Metrobüs şoförü ''klima açık mı'' diye soran yolcuyu bıçakladı
İstanbul'da Söğütlüçeşme- Avcılar seferini yapan metrobüs şoförü, Zincirlikuyu durağında klimanın açık olup olmadığını soran yolcuyu bıçakladı.

Kapatılan Kuleli Askeri Lisesi ne olacak?
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında OHAL kararnamesiyle kapatılan ve Boğaziçi'nin Çengelköy ile Vaniköy arasındaki sahilinde bulunan Kuleli Askeri Lisesi'nin hayatına nasıl devam edeceği yeni bir tartışma konusu.

FETÖ ile bağlantılı olmadığı belirlenen okul yeniden açıldı
Antalya’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında kapatılmasına karar verilen Özel Işıklar Lisesi’nin, örgütle bağlantısının bulunmadığının tespit edilmesi üzerine karar iptal edildi. İncelemede, Özel Işıklar Lisesi’nin örgütle ilgisinin olmadığı, Işıklar Caddesi’nde bulunmasından dolayı bu ismin verildiği tespit edildi.

Öğretim üyesi annenin arabada unuttuğu 4 yaşındaki oğlu, hayatını kaybetti
Annesi tarafından otoparkta içerisinde arabada unutulan 4 yaşındaki Ali hayatını kaybetti.

70 yıllık karma lise, kız lisesine dönüştürüldü
Mardin'in Midyat ilçesinde bulunan ve 70 yıldan beri kız ve erkeklerin bir arada eğitim gördüğü Aziz Önen Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi'ne dönüştürüldü. Okulun isim tabelası indirilerek, yerine yeni tabelası asıldı.

Tuncelili TEOG şampiyonu Mahir artık Robert’li
Ders çıkışlarında ailesine destek için ders kitaplarını ve romanlarını alarak koyunları otlatmaya götüren Çemişgezek’in Yemişdere Köyü’nden Mahir, artık Amerikan Robert Lisesi öğrencisi.

Gençliğe Hitabe'yi okudu, yazılı savunması istendi!
Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrenicisi B.Ö. ve 2 arkadaşı, karne töreninde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudukları için disipline sevk edildi. Okul yönetimi B.Ö. ve iki arkadaşının yazılı savunmasını istedi.

167 yıllık Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde karma eğitim sona eriyor!
167 yıllık Beyoğlu Anadolu Lisesi karma eğitime veda ediyor. Okula gelecek eğitim öğretim dönemi itibarıyla sadece kız öğrenci alınacak. Karara, veli ve öğrenciler tepki gösterdi.

Bildiri yayımlayan liseye polis baskını!
Liselerde başlayan bildiri ve protesto dalgasına Eskişehir'deki 3 lise de katıldı, liseliler ayrı ayrı bildiri yayımlayarak birlik çağrısı yaptı. Samsun Anadolu Lisesi’ne de polis baskın düzenledi.

İstanbul Erkek Lisesi'nde okul müdürüne protesto!
İstanbul Erkek Lisesi'nde düzenlenen mezuniyet töreninde, öğrenciler Müdür Hikmet Konar konuştuğu sırada sırtlarını döndüler.

Adana'da HDP'nin açık hava toplantısına izin verilmedi
Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Adana'da düzenlenmesi planlanan açık hava toplantısına izin verilmediği bildirildi.

Putin'den açık tehdit
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den ABD'nin füze kalkanı hakkında sert açıklamalar geldi. Füze kalkanının Polonya ve Romanya üzerine kurulduğunu hatırlatan Putin, 'Karşılık veririz' dedi.

Meslek liselilere ''ek puan'' geri geliyor
2016 ÖSYS Başvuru Kılavuzu’nda kaldırıldığı ortaya çıkan ve 900 binden fazla öğrenciyi etkileyen 'ek puan' geri geliyor. TBMM'ye sunulan torba kanun tasarısı yasalaştığında sınavsız geçiş hakkını kaybeden meslek liseliler 'ek puan' hakkını geri kazanacak.

Fas'ta halka açık alanda 'gazete okuma yasağı' teklifi
Fas'ta Danışmanlar Meclisi'ne sunulan yeni basın kanunu tasarısına halka açık alanda gazete okuma yasağı maddesinin ekleneceği bildirildi.

Açıköğretim mezunlarına THY'den müjde!
Türk Hava Yolları'nda (THY) artık Açıköğretim Fakültesi mezunları da pilot olabilecek.

ATM'ye para yükledikten sonra arka kapısını açık unuttular!
İzmit'te özel bir bankanın görevlileri, yol üzerindeki otomatik para çekme makinesine para yükledikten sonra arka kapısını açık unuttu.

AK Parti temayül yoklamasında bir isim açık ara önde!
Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi AK Parti kulislerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Selvi, bugünkü yazısında temayül yoklamasından kimin çıktığını yazdı.

Kadıköy Anadolu Lisesi'nde dayak skandalı
Kadıköy Anadolu Lisesi’nde devrecilikle öğrencilerin dövüldüğü öne sürüldü. Veliler, okul yönetiminin sessiz kalmasıyla soluğu savcılıkta aldı. Öğrencilerin ağzına zorla sigara konduğu ve banyoda dövüldükleri söyleniyor.

Öğretmene, kız öğrencilerine montajlı fotoğraf soruşturması
Bolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde kimya öğretmeni H.K., kız öğrencilerin fotoğraflarının ''kafa'' bölümlerini, photoshopta bikinili kadın fotoğraflarının vücut bölümleriyle birleştirip bunları öğrencilere gönderdiği ve sosyal medyada yaydığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı.

Bir skandal da Ankara'da
Ankara’nın göbeğindeki bir İmam Hatip Lisesi’nin beden öğretmeni, 14 yaşındaki kız öğrencisine cinsel istismardan tutuklandı.

Kılıçdaroğlu: 'Açık çek veriyorum Davutoğlu'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

-