PKK yandaşlarına Belçika'da gösteri izni
Belçika, PKK yanlılarının, örgütün 15 Ağustos 1984'teki ilk kanlı saldırısına ilişkin gösteri düzenlemesine izin verdi.

Belçika, Fehriye Erdal'la ilgili kararını verdi
Belçika Brugge mahkemesi iş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanmasına karar verdi. Türkiye, Özdemir Sabancı suikastinin faillerinden olan ve halen Belçika'da bulunduğu ortaya çıkan Fehriye Erdal'ın Mart ayında iadesini istemişti. 

Belçika’da musluklardan bira akacak!
Belçika’nın Brugge kentinde De Halve Maan isimli bira üreticisi, fabrikanın 3 kilometre etrafına bira boru hattı döşüyor.

Snowden: Türkiye Belçika'yı uyarmıştı
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) sırlarını ifşa eden eski istihbarat görevlisi Edward Snowden, Brüksel’de gerçekleşen terör saldırısının “geleneksel istihbarat yöntemleriyle” engellenebileceğini belirterek “Türkiye Belçikalı yetkilileri uyarmıştı” dedi.

Brüksel'de terör operasyonu sırasında patlama
Yaşanan saldırıların ardından Belçika alarmda. Brüksel'de başlatılan bugünkü operasyon dalgasında patlama sesi duyulurken elinde çanta bulunan bir şüpheli polis tarafından etkisiz halde getirildi.

Erdoğan'ın açıklamaları Hollanda'yı karıştırdı
Türkiye'nin, Brüksel saldırganlarından birini geçen yıl sınır dışı ettiğini ve saldırganın isteği ile Hollanda'ya gönderdiğini açıklaması, Lahey yönetimini zor durumda bıraktı.

Belçika İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı istifa etti
Belçika İçişleri Bakanı, Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon ve Adalet Bakanı Koen Geens istifa etti.

Brüksel'deki PKK çadırı kaldırıldı
Terör örgütü PKK'nın Belçika'nın başkenti Brüksel'de açtığı ve tepkilere neden olan çadır yetkililerin isteği üzerine kaldırıldı.

Brüksel saldırılarının 3. şüphelisi de yakalandı
Belçika'da yaşanan dünkü terör saldırılarını düzenleyen Belçikalı El Bakraoui kardeşlerle saldırı öncesi havaalanında görüntülenen üçüncü şüpheli de Anderlecht'te yakalandı.

Belçika, Brüksel Havalimanı saldırganlarının isimlerini açıkladı
Belçika devlet televizyonu RTBF, dün Brüksel Havalimanı'nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurdu. İngiliz Reuters haber ajansının aktardığı haberde, saldırganların poliste kaydı olduğu bilgisi de yer aldı.

Mülteci çocuktan Avrupa'ya mesaj: ''Brüksel için üzgünüm''
Yunanistan-Makedonya sınırındaki İdomeni kampında belirsiz bekleyişine devam eden yüzlerce mülteci arasında bir çocuk, bir kağıda yazdığı mesajla, Brüksel'de yaşanan canlı bomba saldırılarında hayatını kaybedenleri andı.

Independent: Brüksel için gösterilen hassasiyet Ankara için neden gösterilmedi?
Belçika'daki terör saldırısına tüm dünyadan tepki yağdı. Paris, Roma ve Almanya gibi pek çok ülke önemli anıtlarını Belçika bayrağı şeklinde ışıklandırarak Belçika'ya destek verdi.İngiltere'nin saygın gazetelerinden Independent'ta, Belçika'nın başkenti Brüksel'de dün gerçekleştirilen terör saldırıları için gösterilen hassasiyetin Ankara saldırıları için gösterilmediğini vurgulayan bir yazı yer aldı.

Belçika polisi 3. şüpheliyi arıyor!
IŞİD'in terör saldırılarının hedefi olan Belçika'nın başkenti Brüksel'de güvenlik görevlileri alarmda. Polisler havalimanı saldırısındaki üçüncü şüpheliyi arıyor.

Şok devam ediyor! Türk mahallesinde kimyasal madde ve IŞİD bayrağı bulundu
Belçika Federal Savcılığı, Brüksel'in Schaerbeek bölgesinde yapılan baskınlarda çiviyle güçlendirilmiş patlayıcı, kimyasal madde ve IŞİD bayrağı bulunduğunu açıkladı. Schaerbeek, Türk vatandaşlarının yoğunlukta ikamet ettiği bir yer olduğu için 'Türk mahallesi' olarak da adlandırılıyor.

Dışişleri'nden Türk vatandaşlarına uyarı: 'Gitmeyin'
Dışişleri Bakanlığı Belçika'ya gidecek Türk vatandaşlarına 'Brüksel'e seyahat etmemelerini' tavsiye etti.

Saldırıyı IŞİD üstlendi
IŞİD terör örgütü ile bağlantılı Emek haber ajansında yeralan haberde, 'IŞİD savaşçıları bugün patlayıcıkemerler ve cihazlarla Belçika'nın başkenti Brüksel'de birhavalimanı ve merkezdeki metro istasyonunu hedef aldı' dedi.

Belçika'da nükleer santral boşaltıldı
Brüksel’de yaşanan terör saldırısından sonra Avrupa genelinde üst düzey güvenlik önlemleri alındı.

Brüksel’deki patlamada bir Türk ağır yaralı
Brüksel havalimanındaki bombalı saldırıda bir Türk'ün ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Brüksel'deki terör saldırılarında can kaybı artıyor!
Belçika'nın başkenti Brüksel'deki uluslararası havalimanında yaşanan çifte patlama, bölgede büyük paniğe neden oldu. İntihar saldırısının neden olduğu patlamalarda en az 14 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi ağır yaralandı. Havalimanındaki saldırının ardından Brüksel'deki Maelbeek metro istasyonunda da bomba patladı. Belçika devlet televizyonu, bu patlamada ise 20 kişinin yaşamını yitirdiğini, 55 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Brüksel'deki patlama THY uçağı aprondayken meydana geldi!
THY'nin Brüksel - İstanbul seferini yapan TK 1942 sefer sayılı uçağı Brüksel Havalimanı'ndan kalkamadı. Patlamanın, uçağa yolcu alımından kısa süre sonra meydana geldiği öğrenildi. THY, uçuş ekibi ve yolcuların uçaktan alınıp havalimanında güvenliği sağlanan bölgeye götürüldüğünü açıkladı. Öte yandan Brüksel seferini yapan THY'nin TK 1937 sefer sayılı uçağı da Liege Havalimanı'na yönlendirildi.

Brüksel'de üçüncü patlama!
Belçika Havalimanı'ndan sonra şehir merkezinde de üçüncü bir patlama meydana geldi. Belçika devlet televizyonunun açıklamasına göre Brüksel'deki Maelbeek metro istasyonunda ilk belirlemelerde 10 kişi hayatını kaybetti. Belçika'nın başkenti Brüksel'deki uluslararası havalimanında yaşanan çifte patlama, bölgede büyük paniğe neden oldu. İntihar saldırısının neden olduğu patlamalarda 13 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi ağır yaralandı.

-