'Marksistim ve ateistim, benden nasıl FETÖ'cü çıkaracaklar merak ediyorum' diyen Doç. Dr. üniversiteden atıldı
FETÖ'cülük iddiasıyla önce açığa, ardından gözaltına alınan Tunceli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Candan Badem, şimdi de KHK ile üniversitedeki görevinden atıldı ve kamu görevinden men edildi. “Ateist ve Marksistim, benden nasıl Fethullahçı çıkaracaklar merak ediyorum” diyen akademisyen Badem'in gözaltına alınması 'OHAL fırsatçılığı' diye tepki görmüş ve serbest bırakılmıştı.

TEOG sonuçlarına göre boş kontenjanlara nakil işlemleri nasıl yapılır?
TEOG boş kontenjan MEB tarafından açıklanarak istenilen okula 'nakl işlemleri' E-Okul sitesinden yapılabilecek. Nakil konusunda 'açık lise' konusu dikkate alınarak üç kez işlem hakkı verilecek. Boş kontenjan ve nakil işlemleri iki site üzerinden gerçekleşecektir: E-Okul ve MEB

FETÖ'nün eski ''Ordu İmamı'' TSK'da nasıl gizlendiklerini anlattı
FETÖ'nün 1990'lı yıllarda 'Ordu İmamı' olan Said Alpsoy, TSK içindeki yapılanmayı anlattı. O dönemde yüzlerce astsubayın sorumlusu olduğunu belirten Alpsoy, kendilerini gizlemeleri için TSK mensuplarına kapı önüne koydukları çöpe boş, dolaplarına ise dolu bira şişeleri koymaları, evlerine Atatürk resmi asmaları ve eşlerinin başlarını açmaları talimatı verdiklerini söyledi.

Türkiye-Rusya krizi nasıl aşıldı?
Uçak krizinden sonra Rusya ile Türkiye liderleri bugün ilk kez bir araya geliyor. Hürriyet Gazetesi'nden Murat Yetkin, krizin nasıl aşıldığını, yürütülen arka plan diplomasisini yazdı. Yetkin'in haberine göre, her şey Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu işi eski bakan ve işi işadamı Cavit Çağlar'ın çözebileceğini söylemesiyle başladı.

Teğmen ihtiyacının nasıl karşılanacağını bakan açıkladı
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Harp Okulları'nın kapanması sonrası oluşacak teğmen boşluğunun asteğmenlerden karşılanacağını açıkladı.

Darbeci firari askerlerin nasıl beslendikleri ortaya çıktı
FETÖ darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek amacıyla Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı gerçekleştiren ve yakalanan 11 darbeci askerin, küp şeker, erik, kayısı, mısır, olgunlaşmamış portakal ve mandalina tüketerek beslendikleri belirlendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbecilerin nasıl yargılanacağını açıkladı!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ CNN TÜRK'e yaptığı açıklamada OHAL'de gözaltı süresinin ilk etapta 7-8 gün olacağını söyledi. Bakan Bozdağ ayrıca ABD'ye Gülen ile ilgili delillerin bugün gönderileceğini ve iade sürecinde ABD'ye bizzat gidebileceğini de ifade etti.

İyi karpuz nasıl seçilir? ''Karpuzlara vurmayın, size cevap veremezler''
İtalya'da Milano'daki bir karpuz tezgahına konulan 'Lütfen karpuzları tıklatmaktan vazgeçin, size cevap veremezler' uyarısı sosyal medayada paylaşılınca Çin'i birbirine kattı. Uyarıyı üzerlerine alınan Çinliler, sosyal medyada milyarlarca karpuz tıklatırken çekilmiş fotoğraf paylaştı. Peki iyi karpuz nasıl seçilir? İşte yanıtı.

İngiltere'nin AB'den çıkması Türkiye'yi nasıl etkileyecek? İşte cevabı
İngiltere'de seçmen 'Avrupa Birliği'ne hayır' dedi. Peki karar Türkiye'yi nasıl etkileyecek?

