İtalya'da şiddetli deprem!
İtalya’nın orta bölgesinde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 14’e çıktığı belirtildi.

New York'ta üniversite okudu, Londra'da master yaptı, şimdi Kastamonu'da çiftçi
İzmir’de doğdu, İstanbul’da büyüdü, New York’ta üniversite okudu, Londra’da yüksek lisans yaptı. Sibel Güdek 30 yaşında. Türkiye’nin en fazla göç veren illerinden Kastamonu Daday’da çiftçilik yapıyor. Onu köyüne geri getiren ne şehir yaşamının stresi ne de doğanın cazibesi. “Verimli topraklar boş ve bu, büyük fırsatlar sunuyor” diyor.

Polis, intihara kalkışan genç kadını böyle kurtardı
Antalya’da intihar etmek için falezlere çıkan bir kadın, arkasından fark ettirmeden yaklaşan polis memuru tarafından son anda kurtarıldı.

Erdoğan'ın büstü için 500 demokrasi nöbetçisinin saç teli kullanıldı
Malatya'da bir heykeltraş, demokrasi nöbetlerine katılan 500 gönüllüden topladığı saç tellerini, silikon malzemeden yaptığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büstünde kullandı.

Türkiye'de darbeler tarihi...
Cunta, darbe, postmodern darbe, muhtıra... Ya da e muhtıra, bildiri, kalkışma ve girişim... 93 yıllık tarihinde sık sık bu kavramlarla tanıştı, bu kavramları bizzat yaşadı Türkiye. Tam geride bıraktık derken, bir yenisiyle tanıştı.

Medeniyetten uzakta su üstünde bir ömür
Fransız fotoğrafçı Réhahn Croquevielle, hayatlarını su üstünde geçiren 'Bajau'ların yaşamına ışık tutan birbirinden ilginç fotoğraflar çekti.

7620 metreden paraşütsüz atladı
Amerikalı hava dalışçısı Luke Aikins, 7620 metreden kendini boşluğa bıraktı. Bu atlayışı paraşütsüz gerçekleştirerek rekor kırdı. İşte bu atlayıştan nefes kesen kareler...

Her yerde aranan 9 firari general!
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın önceki gün CNN TÜRK canlı yayınında açıkladığı firari 9 generalin kimler olduğu ortaya çıktı. Aranan 311 askerden general olan 9 isim, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) kritik görevlerde bulunmuşlardı.

Gülen'in sağ kolu Cevdet Türkyolu ve Pensilvanya'daki Gülen malikanesi!
Fethullah Gülen'in tekme tokat dövdüğü cemaatin 'Uzun Cevdet' lakaplı süper imamı Cevdet Türkyolu kimdir? İşte Fethullah Gülen'in dolar milyarderi sağ kolu Cevdet Türkyolu'nun hayatı...

Yarım gün doktor, yarım gün çoban!
Bosna Hersek'in kuzeydoğusundaki Zvornik şehrinde yaşayan Mehrudin Sabic, günün yarısında doktor, kalan yarısında çoban olarak çalışıyor.

Emekli SAT Binbaşı: ''Onlar birer ölüm makinesi''
Darbe girişiminin yaşandığı gece, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırmaya gidenler Türkiye’nin en iyi eğitimli askerleri, SAT komandoları arasından seçilmişti. Planları suya düşen darbecilerin bir kısmı o gün bugün kayıp. Onların neler yapabileceğini en iyi bilen isimlerden biri, eski bir SAT komando eğitimcisi, Emekli SAT Binbaşı Levent Bektaş Hürriyet'e anlattı.

Taksim kırmızı-beyaz!
CHP'nin çağrısıyla Taksim Meydanı'nda 'Cumhuriyet ve Demokrasi' mitingi yapıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla Taksim Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, 'Türkiye laiktir, laik kalacak', Mustafa Kemal'in askerleriyiz', Yağma yok Cumhuriyet var' şeklinde sloganlar attı. Programda, sanatçı Menderes Samancılar ve Atahol Behramoğlu kısa bir selamlara konuşması yaptı, Onur Akın mini bir konser verdi. İşte mitingden kareler...

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'na operasyon
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda görevli, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 283 askerin, '15 Temmuz'da, TRT'nin Oran'da bulunan tesislerini 'IŞİD geliyor' diye bastıkları, yayını keserek sözde bildiriyi okuttukları' ve 'Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'yı kaçırdıkları' iddiasıyla gözaltına alındıkları ifade edildi.

Fethullah Gülen'in Türkiye'deyken kullandığı oda
Darbe girişimi kapsamında, FETÖ'yle bağlantılı olduğu iddiasıyla Yamanlar Kolejinin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale A.Ş'ye kayyum atandı. Yamanlar Koleji'nde, Fethullah Gülen'in, Türkiye'de yaşarken kullandığı ve özel görüşmelerini yaptığı iddia edilen odada da arama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otelde yaşanan şiddetin izleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı otele yapılan saldırı. Darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele yapılan saldırının izleri olayın şiddetini ortaya koyuyor.

Şehit olan ikiz polisler toprağa verildi
Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan Adanalı ikiz polisler 25 yaşındaki Ahmet ile Mehmet Oruç, düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Dün gece Türkiye
Türkiye'nin birçok kentinde binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara indi ve yaşanan darbe girişimini protesto etti.

TBMM'ye atılan bomba sonrası dehşet fotoğraflar
Uçaktan atılan bombanın, meclisin Dikmen giriş kapısı yakınlarına düşmesinin ardından Genel Kurul salonuna duman dolsa da milletvekilleri ve basın mensupları çalışmayı sürdürdü.

Fransa'daki saldırının dehşeti fotoğraflarda!
Fransa’nın güneyindeki Nice’de, kent merkezinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün (Bastille Günü) kutlaması yapan kalabalığın içine daldı.

Sıcaktan bunalıp evinin salonuna havuz yaptı
Şanlıurfa'da sıcaklardan bunalan Haşim Kılıçoğlu, üç odalı evinin salonuna 3 metre eninde 4 metre boyunda briket ve naylon branda kullanarak yüzme havuzu yaptı.

Gelecek 10 yılın gözde meslekleri
Günümüzde teknoloji hayatımızdaki değişimlerde belirleyici rol oynuyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde de meslek popülerliğini belirleyen en önemli unsur yine teknoloji. Uygulama geliştiriciliği, bilgi güvenliği analistliği, tıbib sonografi uzmanlığı gibi alanlarda, ortalama yüzde 20’lik bir büyüme olacağı tahmin ediliyor.

-