçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

-