ABD'nin HIMARS füzeleri IŞİD'e karşı Gaziantep sınırında konuşlandı
ABD, Türkiye'nin Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'na destek amacıyla Gaziantep'te sınıra HIMARS füze sistemi yerleştirdi. ABD füzeleri ile geçen Cumartesi IŞİD'in Rai ve Bab'daki mevzileri vuruldu.

Migren ataklarına karşı 5 öneri
Stres, iş yoğunluğu, sağlıksız beslenme gibi faktörlerle artan migren atakları yaz sıcaklarında da hayatı zorlaştırabiliyor. Migren hastalarının yaz mevsimini rahat geçirmeleri için bazı önlemler almaları gerekiyor.

Şırnak'ta Jirki aşireti darbeye karşı sokağa indi
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde, bölgenin en önemli aşiretlerinden Jirki aşireti, darbe girişimini ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek protesto etti.

Taraftarlar darbeye karşı birlikte yürüdü
Türkiye'nin dört büyük kulübünün taraftarları başta olmak üzere birçok takımın taraftarları Beyoğlu Tünel Meydanı'ndan, Taksim Meydanı'na kadar darbe girişimine karşı protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Malkoç: ''Darbelere karşı milletimizin ruhsatlı silah almasının önü açılacak''
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Şeref Malkoç, darbelere karşı vatandaşın meşru müdafaa hakkını savunması için ruhsatlı silah alınmasının önünün açılacağını söyledi.

Rusya ile teröre karşı işbirliği kararı
Türkiye ile Rusya arasında geçen kasımdan bu yana süren gerilimi aşma konusunda dün önemli bir buluşma gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü toplantısı kapsamında Rusya’nın Soçi kentinde bir araya geldi. Kriz sonrası ilk yüz yüze görüşmeden teröre karşı ortak mücadele kararı çıktı.

Hamaney: ''IŞİD, İran'a karşı kurduruldu''
İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney, IŞİD'in İran devletini şiddet yöntemleriyle devirmek için kurdurulduğunu öne sürdü.

Polisten IŞİD raporu: Türkiye büyük zorluklarla karşı karşıya
Diyarbakır'da 26 Ekim günü IŞİD'in hücre evlerine yapılan ve 7 teröristin ölü olarak ele geçildiği operasyonla ilgili polisin hazırladığı fezlekede, El Kaide ve çatışma bölgeleri ile irtibatlı grupların Türkiye üzerinden lojistik ve eleman desteği almaya çalışmasının, ülkemizi daha da zor duruma sokacağı uyarısı yapıldı. Fezlekede 'IŞİD Türkiye'nin Suriye ile savaşması için intihar eylemi düşünüyor' ifadesi dikkat çekti.

Türklere karşı çirkin kampanya!
Financial Times'ta Philip Stephens imzalı yayınlanan yazıda, İngiltere'deki Avrupa Birliği referandum tartışmalarının Türklere karşı çirkin bir kampanyaya dönüştüğü yorumu yapıldı. İşte o yazı...

Göz altı kırışıklıklarına karşı çözüm yolları
Göz altında oluşan kırışıklıkların esasen genetik kaynaklı olduğunu biliyor muydunuz? Kırışıklığa neden olan genetik faktörleri değiştirmek için yapacağınız çok az şey olsa da, gözlerinizin altında oluşan kırışıklıkların yoğunluğunu ciddi derecede azaltmanızı sağlayacak olan belli başlı birkaç alışkanlık edinebilirsiniz.

Giresun'da PKK'ya karşı silahlı yürüyüş
Giresun'da, Çaldağ Jandarma Karakolu'na 6 Mayıs'ta teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı, protesto edildi. Bazı vatandaşlar av tüfekleriyle Çaldağı'na yürüdü.

MHP'de muhaliflerden karşı adım
Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, MHP Olağanüstü Kongresi için verdiği ihtiyatlı tedbir kararına karşı MHP Üst Kurul Delegesi Ali Sağır avukatı Ahmet Gürol Sağban aracılığıyla reddi hakim talebinde bulundu.

Fransa'dan potansiyel teröristlere karşı önlem
Fransa Başbakanı Manuel Valls, potansiyel cihatçıların teröristlere katılmasını engellemek ve aşırı unsurları 'de-radikalize' etmek üzere merkezler açacağını duyurdu.France 24'ün haberine göre Valls, 'Her dönemin kendine özgü riskleri var. Bizim kuşağımızın riski cihatla savaş' dedi.

FT: Türkiye, AB'yle vize görüşmelerinde zorlu engellerle karşı karşıya
İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile yürüttüğü vize muafiyeti görüşmelerinde zorlu engellerle karşı karşıya olduğunu yazdı.

Portekiz, 50 kişiye karşı kendini savunan Türk dönerciyi konuşuyor
Portekiz'de 50 kişilik bir çete girdikleri döner restoranından hesabı ödemeden çıkmak isteyince olanlar oldu. Türk dönerci Mustafa Kartal elindeki döner bıçağı ile 50 kişiye karşı koydu.

Sayaç takılmasına karşı çıkan çiftçiler ortalığı birbirine kattı
Şanlıurfa’da, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (DEDAŞ) tarımsal sulamada kaçak kullanımının önüne geçmek için başlattığı sayaç takma uygulamasına karşı çıkan çiftçiler, Harran- Akçakale karayolunu taşlarla trafiğe kapatarak eylem yaptı. Kalabalık, DEDAŞ’a ait tahsilat veznesini de taşlayarak camlarını kırdı.

IŞİD'e karşı İstanbul merkezli ''İslam Polisi''ne zirveden onay
Türkiye 56 ülkede İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde teröre karşı güçlü işbirliği için İstanbul merkezli Polis İşbirliği ve Koordinasyon Merkezi önerdi. İslam Zirvesi'nden onay çıktı.

Sıfır bedene karşı mücadele
Kaliforniya eyalet meclisi, mankenler arasında aneroksiyaya yol açan koşulları önlemek ve diğer yasal haklarının korunması için bir tasarı hazırladı.

Su ve toza karşı dayanıklı IP kodları ne anlama geliyor?
Pek çok akıllı telefon üreticisi su ve toza karşı dayanıklı protokolü olan IP’yi standardını ürünlere eklemeye başladı. Peki buradaki IP rakamları ne anlama geliyor? Cevabı bu yazıda.

Rejim güçleri karşı saldırıya başladı
Suriye rejimi güçleri, El-Kaide militanlarının elinde bulunan Halep yakınlarındaki bir köyü yeniden ele geçirmek için karşı saldırı başlattı.

Kapatılan Karşı Gazetesi çalışanları gözaltına alındı
25 Aralık soruşturması dosyasını yayımlayan kapatılan Karşı Gazetesi'nin sahibi ve çalışanları 'paralel yapı' soruşturması kapsamında gözaltında. Rüşvet ve yolsuzluk iddialarını haberleştiren 8 gazeteci ve dosyayı sızdırdığı ileri sürülen polis memuru, 'darbeye teşebbüs' ve 'terör örgütü üyeliği' ile suçlanıyor.

-