Avrupa başkentinde yılbaşı kutlamaları iptal edildi
Belçika'nın başkenti Brüksel'de terör alarmı sebebiyle yılbaşı gösterileri iptal edildi.

Belçika Başkanı'ndan Türkiye'ye soğuk duş!
Belçika Başkanı Michel, AB üyeliğinin Türkiye'nin tutumuna bağlı olduğunu ifade etti ve 'Açık konuşmak gerekirse bana göre Türkiye'nin üyeliği çok çok uzakta.' dedi. İnsan hakları, yargı bağımsızlığı ve basın özgürlüğünün Avrupa Birliği'nin önemli değerlerinden olduğunu da ifade eden Michel, Türkiye'nin tam üyeliği çok uzakta.' ifadelerini kullandı.

Fransa'da rehine krizi
Belçika sınırı yakınlarındaki Fransız kasabası Roubaix'de rehine krizi yaşandığını bildirildi.

Belçika alarmda: Evden çıkmayın uyarısı
Belçika’nın başkenti Brüksel’de olası saldırı gerekçesiyle terör alarmının en üst seviyeye çıkarılmasının ardından Belçika’daki Amerikan Büyükelçiliği, kentte yaşayan vatandaşlarına gerekmedikçe evlerinden çıkmamaları uyarısında bulundu.

Paris'i kana bulayan bombacıyı Türkiye yakaladı, Belçika serbest bıraktı
Paris'i kana bulayan IŞİD saldırılarından sonra kayıplara karışan 8. bombacı Salih Abdeslam'ın bu yıl Türkiye'de yakalanarak Belçika'ya iade edildiği ortaya çıktı.

Terör nedeni ile Belçika-ispanya maçı iptal edildi
Belçika ve İspanya milli futbol takımları arasında bu akşam oynanması gereken hazırlık maçı, terör tehdidi yüzünden iptal edildi.

İnsanlığı dev sıçanlar kurtaracak!
Binlerce Afrikalı'nın kaderleri bu sıçanlara bağlı...Belki de bu sıçanlar gelecekte sadece Afrika'da değil dünyanın dört bir yanında binlerce hayat kurtaracak.

Türk vekilden çok konuşulacak pozlar
Belçika'da Türk kökenli vekil Zuhal Demir'in bir dergiye verdiği pozlar gündeme oturdu.

-