İran'da 1979 kışında Şah Pehlevi Hanedanı'nı devirerek iktidara gelen Ayetullah Humeyni İran'ın tüm yapısını değiştirerek ülkeyi bir İslam devleti haline getirdi. İran toplumunu baştan sona değiştiren İran İslam Devrimi 20. yüzyılın en önemli dönüm noktalarından birisi oldu. İşte 1979 öncesi İran'dan fotoğraflar...

İşte zeki insanlarda dikkat çeken 8 özellik.

Türk yemeklerinin ünü sınırlarımızı çoktan aştı. Peki yabancılar en çok hangi Türk yemeklerini beğeniyor. İşte BuzzFeed'de yapılan listeye göre en lezzetli 27 Türk yemeği... (Not: Yoğurt listede yok. Nedeni yoğurdu tüm yemeklerle birlikte önermeleri)

Limonun kabuğu da kendisi de çok faydalı. İçine limon suyu ilave ettiğiniz ılık su, sabahları güne taze bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. Kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Neden mi?

Soma faciasının üzerinden 1 yıl geçti ve o gün hayatını kaybenden 301 madencinin ardından bu görüntüler hafızalara kazındı.

Her mevsim aynı yerde ve aynı pozu veren yaşlı çift sizi de duygulandıracak.

Fotoğraflar Güney Sudan'da Dinka Kabilesi'nin hayatını gösteriyor.

Bulutlar bazen öyle şekillere giriyor ki görenlerin kimi korkuyla kimi de hayranlıkla onları saatlerce izlemeyi tercih ediyor.

Son 10 yılda kelimenin tam anlamıyla beton yığınına dönen İstanbul'da, parklarda, ağaçlık alanlarda gezmek artık hayalken, nefes almak da her geçen gün zorlaşıyor...

Yapacağınız bu testten 17 ve üzeri puan almanız klinik anlamda bir depresyon olasılığını düşündürüyor. Teste başlamadan önce kalem kağıt alın ve soruları yanıtlayın. İşte o sorular…

Birkaç damla erimiş metalin üzerine sıçramasıyla yaşanabilecek faciayı göze alıp, karpuzun içine sıvı alüminyum döken adam, deneyin sonunda sanat eseri ortaya çıkarıyor.

Yargıladıkları kişileri kendi usullerine göre cezalandıran IŞİD, şimdi de bir kadını öldürdüğü iddia edilen kişinin kafasını ezdi.

Deneyinin adına '‘Her Gün 10 Kola’' adını veren George Prior, deneyinin adından da anlaşılacağı gibi 1 ay boyunca her gün 10 kutu kola içti.

Birçok insan zararlı olduğunu bilmesine rağmen sivilceleriyle oynamadan duramaz. ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'in programına konuk olan Dr. Mehmet Öz sivilceler için sıkmak yerine bambaşka bir öneri getirdi: İğneyle delmek.

Tuğçe Ergişi'den Yılmaz Morgül operasyonu! ‘Bu Tarz Benim’ yarışmasıyla ünlenen Tuğçe Ergişi, Yılmaz Morgül’e olan benzerliğiyle sosyal medyada epey konuşulmuştu.

DİĞER "foto galeri" LİNKLERi