Boğaziçi Üniversitesi'nden Doçent Doktor Osman Nuri Darcan, ABD'de öldürüldü
Boğaziçi Üniversitesi'nden Doçent Doktor Osman Nuri Darcan, balayı için gittiği ABD'nin Orlando kentinde kaldığı otele girerken eşinin çantasını almak isteyen silahlı soyguncu tarafından öldürüldü.

İstanbul'un bazı ilçelerinde 2 gün elektrik kesintisi!
Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere 6 Eylül'de elektrik verilemeyecek. Avrupa yakasında ise planlı yatırım, bakım ve onarım çalışması nedeniyle 7 Eylül'de, 13 ilçenin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

İstanbul'da 1 Eylül'de elektrik kesintisi
Anadolu Yakası'nda Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerinde, 1 Eylül'de elektrik kesintisi yapılacak. 

İstanbul'da elektrik kesintisi
İstanbul'un Anadolu yakasında yarın bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.

Baykal’ın kızını FETO’cü diye gözaltına alacaklardı!
Akdeniz Üniversitesi’nde Aslı Baykal Ataman’ın odasını basan polis, arama yapmak istedi. Devreye giren baba Deniz Baykal, Adalet Bakanı ve savcıyla görüştü. “Yanlışlık olmuş” denildi ve polisler odayı terk etti...

İstanbul'da elektrik kesintisi!
Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere 9 Ağustos'ta elektrik verilemeyecek.

'Barış Bildirisi' imzacısı 21 akademisyen görevinden uzaklaştırıldı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde 'Barış Bildirisi'ne imza atan 21 akademisyen görevlerinden uzaklaştırıldı. Kampus önünde basın açıklaması yapmak isteyen akademisyenlere polis izin vermedi. Akademisyenler Eğitim Sen binasında açıklama yaptı.

'Fuat Avni'nin Twitter'da takip ettiği öğrenci gözaltına alındı
Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında 'Fuat Avni' adlı kullanıcı tarafından takip edilen ve FETÖ mensubu olduğu ileri sürülen üniversite öğrencisi gözaltına alındı.

Melikşah Üniversitesi'nde büyük operasyon!
Erciyes Üniversitesi'ne bağlanan Melikşah Üniversitesi'ne yönelik operasyonda aralarında akademisyenler ve üniversite yöneticilerinin de bulunduğu 100 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Zanlılardan 63'ü yakalandı.

Uludağ Üniversitesi'nde 150 akademisyen açığa alındı
Bursa Uludağ Üniversitesi'nde FETÖ/PDY'ye yönelik devam eden soruşturma kapsamında, aralarında akademisyenlerinde bulunduğu 150 kişinin açığa alındı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü gözaltına alındı
Denizli'de darbe soruşturması kapsamında Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı makamında gözaltına alındı. Pamukkale Üniversitesi'nde yapılan operasyon kapsamında 40'ı akademisyen 6'sı idari personel olmak üzere toplam 46 kişi gözaltına alındı.

Ünlü cerrahlar gözaltında!
Antalya’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversite Hastanesi’nde iki gündür süren operasyon kapsamında yüz, kol ve bacak nakillerine katılan dünyaca ünlü cerrahlar gözaltına alındı.

''Fethullah Gülen'in köpeğiyim'' diyen profesörden açıklama
Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabri Çolak'ın FETÖ/PDY darbe girişimine karşı başlatılan soruşturma kapsamında Fethullah Gülen için, 'Ben Fethullah Gülen'in köpeğiyim' diyerek propaganda yaptığı savcılık soruşturmasında yer aldı. Tutuklanan Öğretim Üyesi Çolak, tutuklama sorgu duruşmasında Gülen için, 'Fethullah Gülen'e olan saygım ve sevgim bitmiştir' dedi.

Akdeniz Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu: 150 gözaltı
​Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim üyelerine yönelik, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi.Operasyon kapsamında 150 kişi gözaltına alındı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ayşegül jale Saraç tutuklandı
Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ayşegül Jale Saraç, darbe soruşturması kapsamında tutuklandı.

Öğretim üyesi annenin arabada unuttuğu 4 yaşındaki oğlu, hayatını kaybetti
Annesi tarafından otoparkta içerisinde arabada unutulan 4 yaşındaki Ali hayatını kaybetti.

Fethullah Gülen'in üniversitesi kapandı
Azerbaycan Eğitim Bakanlığı, Kafkas Üniversitesi'nin kapandığını açıkladı.

Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı!
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, HSYK'nın talebi doğrultusunda Bakırköy Adliyesi, Küçükçekmece Adliyesi ve Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verdi. Anadolu Adalet Sarayı'nda da görevli 110 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.

Anadolu Ajansı'ndan, katliamla dalga geçen muhabirle ilgili açıklama
Fransa, Nice'deki terör saldırısı sonrası Twitter'da, katliamla dalga geçen ve kendisini Anadolu Ajansı muhabiri olarak tanıtan kişiye tepki yağdı. Anadolu Ajansı, bu kişinin sürekli çalışanları olmadığını ve kurumla ilişiğinin kesildiğini duyurdu.

Gençliğe Hitabe'yi okudu, yazılı savunması istendi!
Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrenicisi B.Ö. ve 2 arkadaşı, karne töreninde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudukları için disipline sevk edildi. Okul yönetimi B.Ö. ve iki arkadaşının yazılı savunmasını istedi.

İstanbul'da elektrik kesintisi!
Ataşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 27 Haziran'da elektrik verilemeyecek.

-