Erdoğan'dan teröre karşı seferberlik çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Dünya Ormancılık Günü etkinliğinde konuştu. Gündeminde, Türkiye'yi sarsan terör vardı. ''Terörden korkmayacağız'' diyen Cumhurbaşkanı, halka seslendi; ''terör karşı seferberlik çağrısı yapıyorum'' dedi.

Terör korkusuna karşı öneriler
Terör saldırıları pek çok kişide önemli derecede travma yaratabilen bir sorun. Terör korkusu nedeniyle korkuya ve paniğe kapılmak, dışarı çıkamaz hale gelmek sık görülen davranışlar.

Putin'den Türkiye'ye karşı yeni hamle
Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Yuri Sentyurin, 2014'te iptal edilen Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin, 'Bulgar ortaklar proje için görüşmelerin tekrar başlamasını istiyor' dedi. Rusya ve Türkiye iptal edilen Güney Akım projesi yerine Rus gazını Avrupa'ya Türk Akımı projesi üzerinden götürmeyi planlıyordu.

Düğmeye basıldı, IŞİD'e karşı dev operasyon başladı
Irak ordusu ve Şii milisler, IŞİD'in kontrolündeki en büyük şehir olan Musul'a giden ve örgüt tarafından kullanılan ikmal yollarını kesmek için geniş çaplı bir operasyona başladı.

Japonya ve Filipinler'den, Çin'e karşı askeri ittifak
ABD ile Çin'in Güney Çin Denizi'ndeki gerilim nedeniyle hızla silahlandığı Asya Pasifik bölgesinde yeni bir askeri ittifak daha imzalandı. ABD'nin bölgedeki müttefikleri Japonya ile Filipinler arasında savunma işbirliği anlaşması imzalandı.

MİT 7 Ocak'ta PKK'ya karşı uyarmış
Ankara'daki terör saldırısının ardından istihbarat zaafiyeti olduğu tartışması başladı. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın en son 7 Ocak 2016 tarihli yazısıyla, tüm kurumları PKK'nın olası saldırı hazırlıkları konusunda uyardığı ortaya çıktı. Üstelik o uyarıda, servis araçlarının toplandığı alanlar uyarısı da bulunuyor.

Suriyeli muhalifler YPG'ye karşı Türkiye'den Suriye'ye geçti
Türkiye-Suriye sınırındaki hareketlilik sürüyor. Suriyeli muhalif kaynaklara göre yüzlerce muhalif YPG güçlerinin saldırılarına karşı koymak için Türkiye'den Suriye'ye geçti.

Pembe otobüse karşı siyah otobüs istediler
Kadın şiddetinin ve tecavüzlerin önüne geçilmesini amaçlayan “pembe otobüs uygulaması” geçtiğimiz günlerde Sivas’ta başlatılmıştı. Ancak özellikle kadınlar tarafından sosyal medyada daha fazla olumsuz tepki görmüştü. Kadınların şiddet ve tecavüze karşı önerisi ise “erkekler için siyah otobüs”.

İran medyası Türkiye'ye karşı uyardı
İran'ın önde gelen basın kuruluşları Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını iddia ederek, ülke vatandaşlarından başta Nevruz tatili olmak üzere seyahat için Türkiye'ye gitmeme çağrısında bulundular.

Ağır HGS cezalarına karşı çarpıcı karar
HGS cezaları ile ilgili tartışmalar sürerken, İstanbul'daki iki ayrı sulh ceza hâkimliğinden ‘emsal’ nitelikte kararlar çıktı. HGS ücretini ödemeden geçen aracın cezasını, en uzun mesafeyi esas alarak kesen idarenin kararı iptal edildi. Bu kararla birlikte, kesilen cezalarda önemli bir düşüş olacak. Bir aracı için 10 bin 447 lira cezayı yargıya taşıyan firmanın ödeyeceği tutar 500-600 liraya düşecek.

Ağız kokusuna karşı maydanoz
Ağız Kokusunun; sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlar, şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, metabolizma bozuklukları, bademcik iltihabı ve diş eti rahatsızlıkları gibi hastalıkların habercisi olabileceğinin altını çizen Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, ülkemizde her 4 kişiden 1’inde bulunan ağız kokusundan kurtulmak için uygulanabilecek yöntemleri açıkladı. İşte o yöntemler:

Evliliğe karşı 20 bahane
Evliliği kimileri mutluluk kaynağı olarak görürken kimileri ise bekarlığı sultanlık olarak görüyor. İşte evlenmek istemeyenlerin öne sürdüğü bahaneler...

Çocuklarda bağırsak kurtlarına dikkat!
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aşkın Güra Nemlioğlu, bağırsak kurtlarının belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Kıl dönmesine karşı dikkatli olun
Kıl dönmesi, özellikle erkekler arasında sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor.

Gönüllü kahramanlar, PKK'ya karşı askerle omuz omuza
Anadolu'dan Güneydoğu'ya giden gönüllü korucular, asker ve polisle birlikte PKK'ya karşı mücadele ediyor. Gönüllü kahramanlar ölüme meydan okuyorlar.

Twitter'dan Türkiye'ye karşı dava
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) Twitter’a ‘terörist propaganda’ içeriklerini kaldırmadığı için 150 bin TL para cezası kesmesi olayı büyüyor.

Hamsi kalp krizine karşı koruyor
Hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu belirtildi.

Hamsi kalp krizine karşı koruyor
Hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu belirtildi.

Putin, Türkiye'ye karşı yeni yaptırım planını imzaladı
Rusya Başbakan Yardımcısı, Rusya hükümetinin Türkiye’ye yönelik daha önce uygulamaya koyduğu turizmde kısıtlama, Türkiye’den tarım ürünleri ithalatı yasağı, işçi kısıtlaması ve vizeli rejim yanı sıra yeni yaptırımlar hazırladı. Putin'in yeni kararları imzaladığı belirtildi.

Zamana karşı yarış! 4 gündür kuyuda, hala çıkarılamadı
İzmir’in Konak ilçesinde, genişletmek için girdiği kuyuda toprak kayması sonucu mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışmasına rağmen çıkartılamadı. Olay sırasında vücudunun büyük bölümünün toprak altında kalan ve hayatta olduğu belirtilen Karakaş’a ulaşmak için zamana karşı yarış sürüyor.

Devlet televizyonu duyurdu: Ordu IŞİD'e karşı savaşa geçiyor
Irak devlet televizyonu, ordunun IŞİD'in elinde bulunan Ramadi'ye karşı önümüzdeki bir kaç saat içinde saldırıya geçeceğini duyurdu.

-