Türkiye EURO 2016'da gruptan nasıl çıkar?
Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenerek D Grubu'nu 3'üncü sırada tamamlayan A Milli Takımımızın son 16'ya kalabilmesi için iki gruptaki olası senaryolar önem taşıyor. İlk olasılık; F Grubu'nda Macaristan'ın Portekiz'i yenmesi. Bu senaryo gerçekleşmezse; E Grubu'nda İtalya'nın İrlanda Cumhuriyeti’nden, Belçika'nın da İsveç'ten puan almasını bekleyeceğiz.

Türkiye EURO 2016'da gruptan nasıl çıkar?
EURO 2016'da ilk kez uygulanmaya başlanan statü ile artık 24 takım mücadele ediyor. 6 grupta 4'er takımın mücadele ettiği organizasyonda grup birincisi ve ikincilerinin yanı sıra en iyi 4 grup üçüncüsü de son 16'ya kalacak.

İlaçsız baş ağrısı nasıl geçer?
Baş ağrısından bu öneriler ile doğal yolla kurtulabilirsiniz.

Ramazan'da hava nasıl olacak? İşte yanıtı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Ramazan ayı ile yurdun aşırı sıcak havanın etkisine gireceği haberlerinin aksine, hava sıcaklıkların hafta sonundan itibaren azalarak Ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağının beklendiği belirtildi. 

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer? İşte cevabı
Göz altı kırışıklıkları yaşla birlikte gelen, bazen cilt tipine göre daha çok veya az oluşan, beslenme, yaşam tarzı ve stresle yakından ilgili, pek çok kişinin problemidir.

Suphi Altındöken cinayetinde silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı
Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken cinayatinde kullanılan silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı.

Kalp krizi 1 ay önceden nasıl anlaşılır?
Bu semptomlar gerçekleşiyorsa 1 ay içinde kalp krizi geçirebilirsiniz. Peki kalp krizi geçirmeden 1 ay önce nasıl anlaşılır?

Septik şok (kan zehirlenmesi) nasıl anlaşılır?
Herhangi bir mikrop veya basit bir enfeksiyondan kaynaklanabiliyor, organların çalışmasını engelleyerek şok tablosuna gidebiliyor. Uzmanlara göre, herkesi tehdit edebilen septik şok, tüm dünyada yaygın olmasına rağmen az biliniyor ve kalp krizinden daha çok ölüme yol açıyor.

4.5G hızı nasıl test edilir?
4.5G'nin Türkiye'de hayata girmesiyle birlikte herkes Google'da yoğun bir arama yaparak internet hızını ölçmek için Speedtest uygulamasını indiriyor. Peki Speedtest ile 4.5G hızı nasıl ölçülür?

Karsinofobi nedir? Nasıl başa çıkılır?
Modern çağın gittikçe yaygınlaşan korkulu rüyası kanser, kimi kişiler için tam bir fobi. Dünyada yapılan çalışmalara göre kanser en çok korkulan hastalıkların başında yer alıyor. Aşırı düzeyde kanser olma korkusuna ise ‘’karsinofobi’’ deniliyor.

Laktoz İntoleransı nedir? Nasıl başa çıkılır?
Laktoz intoleransı; süt ve süt ürünlerinin içerisindeki şekeri (laktoz) tamamıyla sindiremiyor olmanızdır. Genellikle tehlikeli değildir fakat belirtileri pek de katlanılır bir şey değildir.

Hesap işletim ücreti nasıl geri alınır?
Tüketici Sorunları Derneği (Tüsoder) Genel Başkanı Rıdvan Yıldız, Danıştay'ın iptal kararına karşın, bankaların hesap işletim ücreti almaya devam ettiklerine dikkat çekerek, hesap sahiplerine iade için izlenmesi gereken yolları açıkladı.

-