İran medyası Türkiye'ye karşı uyardı

İran'ın önde gelen basın kuruluşları Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını iddia ederek, ülke vatandaşlarından başta Nevruz tatili olmak üzere seyahat için Türkiye'ye gitmeme çağrısında bulundular.Ağır HGS cezalarına karşı çarpıcı karar

HGS cezaları ile ilgili tartışmalar sürerken, İstanbul'daki iki ayrı sulh ceza hâkimliğinden ‘emsal’ nitelikte kararlar çıktı. HGS ücretini ödemeden geçen aracın cezasını, en uzun mesafeyi esas alarak kesen idarenin kararı iptal edildi. Bu kararla birlikte, kesilen cezalarda önemli bir düşüş olacak. Bir aracı için 10 bin 447 lira cezayı yargıya taşıyan firmanın ödeyeceği tutar 500-600 liraya düşecek.


Ağız kokusuna karşı maydanoz

Ağız Kokusunun; sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlar, şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, metabolizma bozuklukları, bademcik iltihabı ve diş eti rahatsızlıkları gibi hastalıkların habercisi olabileceğinin altını çizen Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, ülkemizde her 4 kişiden 1’inde bulunan ağız kokusundan kurtulmak için uygulanabilecek yöntemleri açıkladı. İşte o yöntemler:

Evliliğe karşı 20 bahane

Evliliği kimileri mutluluk kaynağı olarak görürken kimileri ise bekarlığı sultanlık olarak görüyor. İşte evlenmek istemeyenlerin öne sürdüğü bahaneler...Çocuklarda bağırsak kurtlarına dikkat!

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aşkın Güra Nemlioğlu, bağırsak kurtlarının belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Kıl dönmesine karşı dikkatli olun

Kıl dönmesi, özellikle erkekler arasında sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor.

Gönüllü kahramanlar, PKK'ya karşı askerle omuz omuza

Anadolu'dan Güneydoğu'ya giden gönüllü korucular, asker ve polisle birlikte PKK'ya karşı mücadele ediyor. Gönüllü kahramanlar ölüme meydan okuyorlar.

Twitter'dan Türkiye'ye karşı dava

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) Twitter’a ‘terörist propaganda’ içeriklerini kaldırmadığı için 150 bin TL para cezası kesmesi olayı büyüyor.

Hamsi kalp krizine karşı koruyor

Hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu belirtildi.

Hamsi kalp krizine karşı koruyor

Hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu belirtildi.

Putin, Türkiye'ye karşı yeni yaptırım planını imzaladı

Rusya Başbakan Yardımcısı, Rusya hükümetinin Türkiye’ye yönelik daha önce uygulamaya koyduğu turizmde kısıtlama, Türkiye’den tarım ürünleri ithalatı yasağı, işçi kısıtlaması ve vizeli rejim yanı sıra yeni yaptırımlar hazırladı. Putin'in yeni kararları imzaladığı belirtildi.

Zamana karşı yarış! 4 gündür kuyuda, hala çıkarılamadı

İzmir’in Konak ilçesinde, genişletmek için girdiği kuyuda toprak kayması sonucu mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışmasına rağmen çıkartılamadı. Olay sırasında vücudunun büyük bölümünün toprak altında kalan ve hayatta olduğu belirtilen Karakaş’a ulaşmak için zamana karşı yarış sürüyor.

Devlet televizyonu duyurdu: Ordu IŞİD'e karşı savaşa geçiyor

Irak devlet televizyonu, ordunun IŞİD'in elinde bulunan Ramadi'ye karşı önümüzdeki bir kaç saat içinde saldırıya geçeceğini duyurdu.

Başkenti sabaha karşı alevler sardı: Zarar büyük

Başkent'in Keçiören ilçesindeki Osmanlı Halk Pazarı'nda sabaha karşı yangın çıktı. Olayda, kapalı pazar yerindeki 250 iş yeri tamamen yandı.

Gebelikte kabızlığa karşı 6 besin

Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, hamilelikte kabızlığa karşı beslenme önerilerinde bulundu.

DİĞER "Dalgalara Karsi" LİNKLERi