Emekli SAT Binbaşı: ''Onlar birer ölüm makinesi''
Darbe girişiminin yaşandığı gece, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırmaya gidenler Türkiye’nin en iyi eğitimli askerleri, SAT komandoları arasından seçilmişti. Planları suya düşen darbecilerin bir kısmı o gün bugün kayıp. Onların neler yapabileceğini en iyi bilen isimlerden biri, eski bir SAT komando eğitimcisi, Emekli SAT Binbaşı Levent Bektaş Hürriyet'e anlattı.

Taksim kırmızı-beyaz!
CHP'nin çağrısıyla Taksim Meydanı'nda 'Cumhuriyet ve Demokrasi' mitingi yapıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla Taksim Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, 'Türkiye laiktir, laik kalacak', Mustafa Kemal'in askerleriyiz', Yağma yok Cumhuriyet var' şeklinde sloganlar attı. Programda, sanatçı Menderes Samancılar ve Atahol Behramoğlu kısa bir selamlara konuşması yaptı, Onur Akın mini bir konser verdi. İşte mitingden kareler...

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'na operasyon
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda görevli, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 283 askerin, '15 Temmuz'da, TRT'nin Oran'da bulunan tesislerini 'IŞİD geliyor' diye bastıkları, yayını keserek sözde bildiriyi okuttukları' ve 'Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'yı kaçırdıkları' iddiasıyla gözaltına alındıkları ifade edildi.

Fethullah Gülen'in Türkiye'deyken kullandığı oda
Darbe girişimi kapsamında, FETÖ'yle bağlantılı olduğu iddiasıyla Yamanlar Kolejinin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale A.Ş'ye kayyum atandı. Yamanlar Koleji'nde, Fethullah Gülen'in, Türkiye'de yaşarken kullandığı ve özel görüşmelerini yaptığı iddia edilen odada da arama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otelde yaşanan şiddetin izleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otele yapılan saldırı. Darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırının izleri olayın şiddetini ortaya koyuyor.

Şehit olan ikiz polisler toprağa verildi
Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan Adanalı ikiz polisler 25 yaşındaki Ahmet ile Mehmet Oruç, düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Dün gece Türkiye
Türkiye'nin birçok kentinde binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara indi ve yaşanan darbe girişimini protesto etti.

TBMM'ye atılan bomba sonrası dehşet fotoğraflar
Uçaktan atılan bombanın, meclisin Dikmen giriş kapısı yakınlarına düşmesinin ardından Genel Kurul salonuna duman dolsa da milletvekilleri ve basın mensupları çalışmayı sürdürdü.

Fransa'daki saldırının dehşeti fotoğraflarda!
Fransa’nın güneyindeki Nice’de, kent merkezinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün (Bastille Günü) kutlaması yapan kalabalığın içine daldı.

Sıcaktan bunalıp evinin salonuna havuz yaptı
Şanlıurfa'da sıcaklardan bunalan Haşim Kılıçoğlu, üç odalı evinin salonuna 3 metre eninde 4 metre boyunda briket ve naylon branda kullanarak yüzme havuzu yaptı.

Gelecek 10 yılın gözde meslekleri
Günümüzde teknoloji hayatımızdaki değişimlerde belirleyici rol oynuyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde de meslek popülerliğini belirleyen en önemli unsur yine teknoloji. Uygulama geliştiriciliği, bilgi güvenliği analistliği, tıbib sonografi uzmanlığı gibi alanlarda, ortalama yüzde 20’lik bir büyüme olacağı tahmin ediliyor.

Dünyanın en güvenli ve huzurlu 10 ülkesi
Küresel Barış Endeksi 2016 raporuna göre yaşanacak en güvenli ülkeler belirlendi. 163 ülkenin olduğu raporda Türkiye 145. sırada yer aldı. İşte en güvenli 10 ülke.

Gemlik’te ağlara takıldı...Yarım ton ağırlığında!
Bursa'nın Gemlik ilçesi açıklarında, yarım ton ağırlığında güneş balığı yakaladı.

Türkiye'de en çok satılan 10 otomobil
Türkiye'de, yılın ilk yarısındaki ithal araç satışı, yerlilerin iki katını aştı. İşte Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Türkiye pazarında yılın ilk yarısında, toplamda en çok satılan otomobil ve hafif ticari araç markaları...

Türkiye'nin en büyük nehri Mardin'e geliyor!
Atatürk Baraj Gölü'ndeki suyun 221 kilometrelik kanal sayesinde ulaştırılmasıyla Mardin adeta nehre kavuşacak.

Ronaldo'nun yüzüne konan kelebek fenomen oldu
Fransa-Portekiz EURO 2016 finalinde sakatlanarak gözyaşlarına boğulan Ronaldo'nun o esnada yüzüne konan kelebek sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bu bir mucize!
Zonguldak'ta, 50 metre yükseklikten şarampole devrilen araç, ağaçlara takılarak durabildi.

Aşiret düğününde gelin ve damada tepsi tepsi para yağdı!
Şanlıurfa’da 29 yaşındaki Serkan Oflaz ile 22 yaşındaki öğretmen Ebru Boz’un düğün töreninde, davetliler genç çifte dolar yağdırdı.

İki katlı şehir tesadüfen bulundu!
Bayburt'ta, hiçbir yapı malzemesi kullanılmadan yer altında kayaların oyulmasıyla inşa edilen ve hangi amaçla yapıldığı hakkında ise çeşitli rivayetler bulunan Aydıntepe Yeraltı Şehri, ziyaretçilerini bekliyor.

Patlamanın şiddetiyle beton delindi!
İstanbul Valliği'nden yapılan son açıklamada ölü sayısının 42 olduğu belirtildi. 10'u yabancı uyruklu 42 kişi hayatını kaybetti, 239 yaralıdan 109'u taburcu edildi. Atatürk Havalimanında yaşanan terör saldırısının şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı. Havalimanı kapısından girerek polislerle çatışan ve vurulduktan sonra kendini patlatan canlı bombanın verdiği hasar gözler önüne serildi.

Kazım Koyuncu, ölümünün 11. yılında anıldı
Yakalandığı kansere yenik düşerek 33 yaşında 25 Haziran 2005’te sevenlerine veda eden “Şair ceketli çocuk” Kazım Koyuncu ölümünün 11. yılında anıldı.

-