NASA öneriyor: Evin havasını bitkiler ile temizleyin
NASA hava kirliliğinin en büyük düşmanımız olabileceğine dair uyarılarda bulunuyor. Hava kirliliğine bağlı ölümlerin sayısının 3 milyonu bulduğu ve bu değerin dünyadaki ölüm vakalarının yüzde 5'ini oluşturduğu iddia ediliyor. NASA, kirliliğe karşı önlemi kapalı ortamlarda her 10 m² için bir bitki bulundurarak alabileceğimizi vurguluyor.

Efsane sanılıyordu! Yüzyıllardır kayıp olan şehir Heracleion bulundu
Yeryüzünden aniden kaybolmuş ve hiçbir izine rastlanamamış bir şehir. Heracleion antik kenti yüzyıllar sonra bir su altı arkeoloğu tarafından keşfedildi. İşte yüzyıllar sonunda izine rastlanmış antik kent hakkında ilginç bilgiler...

7,8 büyüklüğündeki depremden böyle kurtuldular
Yeni Zelanda'yı sallayan 7.8 büyüklüğündeki depremin ardından yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Bu kez de depremden kurtulan üç ineğin ilginç görüntüleri sosyal medyada yayıldı. Depremde 2 kişi hayatını kaybetmişti.

'Süper Ay' İstanbul'da böyle görüntülendi
1948'den bu yana ilk defa dünya'ya en yakın konuma gelen Ay, seyrine doyulmaz bir manzara oluşturdu. İstanbullular, bu doğa olayını görüntülemek için fotoğraf makineleri ve cep telefonlarına sarıldı.

Bu sevginin eşi, benzeri dünyada yok!
Türkiye, Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 78'nci yılında özlemle anıyor. Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla hayat yine durdu.

Diyarbakır'daki patlamadan fotoğraflar!
Diyarbakır'da E Tipi Cezaevi'ne yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan, daha önce polis okulu olarak kullanılan Emniyet Müdürlüğü ek binasının olduğu yerde bir patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binaların bazıları hasar gördü.

3. köprü açılışı ardından Mahmutbey kavşağında trafik!
Yavuz Sultan Selim köprüsünün açılmasıyla birlikte yükü daha da artan Mahmutbey kavşağında trafik yoğunluğu artarak sürüyor. Mahmutbey kavşağında artık günün her saatinde yoğun trafik görmek mümkün. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde ise yoğunluk araçların zaman zaman kontak kapatmasına neden oluyor.

Doğu kar altında!
Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte birçok yerde kar yağışı başladı. Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars ve Ağrı bu sabahtan itibaren karla kaplandı.

Ovit Tüneli'nde ışığa az kaldı
Rize'nin İkizdere ilçesindeki Ovit Dağı geçidinde yapımı süren ve 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun karayolu tüneli olan Ovit'te ışığın görülmesine metreler kaldı.

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in tatbikat fotoğrafları ortaya çıktı
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında cuntacı generali vurarak darbenin seyrini değiştiren kahraman Astsubay Halisdemir’in Pakistan'da katıldığı tatbikatın fotoğrafları ortaya çıktı.

Gökyüzünde bir anda belirdi
İzlanda'nın başkenti Reykjavik akşam saatlerinde karanlığa büründü. Şehrin büyük bölümünde sokak lambaları söndürüldü. Yetkililerden evlerde ışıkları kapatma çağrısı yapıldı.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda dikkat çeken kare!
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Çobanbey'e bağlı 2 köye operasyon düzenledi. Operasyonda, bir ÖSO mensubunun Kurtlar Vadisi dizisinin ana karakteri Polat Alemdar'ın t-shirt'ünü giymesi dikkat çekti.

Türk mühendisler, BMW'yi Transformers'a çevirdi
Türk mühendisler bir BMW'yi 8 ay gibi kısa bir sürede transformers'a dönüştürmeyi başardı. Bu başarılı proje yurt dışında da ses getirmeye başladı.

9 Eylül İzmir'in kurtuluşu...
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz'u başlattıktan sonra 9 Eylül 1922'de İzmir'in Yunanlılardan alındı ve özgürlüğün simgesi olarak o gün İzmir'in kurtuluşu olarak anılmaya başlandı. Türk Ordusu, İzmir'i tekrardan aldıktan sonra, düşman dahi olsa Yunanlıların bayrağına saygı göstermesi dillere destan olmuştur. İşte İzmir'in kurtuluşuna dair o destansı hikaye...

Korkutan görüntü
Rusya, Batı Sibirya'daki Kemerovo bölgesi sıradışı bir doğa olayına tanıklık etti.

Masum çocukları yine acımadan katlettiler!
Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin denetimindeki semte varil bombasıyla düzenlediği saldırı sonucu aynı aileden 15 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıdan ilk kareler!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ nun konvoyuna Artvin’ in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında ateş açıldı. Açılan ateşe korumaların karşılık vermesi sonucu çatışma çıktı. Kılıçdaroğlu, bu görüşmenin ardından, Artvin programını iptal etti. Kılıçdaroğlu ve konvoyundakiler, ardından jammer ve zırhlı araçlar eşliğinde Şavşat İlçesi'ne döndü.

ÖSO Cerablus'un merkezinde! İşte ilk fotoğraflar
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ve 50-60 kişilik keşif grubu Cerablus’un merkezine girdi. Bölgeden alınan istihbarata göre, bir kısım ÖSO unsuru ile 50-60 kişilik bir keşif grubu Cereblus’un merkezine girdi.

İtalya'da şiddetli deprem!
İtalya’nın orta bölgesinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 34’e çıktığı belirtildi.

New York'ta üniversite okudu, Londra'da master yaptı, şimdi Kastamonu'da çiftçi
İzmir’de doğdu, İstanbul’da büyüdü, New York’ta üniversite okudu, Londra’da yüksek lisans yaptı. Sibel Güdek 30 yaşında. Türkiye’nin en fazla göç veren illerinden Kastamonu Daday’da çiftçilik yapıyor. Onu köyüne geri getiren ne şehir yaşamının stresi ne de doğanın cazibesi. “Verimli topraklar boş ve bu, büyük fırsatlar sunuyor” diyor.

Polis, intihara kalkışan genç kadını böyle kurtardı
Antalya’da intihar etmek için falezlere çıkan bir kadın, arkasından fark ettirmeden yaklaşan polis memuru tarafından son anda kurtarıldı.

-