Türkiye’de bir ilk! Denizaltıyla turistik gezi yapılacak
Turizmde alternatif arayışına giren yatırımcılar Türkiye’de bir ilke imza attı. İlk turistik denizaltı Antalya’da denize indirildi. Kanarya Adaları'ndan çıktığı yolculuğun ardından Antalya'ya gelen ve adına da Nemo denilen denizaltı nisan ayında Alanya’da turlara başlayacak. (CİHAN)

3 bin kişinin yaşadığı bu köye giden tek yol su kanalları!
Hollanda'nın Overijssel eyaletinde yer alan bu köyün adı Giethoorn... Köyde yaşanları sayısı ise 3 binden az. Ancak bu köyü ilginç kılan nüfusunun azlığı değil, köye gidecek bir araba yolunun olmaması. Köye gidenler kanalları kullanmak zorunda. Buraya ulaşım yalnızca motorlarla sağlanıyor. 3. yüzyıldan kalma olan bu köyde, bisiklet yolları da sonradan yapılmış. İşte o köyden kareler…

Bu sınav cevapları çok güldürüyor
İşte birbirinden komik sınav cevapları.


iPhone ve iPad için en etkili oyunlar
Mobil oyunlar ile eğlenceli dakikalar geçirmek mümkün. Ancak çok sayıda oyun var hangisiyle vakit geçirilmeli? Bu galerimizde iOS kullanıcılarının en çok beğendiği ücretsiz ve basit oyunları derledik. Çok fazla gerçekçiliğe girmeden, aksiyon ve şiddet ögelerini sınırlandırarak daha eğlenceli grafiklerle hazırlanmış oyunlar sizleri bekliyor.

Öteki tarafın çektiği hiç görülmemiş fotoğraflarıyla Vietnam Savaşı
Vietnam savaşını hep Amerikalılar'ın objektifinden gördük.

Rio Karnavalı başladı
Dünyanın en ünlü açıkhava eğlencelerinden biri olan Brezilya'daki Rio Karnavalı, Zika salgınına rağmen başladı. Belediye Başkanı karnavalın açılışında katılanları, Zika'ya önlem almaları için uyardı, kentin sembolik anahtarını Kral Momo'ya teslim etti, 5 günlük festival resmen başladı.

Pelin Öztekin ile Kıvanç Arslan nişanlandı, işte paylaştıkları nişan fotoğrafları
Oyuncu Pelin Öztekin ve Kıvanç Arslan, evlilik yolunda ilk adımı attı.

Rujlarını dağıtarak fotoğraf çekiyorlar! Nedeni ise...
Geçen yılın son aylarından itibaren Instagram'da kırmızı ya da bordo rujları doğru düzgün sürülmemiş, yüzlerine dağılmış kadın fotoğrafları dolaşıyor. Üstelik aralarında ünlü kadınlar da var. Nedeni ise rahim ağzı kanserine karşı bilinçlendirmek.

Uykuyu bambaşka bir biçimde yaşayan 15 insan
İnsanın uykusu gelince yer farketmeyebiliyor. İşte söz konusu uyku olunca şartları zorlayan insanlar...

David Bowie'nin vasiyeti!
David Bowie’nin vasiyeti açıklandı. Ünlü şarkıcının vasiyetinde küllerinin Endonezya’nın Bali Adası’nda Budist geleneklerine uygun şekilde gömülmesi var.

İşte Türk sinemasında yüzyılın filmleri
Edebiyat dergisi Notos, 2016 yılını Türk sinemasına ayırdı. Sinema ve edebiyat dünyasından 383 kişinin sorgulandığı uzun bir çalışma sonrası 287 filmden oluşan listeden 'Yüzyılın 40 Filmi' seçildi.

Samsung Galaxy S7 hangi özelliklere sahip olacak?
Samsung, önümüzdeki ay MWC 2016 öncesinde yeni amiral gemisi Galaxy S7’yi duyuracak. Beklenen yeni modelde Samsung dünyasında ilk kez göreceğimiz özellikler de yer alacak. İşte bu özellikler arasından bazıları diğerlerine göre daha dikkat çekici.

Süper Lig'de forma giyen 24 yeni transfer
Spor Toto Süper Lig'de ikinci devresinde iki müsabaka dışında oynanan maçlarda 10 takım 24 transferine şans verdi.

Sosyal medyanın yeni fenomeni
İşini severek yapmanın meyvelerini her geçen gün sosyal medyadaki hayran sayısını artırarak toplayan Evan Antin, Instagram'ın en sevilen veterineri. ABD, Kaliforniya'da yaşayan ve veterinerlik yapan 30 yaşındaki Evan Antin, People dergisi tarafından da 'En Seksi Veteriner' seçildi.

Mutlaka izlemeniz gereken 11 film
'Film Loverss' adlı sinema sitesi, 'Into The Wild - Özgürlük Yolu'nu sevenlerin mutlaka izlemesi gerektiği 11 filmi sıraladı.

-