ABD'den Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar geliyor

ABD Senatosu’nda yönetimin, hidrojen bombası denediğini öne süren Kuzey Kore’ye yönelik yaptırımların genişletmesine imkan sunan tasarı kabul edildi.Disneyland'da silahlı kişiler yakalandı

Fransa'daki oyun parkı Disneyland'da silahlı kişi gerilimi yaşandı. Çantasında iki silah bulunan kişi ve eşi gözaltına alındı.


YPG Cerablus'ta saldırıya geçiyor!

YPG Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin insani güvenli bölge kurmak istediği Cerablus-Azez hattına operasyona mı hazırlanıyor? YPG yetkililerine göre örgütün planı bu yönde.

Japonya Maliye Bakanı yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etti

Japonya'nın Maliye Bakanı Akira Amari 'yolsuzluk iddiaları' nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.Binlerce bebeğin beynine hasar veren 'Zika' virüsü için korkutan açıklama

Güney Amerika'da binlerce bebeğin beyinlerine hasar veren Zika virüsü hakkında Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) korkutan açıklama… WHO yetkilileri virüsün 3-4 milyon kişide görülmesinin beklendiğini açıkladı.

Hollanda'dan göçmen krizine çözüm önerisi: Gemilerle Türkiye'ye gönderelim

AB dönem başkanı Hollanda, Yunan adaları üzerinden Avrupa'ya giren göçmenlerin gemiye bindirilerek derhal Türkiye'ye gönderilmesini öngören bir plan üzerinde çalışıyor. Hollanda İşçi Partisi lideri Diederik Samsom tarafından ana hatlarıyla anlatılan plana göre, Avrupa Birliği de buna karşılık Türkiye'deki 250 bin mülteciyi kabul edecek.

Dünyanın en uzun direkt uçuşu

Katar Havayolları dünyanın en uzun direkt uçuşuna hazırlanıyor. Katar'ın başkenti Doha'dan Yeni Zelanda'nın Auckland kentine yapılacak seferin 18.5 saat sürmesi planlanıyor.

ABD istihbarat örgütü CIA, şok eden gizli UFO dosyalarını erişime açtı

Evrende bizim dışımızda yaşayan varlıklar var mı? Bilim pratik ve teorik düzeyde bu sorunun cevabının peşinde. Ama sadece bilim insanlarıyla sınırlı değil. Dünyada belki de milyonlarca insan evrende bizim dışımızda bilinçli varlıklar yaşadığına inanıyor. Bu inanç ve soru edebiyata da sinemaya da toplumsal etkileşime de uzun uzun yıllar boyunca ilham vermiş durumda. Şehir efsaneleriyle hakikatlerin iç içe girdiği bu heyecan verici konu, NASA, FBI, CIA soslu pek çok hikayeye de sahip... Bir zamanlar efsane TV dizisi X-Files'ı da (Bilinmeyen Dosyalar) kültler arasına sokmuş olan 'uzaylılar' merakımız, şimdi devlet belgeli bir resmiyet mi kazanıyor? ABD İstihbarat Teşkilatı CIA, UFO ve uzaylılara ait 1940 ve 1950'li yıllara ait elindeki yüzlerce belgeyi kamuoyunun erişimine açtı. Üstelik, 'Bizim 'X-Files' dosyalarımıza göz atın' çağrısıyla...

HRW'den Türkiye raporu

İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (Human Rights Watch) bugün açıkladığı 2016 Dünya Raporu'nda, 2015 yılında Türkiye'de insan hakları ikliminin kötüleştiği belirtildi.

İsrail ve Yunanistan'dan Ankara'ya mesaj: 'İşbirliğimiz Türkiye'yi hedef almıyor'

Dün İsrail'in Kudüs kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras'tan, iki ülke arasındaki derinleşen ittifakın Türkiye'yi hedef almadığı mesajı geldi.

Kıyamete 3 dakika var

Uluslararası alanda ödüllü 17 nükleer bilimci tarafından ayarlanan ‘nükleer kıyamet saati’ 1950’lerin başından beri Yerküre’yi tehdit eden tehlikelere dikkat çekmek amacıyla güncelleniyor.

Zika virüsü İsviçre'ye sıçradı!

Sivrisinekler yoluyla bulaşan ve kusurlu doğumlara yol açması nedeniyle büyük bir tehdit olarak görülen Zika virüsü İsviçre'de iki kişide görüldü.

Kuzey Kore uzun menzilli füze deneyecek

Kuzey Kore'nin 1 hafta içinde uzun menzilli füze testi gerçekleştireceği öğrenildi.

Fed kritik kararı açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Fed, faizleri sabit tutma kararı aldı.

CIA, yıllardır gizlediği UFO belgelerini açıkladı

ABD Merkezi İstihbarat Dairesi, UFO ve uzaylılarla ilgili gizliliği kaldırılmış çok sayıda belgeyi paylaşıma açtı. Söz konusu belgeler, CIA’in 1978 yılında UFO ve uzaylılarla ilgili yaptığı araştırmadaki binlerce belgeyi kapsıyor. Bu belgelerin büyük kısmı ise 1940’lı ve 1950’li yıllara ait.

DİĞER "dünya" LİNKLERi

Güncel ekonomi, finans ve politika haberleri, emtia verileri, imkb, döviz ve yurt

Dünya (Yeryuvarı, eski Küre-i Arz), Güneş Sisteminde Güneşe en yakın üçüncü

Milliyet Haberde en son dünya haberleri sizleri bekliyor. En güncel son dakika