Konsolosluk kapısında İstanbulluları korkutan yazı
Özel Alman Lisesi güvenlik gerekçesiyle bugün eğitime ara verdiğini duyurdu. Okul yönetimi de durumu doğrulayarak 'sadece bugün güvenlik nedeniyle okulun kapalı olduğunu' belirtti, 'potansiyel tehdit şüphesiyle' eğitime ara verildiğini söyledi.

Almanya'dan flaş İstanbul ve Ankara kararı
İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Özel Alman Lisesi bugün güvenlik sebebiyle tatil edildi. Almanya'nın İstanbul Konsolosluğu ve Ankara'daki Büyükelçiliği de saldırı tehdidi nedeniyle kapatıldı.

Skandal iddia: İmam hatip lisesi müdürü öğrenciyle...
Konya'da evli ve üç çocuk babası, imam hatip lisesi müdürü 51 yaşındaki A.D.'nin, bu eğitim yılında kaydını başka bir okula alan 19 yaşındaki lise son sınıf öğrencisiyle arasında duygusal ilişkisi olduğu iddia edildi.

O müdür tutuklandı
Çanakkale'deki bir lisenin müdürü İ.K., kız öğrencilerini elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Emekli ol bu olay kapansın
11 öğrenci ve 1 veliye cinsel istismarda bulunmaktan 274.5 yıl hapsi istenen Keçiören İmam Hatip Lisesi Kuran öğretmeni Sefer A.’nın emekli olmasını, okul yönetimi ve sendikanın istediği ortaya çıktı. Öğretmen emekliye ayrıldığında idari soruşturma düşüyor ve olayın üstü idari yönden kapanmış oluyor.

Müdür yardımcısından öğrenciye: ''Bu bacaklarla otobana çık''
İddiaya göre; Tarsus Cengiz Topel Lisesi'nde geç kalan kız öğrenciye müdür yardımcısı, ''Bu bacaklarla otobana çık'' dedi. Öğrenci ve ailesi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Açık alanlarda da sigara yasağı başlıyor
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AVM önü, ibadethane bahçesi, yürüyüş alanları ve çocukların bulunduğu parklarda sigara içilmesinin yasaklanacağını açıkladı.

Resmen açıklandı: Evet hata var
Anadolu Üniversitesi tarafından “AÖF sınavında mükerrer soru krizi yaşandı” haberine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada 'Bir soruda yapılan değişiklik testte aynı bilginin sorgulandığı iki farklı sorunun yer almasına neden olmuştur. Bir mükerrerlik söz konusudur.' ifadeleri yer aldı.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’dan akademisyenlere açık destek
İstanbul’da sivil toplumla bir araya gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, “İfade özgürlüğü temel özgürlüklerden biri. Bu özgürlükler Türk halkı için yeni değildir; onlar sizin anayasanızda vardır” dedi.

Bildiriye imza atan öğretim görevlisine uzaklaştırma
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Latife Akyüz, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından yayınlanan bildiriye imza attığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı.

'Yatakta çıkardığın sesler' soruşturmasında şok karar
Karabük Üniversitesi'nde ders sırasında montaj işlemini başardığı için sevinen İ.K. adlı kız öğrencisine, 'Yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası sınıf ortamı' diyen öğretim üyesi E.L.'ye ceza verilmezken; kız öğrenciye 'Yüksek öğretim kurumu personelinin kurum içinde ya da dışında şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemde bulunduğu' gerekçesiyle iki hafta okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

İstanbullulara kar engeli! Ana yollar açık, ara yollar kapalı
İstanbul'u dün sabahtan itibaren etkisi altına alan ve gece şiddetini arttıran yoğun kar yağışı, kentte yaşamı olumsuz etkiliyor. Yılın son mesai gününde iş yerlerine gitmek üzere sabah saatlerinde evlerinden çıkan pek çok vatandaş, yollarda kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan'a açık çek
Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai'yi Ankara'da ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açık çek vererek 'Afganistan istediği sürece askerlerimiz orada kalacak' dedi.

Kılıçdaroğlu, Can Dündar ve Erdem Gü'ü ziyaret etti: ''Türkiye yarı açık cezaevine döndü''
Kılıçdaroğlu, yaklaşık 2 saat süren ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Şu anda 32 gazeteci hapiste. 21. yüzyılın Türkiyesi'nde 32 gazetecinin hapiste olması en büyük ayıplardan birisidir' dedi.

'Yurtdışından doktor gelmesinin yolunu açıyoruz, 30 bin açık var'
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Yurtdışından doktor gelmesinin yolunu açıyoruz. Şu anda 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığımız var' dedi.

Bakan Çavuşoğlu Rus ajansına konuştu: Putin'e açık çağrı
Rus Tass Ajansı'na konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Rus tarafını itidale davet ediyoruz. Tedbir kararlarının bir an evvel kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz' dedi. ImagePlus

Mehmet Görmez'den G20 liderlerine açık mektup
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 'Bulunduğunuz otellerin pencerelerinden seyr-u-u temaşa ettiğiniz Akdeniz, nice mülteciye mezar oldu. Nice bebek cesetleri insanlığın vicdan ve merhametiyle beraber kıyıya vurdu. Akdeniz sahillerine vuran çocuk cesetlerinin, bombalardan kaçarken dalgaların boğup sahile attığı bedenlerin, vicdanlarımızı harekete geçireceğine ve yoğun gündeminizin ilk maddelerinden biri olacağına yürekten inanmaktayım' ifadesini kullandı.

Cari açıkta eylül sürprizi
Cari denge Eylül ayında 27 milyon dolar açık beklentilerine karşılık 95 milyon dolar fazla verdi. 12 aylık cari işlemler açığı ise 40 milyar 569 milyon dolar oldu.

Köy okuluna atanan Müdür mucize yarattı
Şırnak'ın Silopi ilçesi Ceylan Köyü İlk ve Ortaokulu'na atanan müdür okulda adeta devrim yaptı. Merdivenleri bilgilendirici yazılarla donatıp okulu adeta koleje çevirdi.

İran'da bir Fast Food şubesi sadece bir gün açık kaldı
Fast food zinciri KFC'nin önceki gün İran'ın başkenti Tahran'da açılan şubesi, bir günlük faaliyetten sonra kapatıldı.

1 yaşındaki kızını geride bırakıp intihar eden akademisyenin son sözleri!
Eskişehir'de, bir binanın 4. katından atlayarak intihar eden Şeyh Edebali Üniversitesi öğretim görevlisi M.E.İ. atladıktan sonra 'İntihar ettim, ölmek istiyorum' dedi, M.E.İ.'nin bilinci bu sözlerinin ardından kapandı. Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalede rağmen kurtarılamadı.

-