Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'na Mehter takımının Devlet Marşı ile girdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan heyet başkanları onuruna Dolmabahçe Sarayında akşam yemeği verdi. Davete gelenleri eski Türk devletlerinin askerlerini sembolize eden kıyafetler giyen görevliler karşıladı. Erdoğan ve eşinin saraya gelişi sırasında Mehter takımı Devlet Marşı çaldı.

Dolmabahçe Sarayı duvarına bırakılan çantadan çıkan şoke etti
Dolmabahçe Sarayı'nın bitişiğindeki çay bahçesinin duvarına bırakılan şüpheli çanta polisi alarma geçirdi. Fünye ile patlatılan çantadan klarnet çıktı.

Mahir Ünal'dan Dolmabahçe mutabakatı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ne Dolmabahçe mutabakatı' diyerek karşı çıktığı iki yıl önceki açıklamada bulunanlardan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 'Orada bir mutabakat değil, iki siyasi partinin ‘Silahlara hayır’ diyen iki farklı deklarasyonu vardı' dedi.

Gülhane Parkı'ndaki duvardan sonra Topkapı Sarayı da çöker mi?
Gülhane Parkı içinde sahil tarafında bulunan çay bahçesinin duvarının çökmesi akıllara 'Topkapı Sarayı da tehlikede mi?' sorusunu getirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri sarayda inceleme yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 650 milyon liralık ek bina
2016 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayınlandı. Programa göre bu yıl toplam 64 milyar 927 milyon liralık yatırım yapılacak. 2016-2019 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı’na ek hizmet binaları için toplam 650 milyon lira kaynak ayrılacak.

''Görülen lüzum üzerine'' savcıların görev yerleri değiştirildi
İstanbul Adalet Sarayı'nda görevli 173 Cumhuriyet Savcısı'ndan bazılarının görev yerleri değişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun imzasının bulunduğu 49 sayfalık yazıda, 'Görülen lüzum üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ait iş bölümü değiştirilmiştir' denildi.

Skandal! Sahte kimlikle 8 ay adliyede güvenlik elemanı olarak çalıştı
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda sahte kimlikle 'özel güvenlik elemanı' olarak çalıştığı tespit edilen Y.Ö. polis tarafından gözaltına alındı. Y.Ö'nün 8 aydır görev yaptığı adliyede, başsavcıvekillerinin odalarının da bulunduğu 3. katta görevli olduğu belirtildi.

Adalet Sarayı'nın tuvaletinde şarjörü dolu silah!
Dünyanın en büyük adalet sarayı olarak bilinen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nın tuvaletinde silah bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ziyarete açılıyor! Başvurmak için tıklayın
Cumhurbaşkanlığı Sarayı, internet üzerinden bireysel olarak yapılacak başvurular yoluyla vatandaşların ziyaretine açılıyor.

Anıtkabir'e insan seli
Vefatının 77’nci yılda saygı ve özlemle andığımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yurtta ve dünyanın değişik noktalarında anma törenleri düzenlendi.

Köşkteki taht sosyal medyayı salladı
Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mabeyn Köşkü'ndeki görüşmesinden yansıyan kareler sosyal medyada gündem oldu.

Merkel'den Davutoğlu'na Atatürk sorusu
Başbakan Davutoğlu ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelen Almanya Başbakanı Merkel, Davutoğlu'na 'Burası Atatürk'ün öldüğü saray mı' diye sordu.

Dolmabahçe'de polislere silahlı saldırı
İstanbul Beşiktaş'taki Dolmabahçe Sarayı giriş kapısında nöbet tutan polislere silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre ölen olmadı. Bir polis memuru ise hafif şekilde yaralandı.

3 heyette dikkat çeken ayrıntı
AK Parti'nin bugün HDP ile yapacağı koalisyon görüşmesine katılacak heyeti belli oldu. AK Parti, bugün HDP Genel Merkezi'ne 'Dolmabahçe ekibi' ile gidecek. AK Parti Genel Başkanı Ve Başbakan Davutoğlu, heyete Hükümet ile HDP arasında Dolmabahçe'de varılan mutabakatta hazır bulunan Başbakan Yardımcısı Yalçın AKdoğan ile dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı dahil etti.

Cumhurbaşkanlığı Saray'ında makam turu
Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı hizmet binalarının kapısını geçen hafta basına açan Cumhurbaşkanlığı, bu kez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın makamının bulunduğu Temsil Binası’nı tanıttı. Erdoğan da, bizzat ev sahipliği yaptığı makam katı turunda daha önce hiç görüntülenmemiş özel bölümleri gösterdi.

İmamdan flaş sözler: Ben o gün camide bira içen...
Aralarında iki doktor ile Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii'ne sığınan göstericilerin de bulunduğu 255 sanıklı Gezi olayları davasının 47. celsesi görüldü. Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii imamı Halil Necipoğlu, 'Cami içerisinde alkol kullanan herhangi birisi görmedim. Ancak sarhoş olduğu izlenimi veren kimseler gördüm' dedi.

Alman basını: Erdoğan'ın gösterişli Sarayı ''kaçak'' ilan edildi
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun, tarihi SİT alanlarında kamu binaları yapılması ilke kararının yürütmesini, “hukuka aykırı” olduğu gerekçesiyle durdurması Alman basınında geniş yer buldu.

Sarayı ODTÜ'ye vereceğiz. Bilim merkezi olacak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam Fox TV'de soruları yanıtladı. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından önemli satırbaşları;

Türkiye'de kadın psikolog 5 yaşındaki kız çocuğuna ‘istismardan’ davalık
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda görev yapan kadın psikolog N.D. (50) anne ve babası boşanma aşamasında olduğu için 5 yaşındaki kız çocuğu H.E.K. ile 26 Mart günü adliyedeki bir odada 30 dakika yalnız olarak görüştü.

-