ABD Savunma Bakanı'ndan YPG açıklaması
ABD'den YPG ile ilgili son dakika açıklaması geldi. ABD Savunma Bakanı Ash Carter, YPG'nin Fırat'ın doğusuna çekilmeye başladığını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın acı günü
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın annesi Mecbure Işık (78), vefat etti.

Soma maden faciasında Can Gürkan'dan skandal savunma!
Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6'sı tutuklu 46 sanıklı davanın, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, görülmesine 56 günlük aradan sonra yeniden başlandı. Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan ifadesinde 'Ülkemiz PKK, DHKP-C, FETÖ saldırısı altındadır. Bu örgütler Soma'yı da yapmışlardır' diye konuştu. Öte yandan Can Gürkan'ın müdafi Avukatı Kadir Çekin ise '15 Temmuz'un her şeye olduğu gibi bu yargılamaya da etkisi olacak, göreceksiniz' dedi.

Fikri Işık'tan 30 Ağustos törenleri hakkında yeni açıklama!
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, '30 Ağustos törenleriyle ilgili benim açıklamam, sadece 30 Ağustos törenlerindeki geçitlerde askeri araçların kullanılmayacağına yöneliktir. Kastım 30 Ağustos törenlerinin yapılması veya yapılmaması değildir. Onu hükümet değerlendirecektir.' dedi.

İşte Milli Savunma Bakanlığı'ndaki atamalar
Milli Savunma Bakanlığı'nın, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 94 general, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 22 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 44 general ile GATA Komutanlığı'ndan 6 general ve 1 amiralin çeşitli görevlere atanmalarına ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. İşte ataması gerçekleşen isimlerden bazıları ve milli savunma bakanı fikri ışık'ın atamalara yorumu.

TSK'da tarihi karar açıklandı
Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlandı.

Milli Savunma Bakanı açıkladı: Askerlik süresi kısalıyor!
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeni yapılanmasıyla ilgili konuştu. Bakan Işık, zorunlu askerliğin kısalacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Işık: ''Dere geçerken at değiştirilmez''
TSK'daki ihraçlar ve YAŞ kararlarıyla ilgili açıklamalar yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, darbe girişimi konusunda çözümün kilit isimlerinden birinin eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk olduğunu söyledi. ''Kuvvet komutanlarının görevlerine devam edip etmemesi YAŞ'ın konusu değil'' diyen Işık, ''Dere geçilirken at değiştirilmez'' ifadesini kullandı. Işık, 2000-2014 arasında askeri lise giriş sınavlarının sorularının çalındığı kanaatinde olduklarını da açıkladı.

262 askeri hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 262 askeri hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı.

Almanya Savunma Bakanı: ''Türkiye'ye baskı yapıyorum''
Almanya Parlamentosu'nun Ermeni soykırımını tanıyan kararının ardından Türkiye, Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü'nü ziyaretine izin vermemişti. cuma günü üssü ziyaret eden Almanya Savunma Bakanı, izin vermesi için Türkiye'ye baskı yaptığını açıkladı.

Gençliğe Hitabe'yi okudu, yazılı savunması istendi!
Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrenicisi B.Ö. ve 2 arkadaşı, karne töreninde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudukları için disipline sevk edildi. Okul yönetimi B.Ö. ve iki arkadaşının yazılı savunmasını istedi.

Uluslararası ödeme sistemi Paypal'dan şok Türkiye kararı
Sırada özellikle internetten alışveriş yapanları ilgilendiren bir haber var. İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi Paypal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Annesini ve 9 aylık kızını öldüren kadından kan donduran savunma
Kayseri'de 9 aylık bebeğini ve annesini bıçakla öldüren kadın mahkemede, 'Annem ben uyuyunca eve erkek alıp kızıma tecavüz ettirecekti. Kızımı korumak için öldürdüm' dedi.

İsrail Savunma Bakanı istifa etti
İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, görevinden ve İsrail parlamentosu Knesset'teki üyeliğinden istifa etti.

Demirören: Süper Lig'de hakem sistemi değişiyor
Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören, büyük ihtimalle 6 hakemden, eskisi gibi 3 hakemli sisteme geçeceklerini söyledi.

Milli Savunma Bakanı'ndan kadın general açıklaması
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yazılı olarak cevapladığı önergede TSK’da görev yapan kadın general/amiral bulunmadığını belirterek, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı’nda değerlendirmeye alınacak kadın albaylar hakkında takdir yetkisinin YAŞ üyelerine ait olduğu kaydedildi.

Yargı sistemi değişiyor!
İstinaf mahkemeleri 20 Temmuz’da 7 ilde faaliyete geçiyor. Sayıları önümüzdeki yıllarda 15’e çıkacak istinafların devreye girmesiyle iş yükü azalan Yargıtay ve Danıştay’ın rolü içtihat kararları vermekle sınırlı olacak. Değişim, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Türkiye Başsavcılığı’na dönüştürülmesiyle sürecek.

Bakan Işık: 'Başkanlık sistemine 2007'de geçildi'
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 'Aslında başkanlık sistemine 2007'de geçildi' dedi.

Almanya ve Fransa'dan Türkiye'ye özel vize sistemi
Almanya ve Fransa'nın, Ankara'nın vize muafiyeti için talep edilen şartları yerine getirmesi halinde Türk vatandaşlarına tanınacak olan vize serbestisine yeni şartlar getirmek istediği iddia edildi.

Malkoç: Başkanlık sistemi demeyelim. Cumhurbaşkanlığı sistemi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 'Bir topluluğa girip 'başkan' deyince 20 kişi varsa, 15'i bakıyor. Kimi berberler odası, kimi lokantacılar odası, kimi sınıf başkanı. O açıdan buna 'başkanlık sistemi' demeyelim. 'Cumhurbaşkanlığı sistemi' Türkiye'ye özgü bir modelle inşallah yapılacak.' dedi.

Başbakan Davutoğlu: Hedefimiz başkanlık sistemidir
Başbakan Davutoğlu Katar ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu.

-